Salon z kuchnią i jadalnią. Najlepsze pomysły na małą przestrzeń

Salon z kuchnią i jadalnią. Najlepsze pomysły na małą przestrzeń

Autor: Urszula Tatur
29 kwi 2020 09:51

Salon z kuchnią i jadalnią to miejsce, które sprzyja budowaniu codziennych relacji rodzinnych. W małych mieszkaniach w bloku pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń. Jak go urządzić? Zobaczcie gotowe realizacje.

Mieszkanie w bloku często kojarzą się z ciasnymi, małymi wnętrzami, które trudno urządzić. Tymczasem funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni może zdziałać cuda. Najlepszym na to przykładem są aranżacje projektantów wnętrz, którzy śmiało otwierają przestrzeń dzienną, zyskując na tym wizualnie nawet klika metrów kwadratowych.

CZYTAJ TAKŻE: Urządzamy aneks kuchenny. Dużo zdjęć, praktyczne porady

Połączenie salonu z kuchnią i jadalnią to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stonowanych przez architektów wnętrz. Przenikanie się funkcji kliku pomieszczeń to oszczędność miejsca, ale też integracja mieszkańców. Osoba przygotowująca posiłki nie jest izolowana i może w tym czasie uczestniczyć w życiu rodzinnym, które zazwyczaj toczy się w części salonowej.

Jednocząc przestrzenie warto też zadbać o jadalnię. Nawet  nieduży stolik, czy krzesła przy wyspie czy półwyspie symbolicznie odgraniczającym salon od kuchni staną się miejscem codziennych spotkań przy wspólnym posiłku. Tu można także odrobić lekcje z dziećmi, czy popracować przy laptopie.

Kuchnia otwarta na salon powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też efektownie się prezentować. Zadba o to odpowiednio dobrana zabudowa meblowa, która przede wszystkim powinna stanowić eleganckie tło dla salonowej aranżacji. Dlatego warto zdecydować się na system wysokich szaf kuchennych, które doskonale wtapiają się w otoczenie. Efekt wow pozwoli uzyskać umiejscowienie na granicy kuchni i salonu przestronnej wyspy, która może służyć jako miejsce towarzyskich spotkań, ale też wspólnego gotowania.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także