Salon z kuchnią i jadalnią. 12 pomysłów na urządzenie. Świetne zdjęcia!

Salon z kuchnią i jadalnią. 12 pomysłów na urządzenie. Świetne zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
01 lut 2021 19:44


Otwarta strefa dzienna pozwala cieszyć się swoją obecnością przez cały dzień. Dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń. Jak urządzić salon z kuchnią i jadalnią? Zobaczcie pomysły projektantów wnętrz.

Kuchnia otwarta to synonim nowoczesnego, dobrze przemyślanego i urządzonego wnętrza. Idealnie sprawdza się w małych mieszkaniach, ponieważ optycznie powiększa przestrzeń. Świetnie radzi sobie również w dużych wnętrzach i przestronnych domach. Najważniejsze przy urządzaniu otwartej kuchni jest dobre skomponowanie jej z resztą pomieszczeń, aby stanowiła idealne dopełnienie całości.

Zobacz też: Jasny salon. Tak optycznie go powiększysz. 12 świetnych zdjęć!

Połączenie kuchni z salonem to przede wszystkim uzyskanie większej przestrzeni. Decydując się na połączenie kuchni i salonu musimy pamiętać, aby wystrój kuchni pasował do aranżacji pokoju i odwrotnie. Oba pomieszczenia powinny tworzyć razem fajną całość. Jeżeli chodzi o meble to powinniśmy postawić na minimalizm. Dobrze przemyślana zabudowa meblarska sprawdzi się znacznie lepiej, niż pojedyncze wolnostojące szafki czy kredensy. Dziś, mamy mnóstwo możliwości – a sprzęt AGD pod zabudowę wpasuje się tutaj idealnie. Otwarta kuchnia wręcz wymusza zgranie jej wyposażenia z umeblowaniem salonu. Jeśli chcemy delikatnie wydzielić strefę kuchenną od wypoczynkowej, możemy zdecydować się na barek, wyspę albo zrobić to za pomocą kilku szafek kuchennych. Taki subtelny podział wpłynie pozytywnie na komfort przebywania w każdej ze stref, nie naruszając przestrzeni i przestronności całego wnętrza. W naturalny sposób możemy też połączyć i jednocześnie niejako oddzielić od siebie te pomieszczenia na przykład stołem. 

Czytaj także: Szara sofa w salonie. 12 pięknych zdjęć!

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz salon i jadalnia bardzo często zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie. Wraz z przemijaniem mody na kuchnie zamknięte, a rosnąca popularnością kuchni salonowych, także jadalnia zbliżyła się - dosłownie i pod względem charakteru aranżacji - do salonu.
Urządzając strefę dzienną równie dużą wagę przywiązujemy do urządzenia salonu i części wypoczynkowej co do wystroju jadalni, która stanowi integralną część tej przestrzeni domu czy mieszkania. Wybierając meble nie ograniczamy się jedynie do kompletu krzeseł i stołu, ale chętnie dodajemy komody czy witryny, w których przechowamy zastawę stołową czy szkło. Ważną rolę odgrywają także dodatki i - coraz większą - oświetlenie nad stołem, które ma ogromny wpływ na wygląd i klimat jadalni.

Polecamy w serwisie: Zasłony w salonie. To jest hit! 12 świetnych zdjęć

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także