PARTNER PORTALU
Ściana za telewizorem - 5 najlepszych pomysłów

Ściana za telewizorem - 5 najlepszych pomysłów

Autor: Anna Usakiewicz
08 lip 2016 15:00

Wielu z nas nie wyobraża sobie salonu bez telewizora, a jednocześnie nie może znaleźć pomysłu na oryginalne i efektowne wykończenie ściany za telewizorem. Z pomocą przychodzą architekci wnętrz.

Zabudowa meblowa, dekoracyjny panel z MDF-u, a może ażurowe przepierzenie? Pomysłów na efektowne wykończenie ściany za telewizorem jest wiele. Wybraliśmy 5 naszym zdaniem najlepszych. Niech będą inspiracją na ciekawą aranżację salonu dla wszystkich telemaniaków.

Bowiem jak wskazują wyniki badania Samsung Techonomic Index spadek popularności oglądania telewizji to mit, a w ubiegłym roku można było zaobserwować wprost przeciwną tendencję. Wraz z rozwojem technologii, diametralnie zmieniają się sposoby korzystania z telewizorów i możliwości jakie oferują.

Badanie Technomic Index przeprowadzone przez firmę Samsung pokazują, że era telewizji nie kończy się, a wchodzi w zupełnie nową fazę. W przeciętnym europejskim domu znajdują się dwa telewizory, z których Europejczycy korzystają coraz chętniej – w typowym dniu oglądają telewizję średnio przez 3 godziny i 7 minut, czyli aż o 32 minuty więcej niż w 2014 roku. Aż 54% Europejczyków korzysta ze streamingu transmisji wideo, co stanowi 50-procentowy wzrost rok do roku w porównaniu z 2014 r.

Polacy nie odbiegają od europejskich standardów. Częściej wybieramy spędzanie czasu przed telewizorami niż przed laptopami. W typowym dniu oglądamy telewizję średnio przez 3 godziny i 26 minut a z laptopów korzystamy średnio przez 3 godziny i 22 minuty. Chociaż różnica nie jest duża, jednak to telewizory pozostają najczęściej wykorzystywanym urządzeniem podczas typowego dnia w domach Polaków. Ich możliwości zmieniły się diametralnie w ciągu ostatnich lat. Już nie jesteśmy skazani na bycie biernymi odbiorcami narzuconych przez stacje telewizyjne ramówek.

Do niedawna telewizory służyły jedynie do odbierania treści nadawanych przez kanały telewizyjne. Dziś są one dosłownie „oknami na świat“ – telewizory to prawdziwe centra rozrywki o coraz większych możliwościach. Oglądanie filmów na YouTube, nauka gotowania czy kursy językowe na telewizorach stały się codziennością wielu Polaków. Współczesne, inteligentne telewizory, takie jak Samsung Smart TV, zapewniają dostęp do szerokiej oferty zróżnicowanych aplikacji.

Źródło: Samsung 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także