×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Solidne i piękne meble wciąż na topie. Zobacz nowe kolekcje

Solidne i piękne meble wciąż na topie. Zobacz nowe kolekcje

Autor: Katarzyna Masłowska
14 paź 2019 10:34

Dawno ich nie widzieliśmy, chyba że w muzeach i antykwariatach. Teraz powróciły! Już nie tak bogato zdobione i niezwykle kosztowne, ale wciąż luksusowe i bardzo dekoracyjne. Poznajcie kabinety w nowoczesnej odsłonie.

Dzisiaj ten rodzaj mebli skrzyniowych, zamykanych zdobionymi drzwiczkami i wspierających się na wysokiej podstawie o ciekawej formie, rzadko nazywa się kabinetami, częściej szafkami, komodami czy kredensami, jako że są z nimi blisko spokrewnione. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie dawne kabinety zainspirowały współczesnych projektantów, pracujących dla holenderskich marek HK Living, Be Pure i Dutchbone, do stworzenia niezwykłych mebli, które tutaj przedstawiamy.

Ze względu na swój dekoracyjny wygląd mogą stać się prawdziwymi gwiazdami aranżacji salonów, zwłaszcza tych urządzonych w jednym z nowoczesnych stylów. I, co oczywiste, przydadzą się do przechowywania dokumentów lub różnych drobiazgów, które zawsze gdzieś się gubią. Krótko mówiąc, musimy znaleźć na nie miejsce w swoich domach!

Zobacz także: 15 dobrych pomysłów na schody w domu

Po latach zapomnienia powróciły również kufry podróżne. Ich wygląd wciąż jest taki sam jak dawniej, tylko funkcja się zmieniła. Teraz mają służyć jako stoliki kawowe połączone ze schowkiem, barki czy szafy albo kredensy. Warto się nimi zainteresować, bo uatrakcyjnią wystrój wnętrza i to nie tylko utrzymanego w stylu kolonialnym. Co więcej, wywołując skojarzenia z morskimi wyprawami i odkrywaniem nieznanych lądów, będą działać na wyobraźnię domowników. Takie meble przygotowała dla nas firma Authentic Models. Warto przyjrzeć się im z bliska.

Szafka Chisel Dutchbone, zachwyca formą, a przede wszystkim pięknem drzwi. Wykonane z drewna mango, są inkrustowane małymi drewnianymi paskami, których część ozdobiono rzeźbionymi wzorami. To bardzo dekoracyjny mebel, który nada wyrazisty charakter salonowi w stylu modern, loftowym lub minimalistycznym.

Kredens Class High Dutchbone każdemu nowoczesnemu pokojowi dziennemu, jadalni lub sypialni doda prawdziwej klasy, co sugeruje już jego nazwa. Wykonany ręcznie przez doświadczonych rzemieślników, przyciąga wzrok pięknie ukształtowaną, pokrytą mosiądzem ramą i frontem, który zdobią fornirowane drewnem akacjowym kawałki płyty MDF, ułożone we wzór jodełki. Jest nie tylko piękny, ale i unikatowy, a także praktyczny – w pojemnych szufladach i na półkach zmieści się mnóstwo rzeczy.

Szafka Class to część kolekcji mebli do przechowywania marki Dutchbone, które różnią się wielkością i przeznaczeniem. Ta pełni funkcję barku. Nie jest duża, tak że znajdzie się dla niej miejsce nawet w niewielkim salonie czy jadalni.

Kufer Stateroom Authentic Models może służyć jako stolik kawowy, zapewniając jednocześnie mnóstwo miejsca do przechowywania. Nostalgicznego uroku dodają mu mosiężne okucia, zamki i klucze. To mebel, który wniesie oryginalną nutę do salonów w wielu stylach.

Komoda Bequest Be Pure ma drewniany korpus i podstawę, składającą się z malowanych na czarno, żelaznych nóżek, połączonych krzyżującymi się wzmocnieniami. Równie ciekawe wyglądają też jej pięknie zdobione drzwiczki. Tak efektowny mebel wprowadzi mnóstwo szyku do salonu, sypialni czy reprezentacyjnego gabinetu.

Komoda Porthole od Authentic Models, choć nie jest kufrem podróżnym, od razu wywołuje skojarzenia z dalekimi wyprawami, a to dzięki okienkom w kształcie okrętowych bulajów, które zostały wmontowane w jej drzwiczki. Wykonana z drewna wiśni o pięknej barwie, odnajdzie się w wielu elegancko urządzonych pomieszczeniach.

Witryna Stairs, prod. HK Living, nawet pusta, przyciąga wzrok swym asymetrycznym kształtem, a gdy ukryte za przeszklonymi drzwiczkami półki zostaną wypełnione naczyniami dekoracyjnymi czy jakąś kolekcją, to stanie się niezwykłą ozdobą wnętrza. A my zyskamy świetne miejsce na ekspozycję przedmiotów, z których jesteśmy dumni. 

Kredens od HK Living. Jego konstrukcja została zrobiona z lakierowanego na czarno drewna mango, a płyciny drzwiczek z roślinnej plecionki, która tworzy bardzo dekoracyjny wzór o geometrycznym kształcie. Właśnie ten detal decyduje o niezwykłej urodzie tego mebla.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także