×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Salon w bloku. 10 pomysłów na salon z kuchnią. 20 zdjęć!

Salon w bloku. 10 pomysłów na salon z kuchnią. 20 zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
22 sie 2022 11:21

Urządzasz lub remontujesz salon w bloku? Nie wiesz, jak połączyć salon z kuchnią? Szukasz inspiracji? Mamy dla ciebie świetne wnętrza zaprojektowane przez polskich architektów. Koniecznie zobacz wszystkie!

  • Podpowiadamy jak urządzić salon w bloku.
  • Pokazujemy jak połączyć salon w bloku z kuchnią. 
  • Prezentujemy wnętrza z polskich mieszkań w różnym stylu i o różnym metrażu.

1. Żółta sofa w salonie, czarne meble w kuchni

W salonie wzrok przyciąga kanapa w intensywnym, słonecznym kolorze żółtym, której towarzyszy harmonizujący kolorystycznie puf i abstrakcyjny obraz na ścianie. Z kolei bliżej kuchni granicę pomiędzy strefą wypoczynku a przyrządzania posiłków wyznacza wyspa kuchenna. Od strony jadalni mebel oferuje miejsce na wino, a od strony wewnętrznej – otwarte półki na książki bądź akcesoria oraz pojemne szuflady.

Zdjęcie: Michał Młynarczyk

Tam, gdzie kończy się wyspa, wyraźnym wyznacznikiem granicy pomiędzy kuchnią i salonem są kompletnie różne posadzki. W salonie położono klasyczną drewnianą jodełkę, podczas gdy w kuchni podłogę zdobi modny motyw heksagonów. Całości kuchennej aranżacji dopełnia pochodząca z rozbiórki cegła nad blatem.

Projekt wnętrza: arch. Karolina Karwowska, Deer Design Pracownia Architektury Wnętrz, www.deerdesign.pl

Czytaj więcej: Mieszkanie w bloku - zobacz projekt modnego wnętrza

2. Nowoczesny salon, nowoczesna kuchnia

Charakter nadają salonowi betonowe płyty zdobiące jedną ścianę, do których dopasowano szarą kanapę. Na kolejne ścianie zaaranżowano pojemną zabudowę kuchenną. Matowa biel szafek pozwoliła zamaskować optycznie duży mebel, by nie przytłaczał on dość małego wnętrza. 

Zdjęcie: Radosław Sobik

Cześć stricte kuchenną podkreślono kontrastowymi, czarnymi frontami górnych szafek, nieco płytszych niż pozostała zabudowa. Na ścianie między blatem a szafkami zastosowano okładzinę dębową, taką samą jak na podłodze. Wykorzystanie płytek doskonale imitujących dębowe deski pozwoliło na ułożenie jednolitej podłogi we wszystkich pomieszczeniach. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które pozwoliło jeszcze bardziej scalić kuchnię z przestrzenią salonu.

Projekt wnętrza: mgr inż. arch. Małgorzata Mataniak-Pakuła, www.metamorfozy-wnetrz.com.pl

Więcej o tym mieszkaniu: Kuchnia z jadalnią i salonem. Zobacz piękne wnętrze

3. Betonowe płyty w salonie, fornir w kuchni

Część dzienna to spory salon z zupełnie otwartym aneksem kuchennym. Nowoczesny, minimalistyczny charakter podkreślają zastosowane na ścianie w salonie betonowe płyty. Szara kanapa jest świetnym dopełnieniem wnętrza w takim stylu. Dobrze korespondują z nim także meble, które wybrano do strefy jadalni. Rozkładany stół w loftowym stylu, z litym blatem i nogami ze stali to marka LOFTDecora. 

Zdjęcie: studio projektowe Przestrzenie

W otwartej części dziennej znalazła się także kuchnia w formie aneksu z wyspą. Meble na indywidualne zamówienie to fornir w pięknym drewnianym odcieniu. W kuchni pojawia się także czarne AGD, a jej gwiazdą jest niewątpliwie umieszczony nad wyspą okap w formie walca.

Projekt wnętrza: Justyna Krupka, studio projektowe Przestrzenie (www.przestrzenie.eu)

Więcej tu: Wnętrze w loftowym stylu: świetne mieszkanie w Warszawie

4. Zielone fotele w salonie, gres imitujący marmur w kuchni

Kącik wypoczynkowy w salonie tworzy narożnik marki MTI Furninowa oraz fotele na lekkiej, ale stabilnej stalowej konstrukcji. Jasna tapicerka narożnika idealnie współgra z kolorystyką tapety. Dywan zaś wizualnie wydziela przestrzeń salonu od aneksu kuchennego. 

Zdjęcie: Jacek Fabiszewski

Zabudowa kuchenna łączy się z przeszkloną czarnym szkłem witryną w jadalni. Dzięki temu na całej ściany znajdują się meble, zapewniając dużą powierzchnię do przechowywania. Biały kolor sprawił, że nie jest ona masywna i nie przytłacza wnętrza. Nad blatem w kuchni zastosowano gres imitujący marmur. Aranżację dopełniają nieregularnie powieszone lampy oraz złote profile między płytkami.

Projekt wnętrza: DG Studio Donata Gadalska, www.facebook.com/DGStudioDonataGadalska/

Czytaj więcej: Eleganckie wnętrze. Tak pięknie zaprojektowano nieduże mieszkanie

5. Białe ściany w salonie, stylizowany stół w kuchni

Jasna, eklektyczna strefa dzienna łączy proste formy z dekoracyjnymi elementami. Każdy detal został tu bardzo dokładanie przemyślany i zaplanowany jak chociażby stylizowany, drewniany stół, który w sąsiedztwie głębokiej czerni kuchni, wprowadził do wnętrza ciepło i ducha miejskich kamienic. Chrom łączy się tu z bielą, drewnem i czerwienia. Charakter wnętrzu nadała także stara drewniana podłoga w nowej odsłonie. Prezentuje się pięknie i stylowo. Jest również niezwykle ciepła w odbiorze.

