PARTNER PORTALU
Ściana za telewizorem: 20 pomysłów z polskich domów

Ściana za telewizorem: 20 pomysłów z polskich domów

Autor: Katarzyna Masłowska
31 gru 2019 13:28

Pomysłowa aranżacja ściany za telewizorem nada salonowi wyjątkowego charakteru. Cegła, beton, tapeta, drewno czy zabudowa meblowa potrafi nadać ton całej strefie dziennej. Zobaczcie, jakie pomysły mieli polscy architekci!

Nierzadko ściana za telewizorem jest centralnym punktem salonu. Biorąc pod uwagę statystyki i ilość czasu spędzanego na oglądaniu telewizji - to właśnie na tej ścianie najdłużej skupia się wzrok domowników. 

Pamiętajmy, że jeszcze przed zakupem mebli i telewizora, musimy zdecydować, czy powiesimy go na ścianie, czy postawimy na szafce rtv, albo też zamontujemy na specjalnym panelu zintegrowanym z zabudową meblową. Zwróćmy szczególną uwagę na sposoby ukrycia kabli, aby nie szpeciły wystroju naszego pokoju dziennego.

Zobacz również: Salon z kuchnią i jadalnią. 30 pięknych wnętrz polskich domów

Telewizor możemy zaplanować zarówno na ścianie, przy której nie będzie mebli, jak również wpasować go w pięknie zaprojektowana zabudowę meblową. Ważne, aby meble czy dekoracja samej ściany harmonijnie wpisały się w stylistykę naszego wnętrza.

Jeżeli zdecydujemy się powiesić telewizor na ścianie zadbajmy o jej ciekawe wykończenie, pamiętając, że to miejsce bardzo wyeksponowane w salonie. Do wyboru mamy chociażby ciekawe farby, drewno, panele drewnopodobne, beton architektoniczny, kamień i tynk dekoracyjny, cegłę czy tapety. Miejmy jednak na uwadze fakt, że jaskrawe kolory czy wyraziste geometryczne wzory meczą wzrok i utrudniają relaks. 

Szukacie pomysłu na ustawienie telewizora i aranżację ściany telewizyjnej? Zobaczcie 25 gotowych projektów z polskich domów!

To Cię zainteresuje: Ściana nad blatem - 20 wyjątkowych zdjęć kuchni

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także