PARTNER PORTALU
Salon w domu. 15 wnętrz dla rodziny - zobacz piękne zdjęcia!

Salon w domu. 15 wnętrz dla rodziny - zobacz piękne zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
21 wrz 2020 13:04

Salon to  miejsce wypoczynku, ale i spotkań w gronie bliskich i znajomych. Jak urządzić go w domu jednorodzinnym? Zobaczcie nasze propozycje!

W każdym domu salon jest miejscem szczególnym. To tutaj wypoczywamy, prowadzimy rodzinne rozmowy, spotykamy się ze znajomymi, świętujemy i spędzamy większość wolnego czasu. Salon to wizytówka i jednocześnie serce naszego domu, dlatego warto dołożyć starań, aby jego klimat odpowiadał pełnionym funkcjom.

Zobacz także: Elegancki salon. Zobacz wnętrza z kobiecą duszą. Piękne zdjęcia!

Salon w domku jednorodzinnym powinien być przestronny i wygodny. Tu w końcu mamy więcej miejsca niż w mieszkaniu w bloku, które warto zagospodarować właśnie na komfortową strefę wypoczynku. Aby metraż naszego salonu był odpowiednio duży, należy o to zadbać już na etapie powstawania projektu domu. To także dobry moment, by zdecydować czy ma mieć ona charakter całkowicie zamknięty czy też pozostać w otwartej strefie dziennej. Pamiętajmy przy tym, że oddzielony od kuchni i jadalni salon  wymaga większego metrażu całego budynku. Z kolei kuchnię otwartą zawsze można wizualnie przysłonić oraz optycznie odgraniczyć od części salonowej.

W takim salonie nie może też zabraknąć wygodnej kanapy oraz kominka. To on stanowi centrum aranżacji strefy wypoczynkowej w domach jednorodzinnych. I bez względu na to czy będzie to tradycyjna zabudowa kominkowa czy może nowoczesny piec wolno stojący - zawsze będzie on niepowtarzalnym atutem tego typu wnętrz. Ustawienie w jego pobliżu wygodnego wypoczynku to zazwyczaj kropka nad i salonowej aranżacji domku jednorodzinnego.

Czytaj też: Wygodnie urządzony salon. 12 pięknych zdjęć!

Rodzinny salon to wnętrze wielofunkcyjne. Pełni ono rolę domowego centrum rozrywki i wypoczynku. Dlatego warto postawić na wygodę, ograniczając wyposażenie do minimum. Podstawą aranżacji będzie wygodna sofa, zestaw sof, czy narożnik. W domu jednorodzinnym mamy wystarczająco dużo miejsca, by wybrać meble dopasowany do naszych preferencji, a przy tym nie musimy ograniczać jego rozmiarów do minimum. Do wyboru mamy wiele opcji: poprzez tradycyjne zestaw sofa plus fotel, poprzez nowoczesne narożniki czy zestawy 3, 2 + 1, aż po meble modułowe.

Salon w domku jednorodzinnym często też wymaga mebli wykonanych pod wymiar. Pozwalają one w pełni wykorzystać dostępna przestrzeń i uczynić ją optymalnie funkcjonalną. Meble pod wymiar to także duże możliwości kolorystyczne, pozwalające bawić się różnorodnymi stylami: nowoczesny, klasycznym, angielskim czy minimalistycznym. Nie zapominajmy jednak, że tego typu meble wykonują nie tylko zakłady stolarskie, ale też duże sklepy meblowe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także