PARTNER PORTALU
Ściana za telewizorem w salonie. 10 pomysłów. 20 zdjęć salonów!

Ściana za telewizorem w salonie. 10 pomysłów. 20 zdjęć salonów!

Autor: Ewa Kozioł
01 paź 2022 11:42

Ścianę za telewizorem w salonie warto ładnie wyeksponować. Jaki materiał wybrać? Który kolor będzie najlepszy? Odpowiedź znajdziesz w naszym przeglądzie. Zobacz 10 świetnych pomysłów na wykończenie ścian i dekorację ściany za telewizorem w salonie.

  • Dużo fajnych pomysłów na wykończenie ściany za telewizorem w salonie z polskich domów i mieszkań.
  • Piękne zdjęcia małych i dużych salonów. 
  • Sztukateria na ścianie za telewizorem w salonie, beton na ścianie za telewizorem, drewno na ścianie za telewizorem w salonie, tapeta i spiek na ścianie za telewizorem w salonie. 

1. Betonowe płyty na ścianie za telewizorem w salonie

Salon otwarty na kuchnię i jadalnię jest miejscem stworzonym do odpoczynku. Znajduje się tu szary narożnik, za którym na ścianie wiszą półki przeznaczone na zieleń i książki, tworzącą prostą, ale bardzo ciekawą kompozycję. Podłoga wykończona jest panelami winylowymi. Bardzo efektownie prezentuje się ściana za telewizorem, którą zdobią betonowe płyty. Świetnie łączą się one z drewnianymi szafkami. 

Zdjęcie: Wojciech Dziadosz

Projekt wnętrza: Monika Staniec, www.monikastaniec.com

Całe mieszkanie opisywaliśmy tu: Świetne, nowoczesne wnętrze. Zobacz piękne mieszkanie we Wrocławiu!

 

2. Sztukateria na ścianie za telewizorem w salonie

W salonie króluje ponadczasowa elegancja, z akcentami światowego wzornictwa. Jest pełny naturalnego światła i stonowanych kolorów. Deska francuska w przyszarzonym kolorze na podłodze doskonale łączy się ze sztukaterią w jasnych kolorze zdobiącą ścianę za telewizorem w salonie. Tworzą harmonijną i spokojną w wyrazie całość. Nowoczesny sznyt wnoszą do wnętrza kultowe projekty Oskara Zięty – stołek Plopp i lustro Rondo.

Zdjęcie: Michał Mutor

Projekt wnętrza: Agnieszki Pudlik, pracownia BBHome, www.bbhome.pl

Opis całego projektu: 100-metrowe mieszkanie w Warszawie. Eleganckie wnętrze. Ależ piękne!

3. Ściana za telewizorem w salonie pomalowana farbą

Salon urządzony jest nowocześnie i przytulnie. Architekci postawili tu na naturalne, wysokiej jakości materiały i kolory ziemi lekko przyprawione przyjemną pistacją. Bazę kompozycji stanowią biel i szarość, przewijające się w różnych elementach – ścianach, sprzętach i tekstyliach. W kolorze szarym jest także ściana, na której znajduje się telewizor. 

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Więcej tu: Piękne 50-metrowe mieszkanie na Woli w Warszawie. Drewno i kolory ziemi we wnętrzu!

4. Dwa materiały na ścianie za telewizorem w salonie

Ścianę za telewizorem w salonie zdobią płyty z betonu architektonicznego. Idealnie pasują one do prostych, białych lameli, znajdujących się tuż obok. Połączenie dwóch różnych materiałów sprawiło, że dekoracja ściany jest lżejsza w odbiorze wizualnym. Nie determinuje też wystroju pomieszczenia. Aranżacja całej ściany oparta została na kompozycji o module wielokrotności 30 cm. Płyty betonowe mają szerokość 120 cm, witryna 60 cm, panel z lamelami także 60 cm, a szafka RTV jest długości 300 cm.

Zdjęcie: Mikołaj Dąbrowski

Projekt wnętrza: Aurelia Palczewska, ap. studio architektoniczne Aurelia Palczewska, www.studio-ap.com

Czytaj więcej: 60-metrowe mieszkanie w Iławie. To wnętrze dla rodziny 2+1!

5. na ścianie za telewizorem w salonie

Wnętrze jest nowoczesne, jasne, lekkie i zachwyca ponadczasową elegancją. Granat i drewno to duet, który spaja przestrzeń i nadaje jej indywidualny rys.

Z kolei centrum salonu stanowi elegancka sofa skierowana w stronę telewizora i kominka, który pokrywają dekoracyjne płytki w szarym odcieniu, nawiązujące do tych znajdujących się na podłodze. Bardzo ciekawe i eleganckie jest z kolei tło dla telewizora. Wykonano je z lameli drewnianych, które można zauważyć również w innych pomieszczeniach. W strefie dziennej znalazły się również drzwi Porta z ukrytą ościeżnicą, które świetnie współgrają z całą aranżacją wnętrza.

