×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Salon z kuchnią i jadalnią. 10 pięknych wnętrz. Aż 20 zdjęć salonów i kuchni!

Salon z kuchnią i jadalnią. 10 pięknych wnętrz. Aż 20 zdjęć salonów i kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
01 lut 2023 08:24

Połączenie salonu z kuchnią i jadalnią to dobre rozwiązanie w małym wnętrzu, jak i w tym o większym metrażu. Jak urządzić wspólną strefę dzienną? Zobacz pomysły polskich architektów. Sprawdź, jaki rozwiązania sprawdzą się w salonie, w kuchni i w jadalni.

  • Ruda sofa w salonie, naturalne materiały w kuchni z jadalnią.
  • Jasne, spokojne kolory w salonie, brak szafek górnych w kuchni.
  • Sztukaterie na ścianie i różowa sofa w salonie, zielone meble w kuchni.
  • Parkiet ułożony w jodełkę w salonie i jadalni, pudrowy róż na szafkach w kuchni.
  • Złoty regał w salonie, drewno orzechowe w kuchni.
  • Kolor szary i biały w salonie, czarny w kuchni.

1. Ruda sofa w salonie, naturalne materiały w kuchni z jadalnią

W jasnym, nowoczesnym salonie uwagę zwraca ruda sofa, wykonana na zamówienie według projektu Ady i Małgorzaty przez Rafek Meble. Dobór tkaniny nie był łatwy, ale właścicielom zależało na zdecydowanym kolorze. 

Bazą aranżacji są tu naturalne materiały z przewagą litego i fornirowanego drewna. Nie brakuje też powierzchni kwarcowych. Blat kuchenny Blanco Norte to wyjątkowa wielkoformatowa okładzina Silestone, hiszpańskiej firmy Cosentino. Ciekawym elementem jest także połączenie dębowej podłogi Demo Projekt w salonie z korespondującą kolorystycznie zabudową kuchenną i oryginalną podłogą z płytek w kuchni. Projektantki z WZ Studio długo szukały najlepiej pasującego wzoru. W końcu wybór padł na delikatne lastryko Ornamenta. 

Zdjęcie: PionPoziom

Projekt wnętrza: Ada Skwira, Małgorzata Liebhart, pracownia WZ Studio, www.wzstudio.pl

Całe mieszkanie znajdziesz tu: Nowoczesne wnętrze. Kolor w salonie, drewno w kuchni. Piękne mieszkanie dla rodziny!

2. Jasne, spokojne kolory w salonie, brak szafek górnych w kuchni

Salon połączony z kuchni i jadalnią to prawie 30-metrowa, otwarta przestrzeń. Urządzona bardzo wygodnie i spójnie. We wnętrzu zastosowane zostały jednolite i spokojne kolory natury. Dzięki redukcji materiałów możemy skupić się na fakturach i tym, co światło z nich wydobywa. Właścicielom, którzy zdecydowali się na remont w epoce covidu bardzo zależało na stworzeniu w mieszkaniu swego rodzaju oazy spokoju. Biel i szarości na ścianach doskonale uzuepłniają okładziny drewniane, które ocieplają wnętrze i nadają mu przytulności.

Zdjęcie: Iwona Pietras, Miliform

Projekt wnętrza: Iwona Pietras, Miliform, www.miliform.pl

3. Sztukaterie na ścianie i różowa sofa w salonie, zielone meble w kuchni

W dość dużym salonie znajduje się wygodna sofa w odcieniu brudnego różu oraz stylizowana, drewniana komoda. Strefa dzienna bezpośrednio łączy się z jadalną oraz kuchnią, tworząc spójną, wysmakowaną całość. Po lewej stronie usytuowano praktycznie niewidoczną jasną zabudowę lodówki, ale na największą uwagę zasługuje w tym miejscu dolna zabudowa. Postawiona na niestandardowo wysokim lustrzanym cokole, nadaje kuchni wyjątkowej lekkości i przestrzenności, sprawiając, że szafki zdają się niemal płynąć w powietrzu.

Charakteru nadają kuchni fronty meblowe w ciekawym tonie oliwkowej zieleni. Czarny okap w formie tuby kontrastuje tu z pasem roboczym, wyłożonym płytkami Moondust marki Ceramika Paradyż o deseniu przywodzącym na myśl rozświetloną galaktykę.

Zdjęcie: Marek Koptyński

Projekt wnętrza: Ewa Grzywa, architekt wnętrz Decoroom, www.decoroom.eu

O tym projekcie pisaliśmy tu: 50-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Eleganckie wnętrze. Zaglądamy do środka!