Zdjęcie: www.fotografy.eu

Projekt wnętrza: Katarzyna Buczkowska-Grobecka, Ktura Architekci www.kturaarchitekci.pl

Więcej o tym mieszkaniu: Piękne, jasne wnętrze. Zobacz mieszkanie w kamienicy na poznańskiej Wildzie

6. Granatowa kanapa w salonie, wyspa w kuchni

W otwartej strefie dziennej spotykają się różne faktury i materiały, niekiedy w zaskakujących odsłonach. Zabudowa meblowa w kuchni to – z jednej strony pomieszczenia – jasnoszare fronty z klasycznymi frezowaniami i eleganckimi uchwytami, z drugiej – lustrzane tafle, poszerzające optycznie wnętrze. Kombinację szarości, czerni i ceglanej czerwieni uzupełniają kolory i faktury drewna. Są one tutaj obecne zarówno w postaci okładziny podłogowej, wykonanych z naturalnego drewna mebli jadalnianych, jak również kuchennego blatu czy ściany nad blatem. Tę ostatnią wykonano z odpowiednio zaimpregnowanej drewnianej klejonki.

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Maciejka Peszyńska-Drews, Autorskie Studio Projektowania Qubatura, www.qubatura.com.pl

Więcej tu: Nowoczesna kuchnia z wyspą - zobacz piękne wnętrze

7. Kolor mięty w salonie, granatowa zabudowa w kuchni

Salon to połączenie pastelowych odcieni mięty, błękitu i szarości. Jasną paletę barw przełamuje zabudowa kuchenna w ciemnym, morskim granacie. Pomiędzy strefą wypoczynku i roboczą zaplanowano miejsce na jadalnię z drewnianym stołem i tapicerowanymi krzesłami.

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska-Pawlak, Pracownia Magma, www.pracownia-magma.pl

Więcej o tym mieszkaniu: Eleganckie wnętrze. Zobacz piękne mieszkanie w Gdyni! 

8. Jasny salon, jasna kuchnia

Salon i kuchnia utrzymane są w jasnych kolorach, które dodatkowo ocieplają drewniane elementy. –Właścicielce zależało na eleganckim wnętrzu, przy jednoczesnym zachowaniu „domowego ciepła” – mówi Dorota Pilor-Jakulewicz. W tym celu oprócz dominującej bieli pojawiły się drewniane elementy, a także pastelowe dodatki. Dobrym przykładem tego połączenia jest sufit nad strefą kuchenną wykonany z płyt meblowych o tym samym wzorze co fronty. Nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter, a ze względu na materiał ociepla całość.

Zdjęcie: Radosław Sobik

Projekt wnętrza: Pracownia Architektury Wnętrz Foorma, www.foorma.pl

Więcej o tym mieszkaniu: 70-metrowe mieszkanie w pięknych pastelach. Świetny projekt! 

9. Jasna kanapa w salonie, czarne szkło w kuchni

Przygotowując układ funkcjonalny architekt postanowiła nie wydzielać części kuchennej, tylko tak zaprojektować pomieszczenie, aby kuchnia i salon były równoważne, a sprzęty kuchenne nie zwracały uwagi i nie psuły salonowego charakteru pomieszczenia. Efekt ten udało się uzyskać łącząc błyszczące lakierowane powierzchnie z jasnym, surowym drewnem, które zdobi fronty szafek górnych zabudowy, podłogę (płytki drewnopodobne), a przede wszystkim blat stołu.

To bowiem właśnie duży, wykonany z naturalnego, niczym nie impregnowanego surowego tekowego drewna, a oparty na stalowej czarnej konstrukcji stół stał się osią konstrukcyjną projektu otwartej strefy dziennej.  

Zdjęcie: Radosław Sobik

Projekt wnętrza: mgr inż. arch. Małgorzata Mataniak-Pakuła, www.metamorfozy-wnetrz.com.pl

Więcej o tym mieszkaniu: Nowoczesna kuchnia z salonem. Zobacz gotowy projekt 

10. Cegła w salonie, biała zabudowa w kuchni

Do wykończenia ścian za kanapą w salonie architekci zastosowali okładzinę z cegły Milke, która nadała przestrzeni industrialny klimat. Aby nie przytłoczyć wnętrza, rudą cegłę zrównoważono neutralnymi odcieniami bieli i szarości oraz dość prostym umeblowaniem. W części wypoczynkowej króluje duża, wygodna, aksamitna sofa.

Zdjęcie: Pion Poziom – fotografia wnętrz

Niewielki, narożny aneks kuchenny wyposażono w zabudowę sięgającą sufitu, co pozwoliło optymalnie wykorzystać przestrzeń. Obok płyty, piekarnika oraz zmywarki nie zabrakło tu również miejsca na pralkę, którą ukryto w jednej z dolnych szafek. Na tle białej, lakierowanej na półmat zabudowy wyraźnie wyróżnia się słupek, w którym umieszczono piekarnik. Jego ciemny kolor koresponduje z szarością ściany stojącej po przekątnej i niejako „domyka” przestrzeń kuchenną, stanowiąc wizualną granicę między aneksem a częścią wypoczynkową.

Projekt wnętrza: Emilia Rusińska / Decoroom, www.decoroom.eu

Więcej o tym mieszkaniu: Wyjątkowa kawalerka w Warszawie. Zobacz jak urządzono 35 mkw z otwartym salonem

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także