
Salon z kuchnią. 10 pomysłów na podział wnętrza. 20 zdjęć!
Urządzając kuchnią z salonem warto pomyśleć o rozwiązaniu, które pozwoli oddzielić od siebie obie strefy. Do wyboru masz co najmniej kilka różnych opcji. Którą wybrać? Zobacz 10 świetnych pomysłów na oddzielnie kuchni od salonu.

- Drewniany stół pomiędzy salon a kuchnią.
- Niepełna ścianka z telewizorem pomiędzy kuchnią a salonem.
- Wyspa wykonana z kamienia pomiędzy kuchnią a salonem.
- Niebieski półwysep pomiędzy kuchnią a salonem.
- Przesuwne drzwi pomiędzy kuchnią a salonem.
- Dekoracyjne, drewniane przepierzenie pomiędzy kuchnią a salonem.
1. Drewniany stół pomiędzy salon a kuchnią
Salon jest jasny i dobrze doświetlony, dzięki dużym okno. Ściany wykończone w bieli i szarości stanowią doskonałe tło dla świetnie zaprojektowanych mebli. Sercem otwartej strefy dziennej jest stół jadalniany ustawiony bezpośrednio za kapaną. Taki układ sprzyja nie tylko dogodnemu oglądaniu telewizji podczas posiłków, ale także wspólnemu spędzaniu czasu oraz spotkaniom towarzyskim. W salonie znajdziemy również niestandardowy regał na książki w stylu retro, składających się z półek i zamykanych szafek w kolorze naturalnego dębu podpartych czarnymi, stalowymi rurkach.
By uzyskać zgrabny kontrast kuchnia, podobnie jak salon, została zaprojektowana w jasnej kolorystyce. Dominuje tu biel i szarość, która pojawia się na górnych o dolnych frontach mebli. Stonowe kolory przełamuje wzorzysty kamień granit Viscont White, który pojawił się na blacie i plecach kuchni oraz subtelne dodatki, takie jak miedziane uchwyty.

Projekt wnętrza: Raca Architekci, www.raca-architekci.pl
Całe wnętrza zobaczysz tutaj: 68-metrowe mieszkanie w skandynawskim stylu. Zobacz piękny projekt z Gdańska!
2. Niepełna ścianka z telewizorem pomiędzy kuchnią a salonem
Podłogę w strefie dziennej wyłożono trójwarstwową deską w kolorze bielonego dębu, a ściany wykończono trzema różnymi materiałami, utrzymanymi jednak w podobnej kolorystyce. Jasnoszara farba na ścianie w salonie przełamana chropowatą fakturą białych cegieł przy stole jadalnianym i za telewizorem. Jasna, uniwersalna kolorystyka mieszkania tworzy idealne tło dla barwnych dodatków i mebli. Dlatego też w salonie i jadalni wnętrze ożywiają odważne barwy tapicerki pikowanych krzeseł i artystyczne grafiki wiszące na ścianie. W skandynawski klimat wnętrza wpisuje się zabudowa meblowa.
Salon do kuchni oddziela niepełna ścianka wykończona białą cegłą, która nie dzieli i nie zamyka obu przestrzeni, a jedynie nieznacznie chowa strefę roboczą.

Projekt wnętrza: Joanna Morkowska-Saj, Saje Architekci, www.sajearchitekci.pl
Opis całego mieszkania: Nowoczesne, jasne mieszkanie - zobacz piękny projekt
3. Wyspa wykonana z kamienia pomiędzy kuchnią a salonem
Salon z kuchnią to przestrzeń pełna harmonii. Dominują tu chłodne tony – szarości i błękity, które wzbogacono o subtelne złote detale. Przytulnej atmosfery nadaje dębowa podłoga, która niezwykle efektownie kontrastuje z kamieniem naturalnym dominującym w aneksie kuchennym. W strefie jadalnianej wzrok przykuwa interesujący dwukolorowy regał na książki.
W salonie do relaksu zachęca stylowy narożnik, który wizualnie oddziela tę strefę od jadalni. Szarą tapicerkę mebla zdobią poduszki w odcieniach grafitu, błękitu i granatu. W aranżację doskonale wpisuje się także geometryczny stolik kawowy, który stanowi nowoczesne połączenie marmuru i złotej stali. Kuchnię, będąca królestwem bieli, od salonu oddziela monolityczna wyspa. Została ona wykonana z wyjątkowego kamienia naturalnego – kwarcytu.