Podłogi w przestrzeni dziennej pokrywają drewniane panele marki Barlinek oraz płytki podłogowe Tubądzin Grey Pulpis.

Zdjęcie: Marek Koptyński

Projekt wnętrza: Decoroom, www.decoroom.eu

Więcej o tym wnętrzu: 100-metrowy dom pod Wrocławiem. Nowoczesny salon, biała kuchnia!

6. Tynk i tapeta na ścianie za telewizorem w salonie

Szarości, biel oraz subtelny wrzosowy odcień składają się na aranżację strefy wypoczynkowej. Ciekawy, zdobny wygląd zyskała ściana za telewizorem, na której połączono tynk dekoracyjny oraz tapetę z tkaninowym wzorem. Swoistą przeciwwagę dla zdobnej stylistyki glamour stanowią elementy art déco, które także uwypuklają męski charakter wnętrza.

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Katarzyna Mikulska-Sękalska, Arrange Poland Group, www.arrange.com.pl

Cały projekt opisywaliśmy tu: Czarno-białe wnętrze. Piękne mieszkanie w stylu glamour

7. Biel, szarości i spiek na ścianie za telewizorem w salonie

Strefa dzienna wita wchodzących do mieszkania przestrzenią i światłem. Reprezentacyjny, elegancki salon połączony jest z aneksem kuchennym. Lekkie, rzeźbiarskie w formach meble stanęły w narożniku z oknem na jednej ścianie, a biokominkiem na drugiej – u dołu wielkiej płyty spieku ze wzorem brązowego marmuru.  Zaprojektowanie zabudowy, która harmonijnie łączy w sobie telewizor i biokominek, należało do większych wyzwań, jakie projektanci napotkali w tym mieszkaniu. Twórcze zmagania zakończyły się jednak pełnym sukcesem.

Zdjęcie: Yassen Hristov

Projekt wnętrza: HOLA Design, www.hola-design.pl

Czytaj więcej: 80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Eleganckie wnętrze pełne światła!

8. Spiek kwarcowy na ścianie za telewizorem w salonie

Salon został urządzony w klimacie bliskim naturze. Jest przytulny, przyjazny, ale też ergonomiczny i funkcjonalny. Nie ma tu żadnego przypadkowego rozwiązania, zgodnie z założeniem, że nic nie powinno zakłócać wygody jego użytkowania. – Zależało mi na wprowadzeniu naturalnych elementów w wykończeniu, a także przywołaniu przyrody w sposób symboliczny: kolorem i motywem – tłumaczy projektantka. Na podłodze mamy więc dębowe deski w wersji termo, a na ścianie za telewizorem spiek kwarcowy, który odbija światło ukrywając jednocześnie telewizor.

Zdjęcie: Stan Zajączkowski

Projekt wnętrza: Monika Staniec, www.monikastaniec.com

Cały mieszkanie opisywaliśmy tu: Piękne mieszkanie we Wrocławiu. Wnętrze w kolorach natury. Zobacz!

9. Płyty z betonu na ścianie za telewizorem w salonie

Salon urządzony jest minimalistyczne zarówno pod kątem form, jak i palety kolorów. Projektantki postawiły tu na geometryczne, proste bryły mebli i oszczędne w formie dodatki. We wnętrzu dominuje naturalne drewno dębowe, szarości, grafity, biel, czerń. Telewizor i kominek umieszczone zostały na jednej ścianie wykończonej płytami z betonu architektonicznego. Sąsiadującą, antracytową ścianę zdobią dwa duże obrazy Iwony Bilskiej. 

Zdjęcie: pracownia TK Architekci

Projekt wnętrza: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracownia TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Czytaj więcej: Dom dla rodziny. Szara kuchnia, nowoczesny salon. Ależ piękne!

10. Tkana tapeta na ścianie za telewizorem w salonie

Właściciel mieszkania, z zawodu lekarz, chciał, aby jego salon był przestrzenią, gdzie po długim dniu w przychodni zregeneruje siły. Stąd dość spokojny, harmonijny wystrój, poprzetykany mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Jednolita paleta barw i materiały przewijają się w całym mieszkaniu.

Ściany zdobią nadające salonowi klasycznej elegancji sztukaterie Orac z oferty Dekorian Home oraz tkana tapeta z fakturą Omexco. Na podłodze ułożone zostały natomiast deski warstwowe Boen w kolorze Elephant Grey.

Zdjęcie: Artur Krupa

Projekt wnętrza: Gabriel Helegda, Helegda Studio, www.helegdastudio.pl

Więcej tu: Nowoczesne wnętrze w Rzeszowie. 95-metrowe mieszkanie dla lekarza

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także