Salon w bloku. 6 wnętrz z polskich domów. 12 zdjęć salonów!

Salon w bloku. 6 wnętrz z polskich domów. 12 zdjęć salonów!

Autor: Ewa Kozioł
07 gru 2022 10:14

Jak urządzić salon w mieszkaniu w bloku? Zobacz 10 świetnych pomysłów polskich architektów i projektantów wnętrz. Każdy salon jest inny i każdy jest wyjątkowy!

  • Drewno na ścianie i żółta kanapa w salonie w bloku.
  • Szare ściany i drewniana podłoga w salonie w bloku.
  • Kanapa w szarym kolorze i niebieski dywan w salonie w bloku.
  • Regał na książki i drewniane lamele na ścianie w salonie bloku.
  • Jasne kolory w przytulnym salonie w bloku.
  • Cegła na ścianie i dębowa podłoga w salonie w bloku.

1. Drewno na ścianie i żółta kanapa w salonie w bloku

Salon został urządzony dla małżeństwa z dwójką dzieci. Główne miejsce zajmuje tu welurowa kanapa i sąsiadujący z nią fotel w słoneczny, żółtym kolorze. Dwie małe pufy z zabawnymi frędzelkami w tym samym odcieniu tworzą złotą strefę wypoczynkową. Prostokątny stolik kawowy wykonany z blatu, który został po wykończeniu kuchni, stanowi on element łączącym obie przestrzenie. Dywan w geometryczne wzory ożywia wnętrze, a okrągły stół jadalniany stanowi umowną granicę między salonem a kuchnią. 

W salonie ciekawym elementem jest także podłoga przechodząca na ścianę. Drewniane deski nadają przytulności i są ciekawą dekoracją wnętrza, a jednocześnie optycznie je wydłużają i poszerzają. Jest ona też tłem dla telewizora i szafki. Okna zajmujące całą ścianę gwarantują nieskończony niemalże dostęp światła dziennego, dzięki czemu za dnia jest tu zawsze jasno i rześko.

Drewno na ścianie i żółta kanapa w salonie w bloku. Projekt wnętrza: Ewa Dziurska, Decoroom. Zdjęcie i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom

Opis całego mieszkania: Trzypokojowe mieszkanie w Warszawie: złota kuchnia jest piękna!

2. Szare ściany i drewniana podłoga w salonie w bloku

Właściciele dokładnie wiedzieli, jakie są ich potrzeby i mieli spójną wizję aranżacji salonu. Miał być przede wszystkim przytulny i nowoczesny. Chcieli, aby we wnętrzu pojawiły się motywy drewna, betonu, czarne akcenty i delikatne przełamanie zielenią i granatem. Wszystkie te założenia udało się zrealizować. Salon połączony został z kuchnią. Znajduje się tu wygodna, szara kanapa i dwa fotele w niebieskim kolorze. W salonie nie był planowany telewizor, choć architekt zostawiła w szafce odpowiednie gniazda na przyszłość. W miejscu, gdzie ewentualnie mógłby się pojawić telewizor, zaprojektowana została ścianka z dekoracyjnymi lamelami. Motyw ten powtarza się także w części jadalnianej.

Szare ściany i drewniana podłoga w salonie w bloku. Projekt wnętrza: Klaudia Tworo. Zdjęcie: Kamila Markiewicz-Lubańska

Czytaj więcej: Piękne mieszkanie dla pary. Szarości, drewno i lamele! Zaglądamy do środka!

3. Kanapa w szarym kolorze i niebieski dywan w salonie w bloku

Salon jest nowoczesny i bardzo wygodny. Spokojne szarości ociepla tu naturalny dąb, elegancji zaś dodaje czerń. Salon pełni głównie funkcję wypoczynkową. Frezowany, szary panel na ścianie stanowi oryginalne tło dla szarej kanapy z funkcją spania. Przy sofie powieszony został regulowany, podwójny kinkiet do czytania książek. Kolejnym miejscem do relaksu jest fotel z podnóżkiem postawiony przy otwieranej szafce na książki oraz przy balkonie z widokiem ma zieleń. W salonie monochromatyczność wnętrza przełamano akcentami w kolorze granatowym oraz bardzo oryginalnym dywanem ze skróty o nieregularnym kształcie. 