Projekt wnętrza: Renata Blaźniak-Kuczyńska, Renee’s Interior Design, www.reneesinteriordesign.pl
Całe mieszkanie z tym salonem i kuchnią zobaczysz w naszym artykule: Przytulne mieszkanie na Ursynowie. Zaglądamy do środka!
4. Niebieski półwysep pomiędzy kuchnią a salonem
Kuchnia jest niewielka i otwarta na salon. Utrzymana została w odcieniach niebieskiego i błękitu. Na ścianie po prawej znajduje się sięgająca sufitu zabudowa, a po lewej – blat roboczy wraz z wiszącymi szafkami. Wzrok przykuwają ozdobne lampy w stylu art deco. Funkcję dekoracyjną pełnią również złote uchwyty szafek oraz bateria w tym samym kolorze.
Kuchnię od salonu oddziela półwysep. Tu wybrano spokojne, jasne barwy. Jedyny mocy akcent stanowi kanapa w intensywnym niebieskim kolorze. We wnętrzu umieszczono regał wykonany na zamówienie oraz stół jadalniany wraz z krzesłami z plecionką wiedeńską.

Projekt wnętrza: Ewa Dziurska, pracownia Decoroom, www.decoroom.eu
O tym mieszkaniu w Warszawie przeczytasz tutaj: Nowoczesne mieszkanie w Warszawie. Tak urządzono 70 mkw
5. Przesuwne drzwi pomiędzy kuchnią a salonem
Kuchnię otwartą na przestrzeń dzienną można w razie potrzeby zamknąć. Umożliwiają to drewniane, drzwi przesuwne. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Aranżacja wnętrza jest minimalistyczna, a zarazem wysublimowana. Stonowaną kolorystykę i naturalne materiały ubrano w proste kształty. We wnętrzu króluje szlachetna para – biel połączona z beżem i brązem drewna – uzupełnione szeroką paletą naturalnych, surowych szarości. Kierując się gustem właścicieli, architekci całkowicie zrezygnowali ze wzorów i ornamentów. Całe zdobnictwo opiera się jedynie na delikatnych usłojeniach powierzchni podłóg, drzwi oraz frontów w zabudowie ściennej.

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl
Zobacz i przeczytaj więcej o tym mieszkaniu: Rodzinne mieszkanie w Warszawie. Piękne, nowoczesne wnętrze!
6. Dekoracyjne, drewniane przepierzenie pomiędzy kuchnią a salonem
Nie chcąc dzielić stosunkowo niewielkiej przestrzeni i ograniczać dopływ światła, strefę dzienną zaaranżowano w otwartym planie. Uwagę zwraca kompozycja drewnianych lameli, tworząca ażurową ściankę przygotowaną do montażu telewizora. Oprócz istotnej funkcji dekoracyjnej, drewniane przepierzenie oddziela część kuchenną od salonu. Ozdobą części wypoczynkowej jest tapeta z kwiecistym wzorem na ścianie za kanapą. Ze względu na ograniczoną kolorystykę, mocno naszkicowany wzór nie zdominował wnętrza.
Proste białe szafki na ścianie od strony wąskiego korytarza wyznaczają strefę kuchni. Do wykończenia ściany ponad blatem architekci użyli delikatnej mozaiki o kształcie plastra miodu, który dodatkowo podkreślono fugą w kontrastowym, ciemnym kolorze. Ten sam motyw pojawia się również na podłodze w formie modnych, heksagonalnych płytek.

Projekt wnętrza: Czajkowski Kluźniak Architekci, www.www.czaka.pl
Całe mieszkanie do zobaczenia w naszym artykule: Ciepła Skandynawia - zobacz przytulne, jasne mieszkanie
7. Długi półwysep pomiędzy kuchnią a salonem
Część dzienna jest otwarta i połączona także z holem wejściowym. Każda ze stref ma tu jednak swoje określone miejsce, dzięki czemu wnętrze mimo niewielkiego metrażu zapewnia komfort i wygodę na co dzień. W salonie znajduje się granatowa sofa narożna, wykończona welurową tkaniną, przy której dumnie prezentuje się rzeźbiony stolik z litego drewna. Ścianę nad kanapą zdobi tapeta marki Wonderwall Studio oprawiona w ramę. Wygląda jak piękny, duży obraz.
Salon do kuchni oddziela długi półwysep. Sprytnie chowa on przestrzeń roboczą przed wzrokiem osób spędzających czas w salonie. Dla przełamania neutralnych szarości i ciepłego, koloru naturalnego drewna w kuchni pojawiły się niebieskie fronty, które doskonale ożywiają i rozjaśniają całe wnętrze. Meble tworzą spójną całość z granitowym blatem oraz z płytkami na podłodze o wyrazistym czarno-białym wzorze. Miejsce na jadalnię zaplanowano przy kuchennym półwyspie.

