
Salon blisko natury. 15 pięknych wnętrz
Jak zaprojektować salon w duchu bliskości z naturą? Pomyślmy o miejscu, w którym poczujemy się dobrze, o miejscu w stylu naturalnym, ale wzbogaconym o słoneczne światło, z dużą ilością żywych roślin, świeżym powietrzem i zielenią za oknem.

W nowoczesnym, stechnicyzowanym świecie utrzymanie bliskiego kontaktu z przyrodą jest bardzo trudne. Okazuje się jednak, że nie możemy się go pozbawiać. Przeciwnie, powinniśmy raczej dążyć do tego, aby wszędzie, gdzie tylko to możliwe, otaczać się naturą, ponieważ kontakt z nią bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Salon urządzony w zgodzie z naturą staje się swego rodzaju prywatnym ogrodem. Przestrzeń ma działać na każdy zmysł. Na co więc zwrócić uwagę przy jego urządzaniu?
Czytaj także: Modny salon: trendy na jesień 2020
Światło - najlepiej, aby oświetlenie w mieszkaniu było jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu żarówek o różnym natężeniu światła, koniecznie o ciepłej barwie. Klosze lamp z drewna czy wikliny mogą dodatkowo tworzyć przytulny klimat.
Kolory – warto postawić na kojące barwy, przyjemne dla oczu. Zrezygnować z jaskrawych, rażących odcieni, które zakłócą harmonię wnętrza. Dobrym pomysłem jest zainspirowanie się krajobrazami, które towarzyszą nam np. podczas spaceru w parku czy po lesie. Idealnie sprawdzą się tu kolory ziemi w swojej subtelnej, wyciszonej odsłonie.
Materiały – ich barwy, faktury i wzory powinny przypominać te występujące w przyrodzie. Celnym wyborem będą np. meble z litego drewna o nierównomiernej strukturze, fotele z wikliny, serwety i obrusy z juty. Opływowe kształty stolików kawowych, sof, ram obrazów czy także wpiszą się w trend bliskości z naturą.
Dekoracje – tu warto postawić na ozdoby z motywami florystycznymi. Wzory te mogą pojawiać się np. na wełnianych kocach, poszewkach poduszek z subtelnymi tłoczeniami, a także tapetach. Miłośnicy fauny mogą postawić na grafiki ze zwierzętami.