Kanapa w szarym kolorze i niebieski dywan w salonie w bloku. Projekt wnętrza: Sandra Maculewicz. Zdjęcie: Łukasz Pepol

Całe wnętrze znajdziesz tu: Wygodne nowoczesne mieszkanie. Urządzone z pomysłem!

4. Regał na książki i drewniane lamele na ścianie w salonie bloku

Salon został zaprojektowany w taki sposób, by znaleźć w nim ukojenie po długim, wyczerpującym dniu. Miękka sofa w białym kolorze zaprasza, by się w nią zanurzyć i skorzystać z bogatej biblioteki ulokowanej za jej plecami. Zabudowa wykonana na zamówienie przez stolarza zdołała pomieścić kolekcję ulubionych książek właścicielki, której zależało na wyeksponowaniu ich w salonie. Paski w dębowym wybarwieniu, biegnące od regału do telewizora, wprowadzają ciepło drewna do wnętrza zdominowanego przez odcienie szarości. 

Regał na książki i drewniane lamele na ścianie w salonie bloku. Projekt wnętrza: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Hanna Kozicka. Zdjęcie: kroniki.studio

Więcej o tym mieszkaniu: Nowoczesne mieszkanie w Gdyni. Zobacz jak je pięknie zaprojektowano!

5. Jasne kolory w przytulnym salonie w bloku

W części wypoczynkowej salonu króluje sofa Avant firmy Olta, z tapicerką z gęsiego pierza. Obok stanął wyplatany fotel w stylu Chippendale, jeden kilku przedmiotów z historią wyszperanych na targu staroci. Co ciekawe, nie ma tu telewizora. Kanapa zwraca się ku oknom z pięknym widokiem. A gdy właścicielom przychodzi ochota na dobry film, z sufitu wyjeżdża zwijany ekran i włącza się rzutnik.

Inwestorom zależało na osłonięciu otwartej kuchni, dlatego obok wyspy pojawiła się ażurowa ścianka z drewnianych lameli, zmyślnie montowana do sufitu i do boku blatu. Nieco powyżej blatu roboczego z płomieniowanego granitu o półmatowej powierzchni znalazł się niewielki, drewniany barek, przy którym zwykle zaczynają się przyjęcia. Później przenoszą się do stołu, przy którym czekają fantastycznie wygodne krzesła Cherry polskiej firmy Iker.

Jasne kolory w przytulnym salonie w bloku. Projekt wnętrza: Finchstudio. Zdjęcie i stylizacja: Aleksandra Dermont

Zobacz cały projekt: Modnie urządzone mieszkanie w bloku. Zobacz jak wygląda!

6. Cegła na ścianie i dębowa podłoga w salonie w bloku

Szara cegła i dębowe drewno pięknie komponują się z tapicerowanymi meblami utrzymanymi w pastelowej gamie. Wyjątkiem i zarazem akcentem kolorystycznym jest fotel wypoczynkowy w kolorze dojrzałej śliwki. Tuż obok zawisł obraz przywołujący na myśl morskie pejzaże, wykonany na specjalne zamówienie przez gdańską artystkę Martę Wiślińską-Sobczyńską.

Drewniana zabudowa za telewizorem nie tylko skrywa niezbędne podłączenia, ale dodatkowo, za sprawą bocznych profili ledowych, subtelnie doświetla salon. Wymiana tradycyjnych drzwi balkonowych na przeszklenia sięgające podłogi przeobraziła niskie pomieszczenie w przestronny i nasłoneczniony salon. 

Cegła na ścianie i dębowa podłoga w salonie w bloku. Projekt wnętrza: Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe. Zdjęcie: kroniki.studio

To piękne wnętrze opisywaliśmy tu: Mieszkanie dla rodziny: przytulne, jasne wnętrze

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także