Ściana za kanapą w salonie. 10 pomysłów. 20 zdjęć salonów!

Ściana za kanapą w salonie. 10 pomysłów. 20 zdjęć salonów!

Autor: Ewa Kozioł
10 paź 2022 08:56

Ścianę za kanapą w salonie warto pięknie podkreślić tak, aby stała się prawdziwą ozdobą wnętrza. Jak to zrobić? Jaki materiał wybrać? Który kolor się sprawdzi? Zobacz 10 fajnych pomysłów na dekorację ściany za kanapą w salonie.

  • Świetne pomysły na dekorację ściany za kanapą w małym i dużym salonie.
  • Przegląd pięknych wnętrz z polskich domów i mieszkań.
  • Cegła na ścianie za kanapą w salonie, sztukateria na ścianie za kanapą, kamień na ścianie za kanapą w salonie, beton na ścianie za kanapą w salonie.

1. Sztukateria na ścianie za kanapą w salonie

Salon znajduje się w mieszkaniu o powierzchni 60 m2. Klasycznie urządzona przestrzeń jest elegancka, stylowa i bardzo efektowna. Doskonale odnajdują się tu także elementy stylu nowoczesnego. Jasną, wygodną przestrzeń pięknie ożywia niestandardowy kolor przewodni –  niebieski. Szyku dodaje salonowej aranżacji natomiast sztukateria zdobiąca ścianę za kanapą. Wygląda pięknie. 

Zdjęcie: Grupa Deix

Projekt wnętrza: Beata Ignasiak, Autorska Pracownia Projektowania Wnętrza Prywatnych i Komercyjnych Ignasiak Interiors, www.ignasiakinteriors.com

Więcej o tym mieszkaniu: Piękne mieszkanie o powierzchni 60 mkw. Klasyczne wnętrze zachwyca!

2. Cegła na ścianie za kanapą w salonie

Salon znajduje się w 35-metrowym mieszkaniu na warszawskim Mokotowie. Jest mały, ale bardzo funkcjonalny. Aranżacja umiejętnie łączy styl loftowy, z lekką klasyką i elementami vintage. Niekwestionowaną gwiazdą salonu jest kanapa obita aksamitem w kolorze intensywnego turkusu. Równie pięknie prezentuje się także czerwona cegła zdobiąca ścianę tuż za nią. Idealnie wpisuje się w motywy kolorystyczne, które widzimy we wnętrzu.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Cały opis projektu: Bardzo małe mieszkanie. Dobrze urządzone 35 mkw. Ale piękne!

3. Betonowa okładzina na ścianie za kanapą w salonie

Właściciele chcieli, aby ściana za kanapą w salonie wykończona była wyjątkowo, niebanalnie. Miała być "zaprojektowana”, a nie tylko pomalowana czy wyłożona tapetą. –  Pojawił się więc pomysł przestrzennej okładziny betonowej, która swoją fakturą pasowałaby do sztukaterii i dębowej podłogi, ale nie nadawała wnętrzu industrialnego charakteru tylko nowoczesnej elegancji. Udało się to dzięki ciekawej formie betonowych diamentów o gładkiej strukturze bez por. Stworzona została trójwymiarowa rzeźba zaprojektowana od podstaw na potrzeby tego wnętrza – podkreśla projektantka.

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Anna Maria Sokołowska,  Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz, www.amsokolowska.pl

Czytaj więcej: Nowoczesne rodzinne wnętrze. Niepowtarzalne i wyjątkowe!

4. Jasna sztukateria na ścianie za kanapą w salonie

Salon jest jasny, przytulny i elegancki. Kolory i materiały tworzą niezwykle piękną, aranżacyjną kompozycję. W salonie główne miejsce zajmuje wygodny, szary narożnik i fotel. Doskonale prezentują one się na tle ściany wykończonej stylową sztukaterią w jasnym, szarym kolorze. 

Zdjęcie: Natalia Kaczmarek, Inkadr

Projekt wnętrza: Daria Przewłócka, www.dariaprzewlocka.pl

Więcej o tym mieszkaniu: Mieszkanie w Gdańsku: eleganckie i nowoczesne. Piękne, rodzinne wnętrze!

