PARTNER PORTALU
Ściany w salonie: postaw na dekoracyjne lustro. 15 świetnych zdjęć!

Ściany w salonie: postaw na dekoracyjne lustro. 15 świetnych zdjęć!

Autor: Urszula Tatur
17 wrz 2020 08:41

Kiedyś przypisywano im magiczne właściwości. Dzisiaj lustra znajdziemy w każdym domu, gdzie nie tylko pomagają w codziennej toalecie, ale stanowią coraz ważniejszy element wystroju wnętrz.

Lustro to obowiązkowy element każdego mieszkania. Umieszczane są w różnych pomieszczeniach – przedpokojach, sypialniach czy garderobach – coraz ważniejszą rolę odgrywają także w salonie. To ważny element dekoracyjny wnętrza. Odpowiednio dobrana powierzchnia z refleksem może dopełnić styl, nadać przestrzeni nowego charakteru, a wręcz stać się punktem centralnym pomieszczenia. Ogromna różnorodność rozmiarów, kształtów i sposobów mocowania luster pozwala na znalezienie tego najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom i gustom. A dzięki nowym technologiom wachlarz możliwości ciągle się powiększa i dostosowuje do aktualnych trendów.

Zobacz też: Mała sofa w salonie. 12 zdjęć, które warto zobaczyć przed wyborem idealnego modelu!

Lustra to elementy dekoracyjne, które pozwolą nam odnieść wrażenie, że wnętrze salonu jest bardziej przestrzenne. Dlatego tak ważne jest, by w niewielkim pomieszczeniu znalazło się, np. naścienne lustro oraz różnego rodzaju lustrzane elementy – ramki na zdjęcia lub inne ozdoby. Dzięki temu, że odbijają światło i tworzą refleksy, pozytywnie wpłyną na nasze „odbieranie” wnętrza salonu. Ważne są również pozostałe dodatki, które pozwolą nam podkreślić dopracowaną aranżację pomieszczenia. Najlepiej sprawdzą się tutaj grafiki, plakaty, zdjęcia, obrazy umieszczone w ramach. Ważne jednak, by zachować umiar. W końcu naczelna zasada aranżacji niewielkich pomieszczeń to: „mniej znaczy więcej”.

Czytaj także: Regał w salonie. 12 świetnych zdjęć!

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także