PARTNER PORTALU
Salon w kolorach ziemi. 10 pięknych aranżacji beżowych i brązowych wnętrz. Dużo zdjęć!

Salon w kolorach ziemi. 10 pięknych aranżacji beżowych i brązowych wnętrz. Dużo zdjęć!

Autor: Justyna Łotowska
24 cze 2022 14:40

Beżowe wnętrze to bardzo dobry pomysł na aranżację. Salon w kolorach ziemi jest elegancki, a przy tym modny. Barwy ziemi sprawiają, że człowiek staje się spokojny i wyciszony. Sprzyjają harmonii i poczuciu bezpieczeństwa. Jakie kolory pasują do beżu i brązu? Jakie dodatki dobrać do salonu w kolorach ziemi? Podpowiadamy!

Barwy ziemi, czyli beże i brązy, zdecydowanie wróciły do łask w aranżacji wnętrz. Są przytulne, neutralne, spokojne. Każdy salon urządzony przy ich pomocy wygląda naprawdę dobrze. 

Barwy ziemi - jakie to kolory?

Najpopularniejsze odcienie to kolory piaskowe, jasny beż, odcień taupe, tan, camel, kasztanowy lub jaśniejsze – magnoliowy czy wpadający w pudrowy róż.

Jak urządzić salon w kolorach beżu i brązu? Jaśniejszy odcień powinien się pojawić na ścianie, a ciemniejszy lepiej się sprawdzi na meblach i w charakterze dodatków. Zwróć też uwagę, że beże i brązy mogą mieć cieplejszy lub chłodniejszy odcień! 

Z czym łączyć beżowy i brązowy kolor w salonie? Pomysł 1. Zieleń

Wiele osób myśli, że wnętrze urządzone w beżach i brązach jest nudne i pospolite. Nic podobnego! Beżowe, neutralne wnętrza mogą być piękne. Wszystko zależy jednak od dodatków, których użyjesz. W duecie z kolorami ziemi bardzo dobrze sprawdzą się np. zielenie. 

Kolor zielony, podobnie jak barwy ziemi, to kolor otaczającej nas przyrody. Będziesz przy nim czuć się zrelaksowany, spokojny i wypoczęty. Odcienie zieleni w zestawieniu z łagodnymi beżami i brązami stworzą ciekawą, odprężającą i pomagającą odpoczywać kompozycję.

Jakie odcienie zieleni wybrać? Postaw na butelkowy zielony, szmaragdowy, malachitowy i morski – czyli ciemne, bardziej nasycone barwy z zielonej gamy. Jeśli wolisz jaśniejsze tony, wybierz pastelowe odcienie zieleni – szałwiowy czy miętowy lub nawet pistacjowy.

W beżowym i brązowym wnętrzu zieleń możesz wprowadzać w dodatkach, takich jak poduszki, zasłony, dywan, kolory grafik na ścianie. Zielony dobrze wygląda również w połączeniu z beżem i brązem jako kolor tapety czy ściany.

Z czym łączyć kolor beżowy? Pomysł 2. kolor niebieski i jego odcienie 

Beż i brąz kojarzą się ze spokojem, odpoczynkiem, relaksem. Pasują więc od innych kolorów, które mają  takie samo oddziaływanie, czyli do wakacyjnych błękitów i innych odcieni niebieskiego. Do beżu i brązu pasują też chłodne granaty – marynarski granat, głębinowy granat oraz kobalt i indygo. Jeśli natomiast lubisz jaśniejszą kolorystykę, spodoba Ci się pewnie błękit nieba baby blue, czyli pastelowy niebieski. 

Co pasuje do beżu i brązu? Czerwienie, rudości, terakota

W brązowym i beżowym salonie dobrze wyglądają też dekoracje, tkaniny, zasłony czy poduszki w kolorach ciepłych. Dodają one wnętrzu przytulnego charakteru i ocieplają je optycznie. To kolory ponadczasowe i bardzo teraz modne!

Co powiesz na ognistą czerwień? To dobra propozycja dla odważnych. Miłośnicy spokojniejszych klimatów mogą wybrać ceglastą czerwień, bordo, kolor rudy, kasztanowy czy terakota.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także