4. Parkiet ułożony w jodełkę w salonie i jadalni, pudrowy róż na szafkach w kuchni

Salon zwraca uwagę grą odcieniami pasteli. W rzeczywistości wykorzystano tu tylko kilka kolorów, ale mają one zróżnicowaną intensywność odcieni, która ciekawie buduje przestrzeń. Stanęła tu welurowa sofa narożna o zgaszonej kolorystyce łączącej beż z bardzo jasnym pudrowym różem. Dobrano do niej okrągłe stoliki kawowe z białym blatem i metaliczną podstawą w kolorze mosiądzu. Całości dopełniają sute beżowe zasłony. Na ścianie za sofą sztukaterie podkreślają wysokość pomieszczenia. Przy oknie zaprojektowano wyraźnie wydzieloną strefę jadalni. Tworzy ją długi, owalny stół oraz welurowe krzesła z tapicerką w kolorze butelkowej zieleni. 

W kuchni zaś pojawia się zgaszony, pudrowy róż. W tym kolorze są górne fronty zabudowy. Zestawiono je z wyrazistym motywem drewna na dolnych szafkach. W kuchni zastosowano też jasny blat oraz ciekawie wydzielono ją od salonu z pomocą zabudowy i półwyspu. Koloru dodają tapicerowane hokery z siedziskami w odcieniu terakoty.

Zdjęcie: Marta Behling/Pion Pioziom

Projekt wnętrza: Magdalena Dyoniziak-Sędzicka, pracownia Nasze Nowe, www.naszenowe.pl

Opis tego pięknego wnętrza znajdziesz tu: Beżowy salon, kuchnia z pudrowym różem. Piękne mieszkanie w Warszawie. Super!

5. Złoty regał w salonie, drewno orzechowe w kuchni

To salon konesera elegancji. Zestawione tu ze sobą ciemne kolory tworzą doskonałe połączenie. Czynią wnętrze tajemniczym, intymnym, męskim. Intrygujący urok ciemnych ścian stanowi kontrastujące tło z ożywczą złożonością zaprojektowanego specjalnie do tej przestrzeni złotego regału. Kunsztowny, wykonany według najwyższych standardów rzemiosła, mebel został przeznaczony do eksponowania licznych przedmiotów – pamiątek z podróży właściciela. 

Artystyczne inspiracje można dostrzec w salonie na ścianach, które miejscami zostały subtelnie podkreślone sztukateriami, kojarzącymi się z neobarokowymi czy klasycyzującymi zdobieniami.  Ciepła całemu wnętrzu dodaje drewniany parkiet w soczystym koniakowym wybarwieniu, a także wyraźne usłojenie drewna orzechowego na frontach w kuchni.

Zdjęcie: Kaja Osikowska-Tasz

Projekt wnętrza: PIM Concept, www.pimconcept.com, www.instagram.com/pimconcept

Zobacz więcej: Wnętrze w męskim stylu. Eleganckie i wygodne. Mieszkanie z charakterem!

6. Kolor szary i biały w salonie, czarny w kuchni

W tej dwupoziomowej kawalerce na warszawskim Żoliborzu mieszka nie kawaler, tylko panna. Na dolnej kondygnacji o powierzchni 35 mkw. mieści się salon połączony z kuchnią i jadalnią oraz łazienka. Mimo małego metrażu otwarta strefa dzienna jest bardzo wygodna. Odnajdziemy w niej echa stylu industrialnego – proste, geometryczne konstrukcje pełniące funkcję regałów lub ram, tworzone przez kwadratowe rury z czarnej lakierowanej stali. 

We wnętrzu pojawia się biel, czerń, szarości oraz naturalny odcień drewna dla ocieplenia całości. Czarne są blaty kuchenne (z czarnego matowego granitu Nero Assoluto o wykończeniu w tzw. skórce pomarańczy) oraz obramowanie szyb. – Czerń w wielu przypadkach zgodnie zamieniliśmy na grafit i odcienie szarości – opowiada architekt. – Drewno zaś przyjęło postać ciepłego dębu. Został on konsekwentnie zastosowany na podłodze w całym mieszkaniu, również w kuchni. W salonie pojawi się jeden mocniejszy akcent – sofy Michelin o odcieniu ceglastym. 

Zdjęcie: Budzik Studio

Projekt wnętrza: RS Studio Projektowe, architekt Roland Stańczyk, www.rsstudio.pl

Całe mieszkanie znajdziesz pod tym linkiem: Kawalerka w Warszawie. Małe mieszkanie w szarościach i drewnie!

7. Błękit w salonie, tapeta z roślinnym wzorem w kuchni

Już od samego wejścia – apartament zaprasza do środka. Zachęca, żeby usiąść na wygodnej kanapie i zatopić się w widoku na Stare Miasto. Gdy odwrócimy się w stronę wnętrza, widzimy przestronną kuchnię, jadalnię i schody na górę. Przestrzeń dzienna jest otwarta, a przy tym niezwykle spójna. W kolorach, materiałach i fakturach. We wnętrzu króluje drewno i mocny akcent wzorniczy w kuchni oraz błękit w salonie. 

