×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sofa w kolorze. Zobacz jak się prezentuje w salonie

Sofa w kolorze. Zobacz jak się prezentuje w salonie

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 07 sie 2019 12:45
Zaktualizowano: 07 sie 2019 14:09

O sukcesie tego wnętrza decyduje prostota. Połączenie nowoczesnych mebli i czystych pastelowych kolorów dało efekt w postaci aranżacji stonowanej, ale niepozbawionej energii.

Na tym zbalansowanym tle wzrok przyciąga sofa polskiej marki Inspirium w odważnym kolorze.

Ten salon połączony z kuchnią i jadalnią to dowód, że pastele niekoniecznie muszą gościć jedynie w pokojach dzieci. Dom pod Toruniem jest własnością młodego małżeństwa. Oboje chcieli uciec od miejskiego zgiełku, jednak nawet przez chwilę nie myśleli o stylu rustykalnym czy dworkowym. Zależało im na nowoczesnym wnętrzu pełnym młodzieńczego wigoru.

Zobacz także: Nowoczesny dom. Zobacz piękny projekt 130 metrów

Ten efekt udało się uzyskać wykorzystując w aranżacji głównie biel, jasne drewno podłogi laminowanej Quick-Step i kilka czarnych akcentów. Aby nie popaść w zimny minimalizm
i dodać pomieszczeniu przytulności kilka ścian zyskało kolor szlachetnego odcienia oliwki.

W części wypoczynkowej ważne miejsce zajmuje sofa Coushion marki Inspirium, którą zaproponował Sebastian Marach z poznańskiego studia Yono Architecture, autor projektu wnętrza. Jak sam mówi, wyrazisty, żółty kolor wprowadza salon na zupełny inny poziom designu. Ale to nie jedyny powód wykorzystania modelu polskiego producenta.

Sofa stanowi centralny i charakterystyczny punkt części dziennej. Stąd odważny kolor, który nieczęsto gości w polskich wnętrzach. Ale modele Inspirium to coś więcej. Sofy tej marki, dzięki specjalnym wypełnieniom SoftLayers są niezwykle komfortowe. Dlatego wyjątkowo duży model Coushion wprost idealnie pasował do strefy wypoczynkowej – podsumowuje architekt.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także