5. Cegiełki klinkierowe na ścianie za kanapą w salonie

Drewniana podłoga i lamele ocieplają salon. Cegiełki klinkierowe zdobiące ścianę za kanapą nadają aranżacji z kolei nieco stylowy klimat retro. Całość dopięły meble robione na wymiar ściśle pod okiem projektantki. Wszystko w jasnym charakterze, ale nie nudne i nie laboratoryjne, a ciepłe i oryginalne. 

Zdjęcie: Alla Boroń

Projekt wnętrza: Anna Kamińska, Fuxja Studio Projektowe, www.fuxja.pl

Cały opis projektu: Jasne wnętrze. Ten dom jest przytulny i niepowtarzalny!

6. Fornir na ścianie za kanapą w salonie

Niezwykły portret pięknej, afrykańskiej kobiety został umieszczony na ścianie w wykuszu za kanapą. Powierzchnię wokół zdobi fornirowana okładzina. Lustrzanym odbiciem jej wzoru jest dywan, który architektki wspólnie z inwestorem, wybrały podczas targów w Paryżu. Wszystkie elementy wystroju świetnie prezentują się na tle dębowej podłogi marki Chapel Parket w ciemnym odcieniu karoo, przygotowany na specjalne zamówienie.

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska-Pawlak, pracownia Magma, www.pracownia-magma.pl

Czytaj więcej: Przytulne, eleganckie wnętrze. Ma niepowtarzalny klimat!

7. Płytki na ścianie za kanapą w salonie 

W salonie dominują ponadczasowe kolory ziemi, takie jak szarości czy ciepłe odcienie brązów zamknięte w charakterystyczne, naturalnie piękne faktury kamienia i drewna. Podłogi w strefie dziennej wyłożono trwałym i łatwym w utrzymaniu w czystości kamiennym gresem. Tę samą okładzinę zastosowano również na ścianie za kanapą. 

Zdjęcie: Anna Laskowska/Decorialove

Projekt wnętrza: Agnieszka Morawiec, pracownia projektowa Siedem, www.grupasiedem.pl

Opis całego projektu: Projekt "Pod wpływem chwili". Konkurs Dobrze Mieszkaj - Najlepsze Projekty

8. Zielona ściana za kanapą w salonie

Salon zaprojektowany jest w stylu nowoczesnym, w odcieniach brązu i szarości oraz silnych akcentów zielono-niebieskich. Dominują tu proste, geometryczne formy. Najmocniejszym akcentem w otwartej strefie dziennej jest ścian za kanapą pomalowana na wyrazisty zielony kolor.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Więcej tu: 70-metrowe mieszkanie w Warszawie. Szara kanapa w salonie, drewniane meble w kuchni!

9. Tapicerowane panele na ścianie za kanapą w salonie

Przestrzeń strefy dziennej organizuje ściana z gazowym kominkiem. Kolorystykę miękkiej elegancji salonu architektka podpatrzyła w zestawieniach barw tworzonych przez nadbałtycką nieokiełznaną jeszcze przez człowieka naturę. Paleta szarości przenikających się z odcieniami niebieskiego rozbita została białą bryłą narożnika marki BB Italia oraz zestawiona z wędzonym, lekko poszarzonym odcieniem naturalnego drewna podłogi. Ścianę za kanapą zdobią tapicerowane panele nadające wnętrzu ciepła i przytulności.

Zdjęcie: Tom Kurek

Projekt wnętrza: Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz, www.kraszewska.com/pl

Czytaj więcej: Piękne wnętrze w Gdańsku: klimat relaksu w rodzinnym apartamencie

10. Kamień na ścianie za kanapą w salonie

W salonie znajduje się wielki, wygodny narożnik, podkreślony spektakularną galerią rodzinnych zdjęć, zdobiących ścianę wykończoną białym kamieniem. Taka kompozycja prezentuje się bardzo ciekawie i oryginalnie. Nowoczesną kuchnię do salonu oddziela wizualnie właśnie murek z telewizorem. Doskonale "chowa" on część roboczą od wypoczynkowej, nie zamykając jednak obu przestrzeni. 

Zdjęcie: Marek Królikowski

Projekt wnętrza: Dariusz Grabowski, autorska pracownia projektowania wnętrza Dagar Studio, www.dagarstudio.pl

Więcej tu: Mieszkanie dla rodziny. Eleganckie wnętrze z charakterem. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także