×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Salon z kuchnią i jadalnią. Nowoczesne, jasne wnętrze. Piękny mieszkanie!

Salon z kuchnią i jadalnią. Nowoczesne, jasne wnętrze. Piękny mieszkanie!

Autor: Ewa Kozioł
12 marz 2023 17:42
Aktualizacja: 13 marz 2023 12:39

Salon połączony z kuchnią i jadalnią znajduje się w 64-metrowym mieszkaniu w bloku. Otwarte wnętrze urządzone jest w stylu nowoczesnym. Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, a drewno dodaje jej przytulności. 

  • Salon połączony z kuchnią i jadalnią urządzony jest wygodnie i nowocześnie. 
  • Otwarte wnętrze, dzięki dużym przeszkleniom i zastosowanym materiałom jest jasne i pełne światła.
  • Długa wyspa oddziela strefę wypoczynkową od przestrzeni roboczej w kuchni. 

Mieszkanie Idy i Marcina znajduje się w centrum Poznania na 14 piętrze, skąd rozciąga się przepiękny widok na zachodnią panoramę miasta. Duże okna Układ funkcjonalny wnętrza zaproponowany przez dewelopera nie spełniał jednak potrzeb i oczekiwań właścicieli. 

Punktem wyjścia przy projektowaniu nowej koncepcji podziału przestrzeni było dla architektów identyczne wyeksponowanie widoku zarówno z obszaru kuchni, jak i salonu oraz uzyskanie maksymalnie otwartej przestrzeni. Udało się to uzyskać, dzięki długiej formie wyspy usytuowanej równolegle do przeszklonej elewacji, która wydziela funkcjonalnie przestrzeń wypoczynkową ulokowaną bezpośrednio przy wyjściu na taras. Szara bryła wyspy kuchennej wykończona tynkiem o betonowej strukturze płynnie przechodzi na ścianę, podkreślając płaszczyzny strefujące funkcje w mieszkaniu i organizując jego przestrzeń. 

W salonie znajduje się przejście do sypialni, które jest praktycznie niewidoczne. Aby, uzyskać jednolitą płaszczyznę ściany, projektanci zastosowali bowiem wysokie drzwi z ukrytą ościeżnicą na pełną wysokość wnętrza. Zostały one wykończone analogicznie do tynku ściennego, tworząc spójną strukturę. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i nie zakłóca aranżacji wnętrza. 

Projekt wnętrza: mgr inż. arch. Małgorzata Zbierska, mgr inż. arch. Emilia Schudy, monarchia.design, www.monarchia.design

Zdjęcia: Maciej Dydyński, Emilia Schudy, Małgorzata Zbierska

Zobacz także Salon w bloku. 10 wyjątkowych projektów. 20 zdjęć salonów!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także