×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Ściany w salonie. 5 pomysłów na ścianę za telewizorem. 15 zdjęć!

Ściany w salonie. 5 pomysłów na ścianę za telewizorem. 15 zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
08 maj 2023 09:09
Aktualizacja: 24 maj 2023 20:02

Ścianę za telewizorem w salonie warto wykończyć inaczej niż pozostałe. Jaki materiał wybrać? Zobacz 5 różnych pomysłów na dekorację ściany za telewizorem w salonie. Wszystkie piękne!

  • Szara sztukateria na ścianie za telewizorem w salonie. Eleganckie wykończenie!
  • Betonowe płyty na ścianie za telewizorem w salonie. Do nowoczesnego wnętrza!
  • Lamele w czarnym kolorze na ścianie za telewizorem w salonie. Oryginalnie i ciekawie!
  • Drewno na ścianie za telewizorem w salonie. Pięknie i przytulnie!
  • Jasna farba i lamele na ścianie za telewizorem w salonie. Fajne połączenie!

1. Szara sztukateria na ścianie za telewizorem w salonie

W tym eleganckim salonie kolory łączą się z dobrym stylem, a klasyka z nowoczesnymi rozwiązaniami. W części wypoczynkowej stanęła duża, różowa sofa, a przy niej czarne stoliki kawowe. Na ścianie z telewizorem znalazły się subtelne sztukaterie – całość ściany pomalowano farbą w kolorze szarym. Ciekawym zabiegiem jest wykończenie części ściany lustrem, dzięki czemu salon wydaje się większy i jaśniejszy.

Do wykończenia ścian idealnie pasuje klasyczna jodełka na podłodze o delikatnym, przygaszonym odcieniu oraz szare zasłony w oknach.

Zdjęcie: Bernadetta Kuczyńska

Projekt wnętrza: latreDesign, www.latre.pl

Przeczytaj o tym mieszkaniu tutaj: Trzypokojowe mieszkanie w stylu modern classic. Piękny projekt na 70 metrów!

2. Betonowe płyty na ścianie za telewizorem w salonie

Salon urządzony jest w stylu nowoczesnym. Mamy tu narożnik w szarym kolorze, za którym na ścianie wiszą cztery, czarne, metalowe półki przeznaczone na zieleń i książki. Ta prosta kompozycja na jasnym tle tworzy niezwykle estetyczną, ale i ciekawą kompozycję. Podłoga, ze względu na zwierzęta, wykończona została praktycznymi panelami winylowymi. 

Najbardziej efektownie prezentuje się w salonie ściana za telewizorem. Wykończona została płytami betonowymi, do których architekt dodała jeszcze drewniane szafki, co jest z kolei bardzo praktycznym rozwiązaniem. Aranżację dopełniają plecionkowe zasłony, doświetlone zza listwy światłem led.  

Zdjęcie: Wojciech Dziadosz

Projekt wnętrza: Monika Staniec, www.monikastaniec.com

Zobacz to mieszkanie w artykule: Świetne, nowoczesne wnętrze. Zobacz piękne mieszkanie we Wrocławiu!

3. Lamele w czarnym kolorze na ścianie za telewizorem w salonie

Ścianę za telewizorem zdobi wykonana na zamówienie oryginalna, czarna zabudowa. Pomiędzy mocowanymi do gładkiej płyty lamelami, rozmieszczono oświetlenie LED, co nadaje całości przestrzennego charakteru. Ścianka RTV rozciąga się na długość niemal całego pomieszczenia, spajając wizualnie strefę wypoczynku i kuchnię, z którą salon tworzy otwartą przestrzeń dzienną.

Ścianka wyglądała rewelacyjnie szczególnie w momencie podświetlania taśm ledowych – podkreśla architekt. 

Ciemna kolorystyka w połączeniu z bielą pozostałych ścian i szarymi meblami tworzy uniwersalną bazę dla wyrazistych dodatków, które w tym wnętrzu wiodą zdecydowany prym – od intensywnie żółtego fotela, przez motywy roślinne i zwierzęce, po niezwykłą lampę na suficie nawiązującą formą jednocześnie do pająka i instrumentów muzycznych.

Zdjęcie: Pion Poziom

Projekt wnętrza: Joanna Rej, Rej Concept, www.rejconcept.pl

O tym mieszkaniu przeczytasz więcej pod tym linkiem: Nowoczesne, eleganckie mieszkanie - projekt z charakterem

4. Drewno na ścianie za telewizorem w salonie

Rodzinny salon urządzony jest nowocześnie z elementami klasyki oraz akcentami w stylu vintage. Ten mariaż nadaje mu wyjątkowego charakter. Jednym z głównych ról w aranżacji części dziennej odgrywa drewno. Elegancki, dębowy parkiet ułożony w klasyczną jodełkę, zyskał nowoczesny wygląd dzięki zastosowaniu elementów w większym formacie. Motyw jodełki ma swoją kontynuację a ścianie w salonie. Wykończona fornirem zabudowa ścienna, w którą bardzo zgrabnie wkomponowany został  telewizor podkreśla stylowy charakter aranżacji. 

Zdjęcie: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Katarzyna Mikulska-Sękalska, Pracownia Architektoniczna Arrange www.arrange.com.pl

5. Jasna farba i lamele na ścianie za telewizorem w salonie

Salon połączony z jadalnią urządzony został nowocześnie i naturalnie. Szlachetne materiały, minimalistyczne formy i stonowane barwy przenikają się, nadając przestrzeni klasy i elegancji. Nie znajdziemy tu jednak przepychu w stylu glamour czy bogatych zdobień. Dominantę kolorystyczną stanowią szarości, beże oraz chłodne odcienie drewna. Ścianę za telewizorem pomalowana jasną farbą oraz udekorowana lakierowanymi lamele, które pojawiają się także na ścianie obok. Aranżację dopełnia dębowa podłoga oraz delikatna dodatki – złote lampy, proste w formie świeczniki i podstawy stolików nocnych.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

O tym mieszkaniu z tym pięknym salonem przeczytasz tutaj: Mieszkanie w Warszawie. Nowoczesne, eleganckie wnętrze. Piękne zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także