×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ściany w salonie. 5 pomysłów na ścianę za kanapą. 10 zdjęć z polskich domów!

Ściany w salonie. 5 pomysłów na ścianę za kanapą. 10 zdjęć z polskich domów!

Autor: Ewa Kozioł
19 gru 2022 17:19

Ścianę za kanapą warto wykończyć ciekawie i ładnie. Jaki materiał wybrać? Czy lepsza będzie tapeta czy drewno? Co z kolorem? Zobacz kilka wyjątkowych pomysłów na dekorację ściany za kanapą w salonie. Wszystkie są z polskich domów i mieszkań.  •  Biała farba i grafiki na ścianie za kanapą w salonie.
  • Tapeta w odcieniach chłodnego beżu na ścianie za kanapą w salonie.
  • Ciepły fornir i wyjątkowy obraz na ścianie za kanapą w salonie.
  • Betonowe płyty na ścianie za kanapą w salonie.
  • Kolorowy mural na ścianie za kanapą w salonie.

1. Biała farba i grafiki na ścianie za kanapą w salonie

Salon znajduje się w mieszkaniu o powierzchni 69 m2. Nowoczesność spotyka się tu z domowym, przytulnym klimatem, a design z praktycznością. Jasne kolory tworzą też niezwykle piękną kompozycję z drewnem i kroplą czerni. Ściana za kanapą pomalowana jest białą farbą. Aby jednak nie było nudno i zbyt sterylnie zdobią ją dwie oryginalne grafiki oprawione w czarne, proste ramy. Naprzeciwko szarego narożnika umieszczono duży regał. Zapewnia ona zamknięte miejsce do przechowywania oraz otwarte półki na książki, płyty, jak i elementy dekoracyjne. Wykonany został na wymiar z płyt meblowych. Dodatkowo półki zostały zaprojektowane utrzymując ciekawy, nieregularny rytm. Zabieg ten nada nowoczesności i innego wymiaru sporej meblościance.

Biała farba i grafiki na ścianie za kanapą w salonie. Projekt wnętrza: Ewa Ksobiak-Kubacka, EKK Pracownia Projektowa. Fot. Przemysław Obarski

Opis całego wnętrza: Nowoczesne, przytulne wnętrze. Szara kanapa w salonie, białe meble w kuchni. Super!

2. Tapeta w odcieniach chłodnego beżu na ścianie za kanapą w salonie

Salon zachwyca przytulnością i naturalnymi materiałami w kolorze ziemi. Ścianę za kanapą zdobi ryflowana tapeta w odcieniach chłodnego beżu. Udało się też w przestrzeń między nimi wkomponować podręczną półką na książki, na której zadomowił się sympatyczny jamnik. Ściana naprzeciwko kanapy obłożona została natomiast okładziną z forniru, nawiązująca odcieniem do górnych frontów kuchennej zabudowy. Czarny, ażurowy regał z metalu stanowi oryginalne przepierzenie pomiędzy kuchnią a salonem. 

Tapeta w odcieniach chłodnego beżu na ścianie za kanapą w salonie. Projekt wnętrza: MiskiewiczDesign. Fot. Łukasz Zandecki

Więcej o tym projekcie: Piękne mieszkanie w Warszawie. Przytulne wnętrze dla rodziny!

3. Ciepły fornir i wyjątkowy obraz na ścianie za kanapą w salonie

Właściciele marzyli o wnętrzu unikatowym, ekskluzywnym i stworzonym na miarę. Salon, podobnie jak całe mieszkanie, miał być przytulny, przyjazny i ponadczasowy. I taki właśnie jest! 

Ścianę za kanapą zdobi niezwykły portret pięknej, afrykańskiej kobiety w otoczeniu okładziny z ciepłego, przytulnego forniru. Lustrzanym odbiciem jego wzoru jest dywan, który architektki wspólnie z właścicielem, wybrały podczas targów w Paryżu. Poza dywanem z francuskie stolicy przyjechał również stół jadalniany i komplet tapicerowanych krzeseł oraz oryginalne stoliki kawowe z blatami z barwionego szkła lub naturalnej skóry. Wszystkie elementy wystroju świetnie prezentują się na tle dębowej podłogi marki Chapel Parket w ciemnym odcieniu karoo, przygotowany na specjalne zamówienie.

Ten piękny projekt opisywaliśmy tu: Przytulne, eleganckie wnętrze. Ma niepowtarzalny klimat!

4. Betonowe płyty na ścianie za kanapą w salonie

Salon został zaprojektowany dla rodziny z dwójką dzieci. Jest nowoczesny i oszczędny w wyrazie. W aranżacji dominują szarości w różnych odcieniach szarości. Cała ściana za kanapą obłożona została betonowymi płytami. Tak surową, dość chłodną bazę ociepla drewno o różnym wybarwieniu – jasnych podłóg, wyrazistszych mebli czy przylegający do sofy mini-barek. W salonie mamy też biel, która jest z kolei doskonałą przeciwwagą dla surowych szarości. 

Betonowe płyty na ścianie za kanapą w salonie. Projekt wnętrza i zdjęcia: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Czytaj więcej: Nowoczesne wnętrze. Szary salon z białą kuchnią. Piękne mieszkanie dla rodziny!

5. Kolorowy mural na ścianie za kanapą w salonie

Salon połączony z kuchnią i jadalnią znajduje się w mieszkaniu o powierzchni 59 m2. Urządzony jest wygodnie, funkcjonalnie i ponadczasowo. Odnajdziemy tu echo klasyki inspirowanej pastelową kolorystyką lat 50-tych. Wyjątkowy charakter nadaje salonowi ściana za kanapą, którą w całości zdobi oryginalny, kolorowy mural z kwiatowym motywem. Wygląda pięknie. Doskonale pasuje do jasnych kolorów oraz do drewnianej podłogi ułożonej w elegancką jodełkę (Casual chevron firmy Faus). Aranżację salonu uzupełniają naturalne rośliny, nawiązujące do wzoru na muralu oraz proste, ale bardzo efektowne dodatki.

Kolorowy mural na ścianie za kanapą w salonie. Projekt wnętra: Beata Ignasiak, pracownia Ignasiak Interiors. Fot. Grupa Deix

Całe wnętrze opisywaliśmy w tym artykule: Piękne mieszkanie w Bydgoszczy. Stylowe i z kolorem. Tak urządzono 59 mkw!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także