PARTNER PORTALU
Salon z kuchnią i jadalnią: 20 pięknych zdjęć. Zobacz je wszystkie!

Salon z kuchnią i jadalnią: 20 pięknych zdjęć. Zobacz je wszystkie!

Autor: Ewa Kozioł
16 wrz 2020 15:04

Jak wygodnie urządzić salon otwarty na kuchnię i jadalnię? W naszej galerii znajdziecie piękne pomysły i wspaniałe inspiracje.

Połączenie salonu z kuchnią i jadalnią to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w małym mieszkaniu w bloku, jak i w znacznie większym w domu jednorodzinnym. Daje bowiem możliwość wygodnego podziału otwartej przestrzeni na strefy. Możemy odpoczywać w salonie, a jednocześnie pozostawać w kontakcie z osobami przygotowującym obiad w kuchni. Otwarta strefa dzienna to także więcej przestrzeni, więcej miejsca, co ma ogromne znaczenie przy małym metrażu mieszkania. Warto więc zastanowić się nad połączeniem salonu z kuchnią i jadalnią.

Decydując się na otwartą strefę dzienną musicie wziąć pod uwagę dwie niezwykle ważne kwestie: praktyczną oraz estetyczną. W pierwszym przypadku istotne będzie funkcjonalne wydzielenie przestrzeni na każdą strefę. Trzeba się zastanowić ile miejsca przeznaczyć na kuchnię, ile na salon, a ile na jadalnię. I tu weźcie pod uwagę potrzeby swoje i swojej rodziny. Nie każdy bowiem lubi gotować, a komuś innemu z kolei nie będzie potrzebna jadalnia czy duża kanapa. To ważne, bo dzięki temu uda nam się zaplanować wszystko zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami całej rodziny. 

Drugą równie ważną kwestią będzie strona estetyczna wnętrza. Salon, kuchnia i jadalnia muszą bowiem zostać zaprojektowane spójnie pod względem stylu, kolorystki czy chociażby wybranych mebli. Pamiętajcie o tym i planujecie wszystko od razu, nawet jeśli salon, kuchnie czy jadalnie, będziecie urządzać lub remontować etapami. Wybór materiałów wykończeniowych macie ogromny, więc możliwość aranżacji otartej strefy dziennej również. 

Polecamy także Cegła w salonie: 10 pięknych, modnych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także