PARTNER PORTALU
Salon w stylu skandynawskim. Ponadczasowe wnętrza, które nigdy nie wyjdą z mody

Salon w stylu skandynawskim. Ponadczasowe wnętrza, które nigdy nie wyjdą z mody

Autor: Urszula Tatur
03 wrz 2020 19:50

Styl skandynawski to synonim prostoty i funkcjonalności. Także salon urządzony w tej konwencji powinien służyć przede wszystkim wypoczynkowi i dobrej zabawie w rodzinnym gronie. Podpowiadamy, jak zaaranżować pokój dzienny, by cieszył oko i ducha.

Salon w stylu skandynawskim to przede wszystkim hołd oddany minimalizmowi. Przestronne, jasne wnętrza, w których znajdują się tylko najpotrzebniejsze meble, od lat urzekają miliony ludzi. Nieodłączną częścią tego stylu są drewniane elementy wyposażenia, nie tylko meble, ale również podłoga.

Zobacz też: Modnie urządzony salon. 12 aranżacji, które Cię zachwycą!

Połączenie jasnych kolorów i naturalnych akcentów wprowadza do pomieszczenia większą ilość światła i sprawia, że wnętrza są bardziej przestronne. Nie bez znaczenia pozostają także dodatki z naturalnych materiałów. Nieodzownym elementem wyposażenia salonu jest wygospodarowanie w nim kącika wypoczynkowego, w którym znajdą się wygodne poduchy, pledy oraz koce.

Co musi znaleźć się w skandynawskim salonie?

Przede wszystkim jasne meble wykonane z naturalnego drewna. Szczególne miejsce w takim pomieszczeniu powinna zająć duża, wygodna sofa pokryta poduchami, kocami czy pledem o wyrazistym wzorze. Ważne są również dekoracje! Obrazy, plakaty, ramki ze zdjęciami, zegary, świece czy drewniane wieszaki - wszystko to jednak stosowane z umiarem.

Czytaj także: Szary salon. 15 pomysłowych aranżacji

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także