PARTNER PORTALU
Salon zrobiony na szaro

Salon zrobiony na szaro

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 maj 2009 12:00

Ciepłe biele i szlachetne szarości zagościły w salonie na stałe. Zgrabny duet zamienia się chwilami w równie gustowne trio, gdy od czasu do czasu, do ich towarzystwa dołącza głęboka czerń.

Salon miał pełnić rolę pokoju gościnnego, w którym gospodarze odpoczywają, przyjmują swoich przyjaciół i oglądają telewizję. By spełnić tę potrzebę, w centralnym miejscu stanął komfortowy, trzyczęściowy zestaw wypoczynkowy, skupiony wokół prostego, szklanego stoliczka. To właśnie tutaj, w miłej atmosferze, toczy się zwykle towarzyskie życie rodziny. Gama barw we wnętrzu została świadomie ograniczona do minimum: pomiędzy dominującą biel, gdzieniegdzie wkrada się szarość i czerń dodatków. Minimalizm nie ograniczył się zresztą wyłącznie do kolorów, ale także do form nielicznych mebli, które przyjęły proste, geometryczne kształty, często dyskretnie wtapiające się w tło. Pomieszczenie wydaje się spokojne i ascetyczne, ale to tylko pozory. Wystarczy spojrzeć, jak dynamicznie zostały zaprojektowane ścienne płaszczyzny. W przeważającej liczbie są to bardzo ciekawie rozwiązane konstrukcje z gipsokartonu z wklęsłymi (pomalowane na szaro nisze, wnęki) lub wypukłymi (np. rama okalająca telewizor) elementami. W niebanalny sposób tworzą one salonową architekturę.

Warto także zwrócić uwagę na zastosowane tu oświetlenie. Za dnia światło wpada przez spore okno, ozdobione białymi, tiulowymi pasami. Pełnią one zresztą wyłącznie dekoracyjną rolę, bo po zapadnięciu zmierzchu, dyskrecję mieszkańcom zapewnia elektryczna roleta. Wieczorami pokój oświetla wydobywająca się z obniżonego sufitu poświata, a także reflektorki, które w nieco teatralny sposób, wąskimi snopami światła, podkreślają wybrane fragmenty ścian.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także