×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Salon z kuchnią. Najlepsze pomysły do małych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Salon z kuchnią. Najlepsze pomysły do małych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
23 marz 2021 11:00
Aktualizacja: 23 marz 2021 13:40

Mały, nieustawny salon w bloku warto połączyć z kuchnią i jadalnią. To rozwiązanie pomoże zyskać kilka dodatkowych metrów, a do tego stanie się ulubionym miejscem do spędzania czasu z rodziną.

Salon połączony z kuchnią i jadalnią to modny i popularny zabieg aranżacyjny, chętnie stosowany zarówno w niewielkich mieszkaniach w blokach, jak i przestronnych domach jednorodzinnych. Pozwala optycznie powiększyć małe pomieszczenia i dodaje jej lekkości. To także doskonały sposób na integrację rodziny, czy wygodne spędzanie czasu w gronie bliskich i znajomych. Otwarta strefa dzienna pozwala zachować kontakt z osobom przebywającym w różnych funkcyjnie strefach i nie izoluje.

Ten rodzaj aranżacji wymaga jednak umiejętnie przemyślanego planu. Nie ma tu miejsca na przypadek, czy niekontrolowany misz-masz. Ponieważ łącząc w jedno salon i kuchnię, sprawiamy, że oba pomieszczenia, które mają tak inne zastosowanie, stają się od siebie zależne. Musimy przemyślnie wydzielić poszczególne strefy (wypoczynkową, jadalnianą i kuchenną), co pozwoli nam uporządkować otwartą przestrzeń. Warto też zachować jednorodną stylistykę i zadbać o materiały, kolory oraz faktury, które będą ze sobą współgrały - nawet jeżeli odbywać się to będzie na zasadzie kontrastu.

Zobacz też: Salon w kolorach ziemi. 12 pięknych aranżacji. Zobacz zdjęcia!

Strefa dzienna typu open space w mieszkaniu w bloku to rozwiązanie, które nikogo już nie dziwi. Pozwala ono zaoszczędzić i tak niedużą przestrzeń, a przy tym maksymalnie ją wykorzystać. Tu bowiem liczy się każdy centymetr. Na szczęście nawet najmniejszy salon z kuchnią i jadalnią można urządzić w taki sposób, aby wyglądał na przestronne i niezwykle funkcjonalne wnętrze . Warto wówczas kierować się złotą zasadą mniej znaczy więcej.

Dotyczy to przede wszystkim doboru kolorów i faktur. W małych przestrzeniach stawiajmy nie tylko na jasne kolory, ale też ograniczmy ich odcienie do maksimum trzech. Każdy może być podporządkowany oddzielnej strefie, ale nie jest to zasadą. Jeżeli zaś chcemy pobawić się samymi fakturami zróbmy to przy zachowaniu jednolitej kolorystyki. Taki zabieg sprawi, że aranżacja będzie uporządkowana, a przez to pomieszczenie będzie wyglądało na większe, niż świadczy o tym jego rzeczywisty metraż.

Polecamy w serwisie: Nowoczesny salon. 12 pięknych, modnych wnętrz. Świetne zdjęcia!

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także