Projekt wnętrza: Marta Dąbek, pracownia Interio, www.interiogroup.pl
Więcej o tym projekcie: 50-metrowe mieszkanie w Warszawie. Granatowa sofa i niebieska kuchnia. Piękne!
8. Ażurowy regałem z metalu pomiędzy kuchnią a salonem
Strefa dzienna zajmuje centralną część mieszkania. Harmonijnie łączą się tu elementy minimalistyczne, jak białe ściany i podłogi, vintage’owe odsłonięte cegły i zakonserwowane belki, a także wyraźne akcenty industrialne. Całość ma w sobie też swobodę stylu boho.
W jednym z narożników poddasza znalazł się salon, oddzielony od jadalni i kuchni ażurowym regałem z metalu, wkomponowanym między belki wspierające dach. Najważniejszym meblem jest tu wygodna skórzana kanapa, której towarzyszy fotel, unikatowy stolik kawowy wykonany z drewna z odzysku i zaopatrzony w loftowe kółka, a przede wszystkim duży telewizor oraz wysokiej jakości sprzęt grający.

Projekt wnętrza: Szalbierz Design, www.szalbierzdesign.pl
O tym domu lofcie tutaj: Przepiękny loft na poddaszu. To projekt z Poznania!
9. Wysoki bar z hokerami pomiedzy kuchnią a salonem
Wnętrze jest przytulne i nowoczesne. Motywy drewna, betonu i czarne akcenty zostały delikatne przełamane tu zielenią i granatem. Salon z kuchnią to większa część jednego z dwóch połączonych ze sobą mieszkań. Znajduje sie tu wygodna sofa i dwa fotele. W miejscu, gdzie ewentualnie mógłby się pojawić telewizor, zaprojektowana została ścianka z dekoracyjnymi lamelami.
Kuchnia to kolejna strefa części dziennej. Architektka postanowiła zasłonić ją trochę poprzez wydzielenie wyższego barku z hokerami. Sam barek zaprojektowała w taki sposób, by jego noga stanowiła dekoracyjną półkę na wino.

Projekt wnętrza: Klaudia Tworo, pracownia Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz, www.klaudiatworo.com
Całe wnętrze z tym salonem i kuchnią zobaczysz w naszym artykule: Piękne mieszkanie dla pary. Szarości, drewno i lamele! Zaglądamy do środka!
10. Półwyspem z podwyższonym blatemi barek śniadaniowy pomiędzu kuchnią a salonem
Wygodna sofa organizuje strefę wypoczynku w salonie. Przytulności dodaje wnetrzu drewno, pojawiające się na meblach, podłodze oraz w stylowe drobiazgi, miękkie tkaniny, poduchy i klimatyczne oświetlenie. Niebagatelną rolę odgrywa cegła na ścianie w salonie, która pomalowana na grafitowy kolor dodaje przestrzeni wyrazu.
Kuchnia pomimo niewielkich rozmiarów jest bardzo praktyczna. Znajdują się tu pojemne szafki oraz niezwykle odporny blat ze spieku kwarcowego. Kuchnia oddzielona została od salonu półwyspem z podwyższonym blatem, który łączy się płynnie z barkiem śniadaniowym. Spójny charakter całej przestrzeni podkreślają akcenty kolorystyczne zastosowane analogicznie w każdej ze stref. I tak, rdzawo-pomarańczowym frontom w kuchni odpowiadają poduszki w podobnej tonacji na kanapie w salonie, a fragment ściany w kuchni pomalowany czarną tablicówką taktownie odwołuje się do grafitowej cegły w salonie.

Projekt wnętrza: Katarzyna Krupa, pracownia Aranżacji Wnętrz, www.katarzynakrupa.pl
Zobacz więcej: Małe mieszkanie - przytulne wnętrze w szarościach