×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ściana za kanapą w salonie. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć salonów!

Ściana za kanapą w salonie. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć salonów!

Autor: Ewa Kozioł
16 paź 2022 19:34

Szlachetny fornir czy czerwona cegła? Kolorowy mural, a może zielona sztukateria? Nie wiesz, jak wykończyć ścianę za kanapą w salonie? Postaramy się pomóc! Zobacz fantastyczne pomysły na dekorację ściany za kanapą w salonie.

  • Kolorowy mural na ścianie za kanapą w salonie.
  • Zielona sztukateria na ścianie za kanapą w salonie.
  • Szlachetny fornir na ścianie za kanapą w salonie.
  • Czerwona cegła na ścianie za kanapą w salonie.
  • Ciemny beton na ścianie za kanapą w salonie.

1. Kolorowy mural na ścianie za kanapą w salonie

Salon, będący częścią otwartej strefy dziennej, jest niezwykle wygodny, funkcjonalny i ponadczasowy, a przy tym lekki, przestronny i optymistyczny. Odnajdziemy tu echo klasyki inspirowanej pastelową kolorystyką lat 50-tych. Niezaprzeczalnym atutem salonu jest okno na całą szerokość pomieszczenia, skąd widać sporą loggię, która optycznie dodaje wnętrzu przestrzeni oraz fantastyczny mural, zdobiący ścianę za kanapą oraz ścianę w strefie jadalni. Wygląda wyjątkowo i bardzo oryginalnie. 

Zdjęcie: Grupa Deix

Projekt wnętrza:  Beata Ignasiak, Autorska Pracownia Projektowania Wnętrza Prywatnych i Komercyjnych Ignasiak Interiors, www.ignasiakinteriors.com

Więcej tu: Piękne mieszkanie w Bydgoszczy. Stylowe i z kolorem. Tak urządzono 59 mkw!

2. Zielona sztukateria na ścianie za kanapą w salonie

Głównym elementem dekoracyjnym salonu jest sztukateria zdobiąca całą ścianę za kanapą. Jej ciemny, zielony kolor nadaje charakter całej aranżacji i sprawia, że otwarta przestrzeń dzienna przykuwa uwagę. W strefie wypoczynkowej znalazła się też niebieska sofa w duecie z fotelem oraz dekoracyjne, złote lampy marki Markslojd. Szczególnie ciekawa jest lampa w rogu pokoju, spełniająca również funkcję kwietnika. 

Zdjęcie: Andrzej Czechowicz, Foto Studio Wrzosy

Projekt wnętrza: Marta Piórkowska-Paluch, www.piorkowskapaluch.pl

Więcej tu: Piękne wnętrze w zieleni: sztukateria jest świetna!

3. Szlachetny fornir na ścianie za kanapą w salonie

Właścicielom nie chcieli, aby nowoczesna i elegancka aranżacja salonu pozbawiona była atmosfery rodzinnego ciepła. Zaprosili więc od wnętrza przytulne kolory drewna. Szlachetny fornirem pokryto całą ścianę za kanapą oraz zamontowano na niej wiszący regał z asymetrycznymi frontami w identycznym wykończeniu. Ścianę tuż obok zdobią z kolei sztukaterie w białym kolorze z czarnymi, zdobnymi kinkietami. Ciepły, domowy nastrój budują również relaksujące szarości.

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Ewelina Pik, Maria Biegańska, pracownia Modullar, www.facebook.com/modullar

Więcej tu: Piękny dom dla rodziny: modne wnętrze w klasycznym stylu

4. Czerwona cegła na ścianie za kanapą w salonie

Elementem dominującym w przestrzeni salonu jest czerwona cegła pochodząca z rozbiórki, rewelacyjnie zdobiąca ścianę za dużą, narożną kanapą w szarym kolorze. Jest ona mocnym i wyrazistym elementem we wnętrzu, który nadaje mu charakteru. Cegła zdobi też ścianę w strefi jadalni, która znajduje się przy salonie. Mamy tu duży, masywny stół a osiem osób z nogami o konstrukcji metalowej oraz ciekawą biblioteczkę.

Zdjęcie: Jakub Ignaczak, K1M1

Projekt wnętrza: Ewelina Mikulska-Ignaczak, Mikulska Studio, www.mikulskastudio.com

Więcej tu: Nowoczesne wnętrze z klimatem. Zobacz piękne mieszkanie dla rodziny!

5. Ciemny beton na ścianie za kanapą w salonie

Elementem kluczowym aranżacji jest ściana za kanapą ciemnoszarym betonem architektonicznym. Jego surowa faktura stanowi ciekawe tło i punkt odniesienia dla innych naturalnych materiałów, takich jak drewno na podłodze. Z jego wybarwieniem pięknie koresponduje szara sofa narożna, która stanowi centrum strefy wypoczynkowej. Wykonana z tkaniny tapicerka oraz puszysty dywan przełamują jednak chłodny charakter betonu, a musztardowe poduchy wnoszą sporą dawkę ciepła.

Minimalistyczny charakter wnętrza uzyskano przez połączenie betonu z dużymi, gładkimi płaszczyznami mebli bez połysku. Czarno-biała zabudowa w strefie telewizyjnej idealnie komponuje z szarością pomieszczenia. Tę stonowaną kolorystykę pięknie uzupełniają miedziane lampy Copper Shade ekskluzywnej marki Tom Dixon. Utrzymane w cieplejszej kolorystyce sprytnie przełamują surowy klimat wnętrza. Sprawiają też salon jest naprawdę przytulny.

Zdjęcie: Wojciech Kic

Projekt wnętrza: Agnieszka Hajdas, pracownia Arte Dizain, www.artedizain.pl

Więcej tu: Małe mieszkanie w szarościach - zobacz piękny apartament w Gdyni

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także