To, co jest niezwykłe i z czego architekci są szczególnie dumni, to wpisanie inspiracji pochodzących z Japonii i USA w hanzeatycką kulturę miasta. Jakie są ich wspólne wartości i elementy? – Jedną z odpowiedzi są prawdziwe lica głazów – wielkich kamieni widocznych w salonie, które znaleźliśmy u kaszubskich rzemieślników. To właśnie taki element spaja tradycję japońskich i gdańskich domostw, gdyż występował w obu kulturach jako próg zapraszający do wnętrza – mówi architekt.

Zdjęcie: Tom Kurek

Projekt wnętrza: Sikora Wnętrza, www.sikorawnetrza.com

Więcej o tej realizacji: Wnętrze inspirowane Japonią. Genialny widok na Gdańsk i te kolory!

8. Czerwony fotelw salonie, granatowe meble w kuchni

Z przedpokoju widać prawie całą najdłuższą ścianę z oknami pomiędzy kuchnią a salonem. Pokój dzienny stał się idealnym miejscem do obserwowania zmieniającego się krajobrazu. Pierwotne oczekiwania inwestorów były takie, że mieszkanie będzie miało jasną kolorystykę, a ściany pomaluje się na biało. W trakcie prac pojawiało się jednak coraz więcej kolorów, dzięki którym wnętrze nabrało dzięki nim życia. Mamy tu więc granatową kuchnię, czerowny fotel w salonie i krzesła w kolorze terakty w jadalni. W salonie nad sofą wisi piękna, ponadczasowa lampa zaprojektowana w 1952 przez Georga Nelsona, o nazwie Bubble Lamp.

Zdjęcie: Hanna Połczyńska, Kroniki

Projekt wnętrza: Ula Schönhofer, www.ulasch.com oraz Mateusz Piotrowski,pracownia2lf.pl 

Czytaj więcej: Kolorowe mieszkanie w Gdańsku: granatowa kuchnia robi wrażenie! Zobacz piękne wnętrze!

9. Szara kanapa i niebieski fotel w salonie, biały spiek kwarcowy w kuchni 

Zdecydowanym atutem salon połączonego z kuchnią i jadalnią jest duża płaszczyzna okien z widokiem na panoramę Warszawy. Właścicielom zależało na tym, aby całą łukową ścianę z przeszkleniami wkomponować w przestrzeń strefy dziennej. Ze względu na skomplikowany ukłąd wnętrza (słupy) projektantki zdecydowały się na oszczędność oraz konsekwencję w zastosowanej kolorystyce i materiałach. Dzięki temu przestrzeń mimo podziałów konstrukcyjnych stanowi wizualnie spójną, harmonijną całość.

Bryła strefy kuchni zaakcentowana jest obniżonym sufitem pomalowanym na antracytowy kolor, w którym ukryte zostało oświetlenie oraz rura łącząca okap z pionem wentylacyjnym. Koniec tej przestrzeni wyznacza jeden ze słupów konstrukcyjnych budynku. Posadzki, blaty robocze oraz ściana za zlewem wykonane są z białego spieku kwarcowego imitującego marmur w wykończeniu w polerze, podobnie jak blat stołu w sąsiadującej strefie jadalni. Fronty szafek kuchennych wykończone są kolorem białym oraz fornirem wybarwionym na antracytowy odcień podobnie jak zabudowy meblowe salonu. 

Zdjęcie: TK Architekci

Projekt wnętrza: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracownia TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Zobacz całe mieszkanie: Nowoczesne, eleganckie wnętrze. Szara kanapa w salonie, białe meble w kuchni. Piękne!

10. Jasna, szara kanapa w salonie, drewniane meble w kuchni

Kluczową rolę odgrywa w salonie połączonym z kuchnią i jadalnią światło naturalne i drewno. Mamy tu drewniane meble, podłogę oraz zabudowę kuchenną, która płynnie przechodzi w schody. Kazde z tych wybarwień perfekcyjnie pasuje do białych ścian oraz kanapy w jasnym, szarym kolorze.

Mocny akcent otwartej strefy dziennej to zabudowa kuchenna. Mimo że znajduje się pod schodami to jest niezwykle funkcjonalna. Do tego miedziana armatura i czarne elementy jak blat, czy uchwyty powodują, że wszystko dobrze ze sobą współgra. W tym również z meblami przy stole. Architektka odważnie postawiła na różnorodność, jeśli chodzi o styl krzeseł i sam kolor stołu, ale łącznikiem pozostaje tu drewno. Drewno, które świetnie wygląda w różnych zestawieniach kolorystycznych. 

Zdjęcie: Maciej Kulig

Projekt wnętrza: Magdalena Daszkiewicz, pracownia Przestrzenie, www.przestrzenie.pl

Tu przeczytasz i zobaczysz więcej:  Piękne 70-metrowe mieszkanie w Krakowie. Jasny salon i świetna kuchnia

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także