Sto procent energii

Sto procent energii

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 lut 2010 14:15

Kipiący kolorystyczną energią salon, został zaaranżowany w wakacyjno-weekendowym, mazurskim lokum gospodarzy. Na pewno jednak, ze swym barwnym optymizmem, doskonale wpisałby się także w "krajobraz" któregoś z miejskich apartamentowców.

Intensywna barwa pomarańczy, wyjątkowo lubiana przez panią domu, rozgościła się we wszystkich wnętrzach: w kuchni opanowała ścienną mozaikę i fronty szafek, zaś w salonie ulokowała się w oryginalnej formie na głównej ścianie salonu. Ściana została przekształcona w rodzaj nieszablonowej galerii, w której zaprezentowano czarno-białe zdjęcia, wykonane przez właścicielkę domu. Fotografie zawieszono na tle kontrastowych, szerokich pomarańczowych pasów. W ciekawy i bardzo prosty sposób stworzono zresztą złudzenie trójwymiarowości galerii. Uczyniono to dzięki namalowaniu cieniutkich, grafitowych pasków pomiędzy biegnącymi wzdłuż ściany naprzemiennie pomarańczowymi i bladoszarymi pasami.

Galeria to na pewno nie jedyny element wystroju wart uwagi. Równie atrakcyjnie prezentują się oryginalne detale, najczęściej przywożone z podróży: wysoki, druciany wazon, mosiężna patera na owoce, nietypowe donice na kwiaty, czy wspaniałe świeczniki... Do ich ekspozycji służą m.in. specjalnie zaprojektowane ścienne konstrukcje. Jedna z nich znajduje się między salonem a kuchnią i jadalnią, druga - po przeciwnej stronie pokoju, w kąciku telewizyjnym. Obie pełnią nie tylko dekoracyjne funkcje, ale także stricte praktyczne, choćby jako obudowa kominka i ciągu kominowego czy jako parawan zasłaniający schody.

Parter domu został wyłożony ciemnobrązową podłogą, w podobnym kolorze są także meble z egzotycznego forniru i framugi okien, a jednak całość wydaje się wyjątkowo jasna. To na pewno zasługa koloru ścian, imponującego i pokrytego kremowym obiciem zestawu wypoczynkowego, czy zastosowanego oświetlenia. To także zasługa dużych okien i przeszklonych drzwi (z charakterystycznymi szprosami), prowadzących wprost na podwórko. Ich urody nie przesłaniają żadne zasłony, dzięki czemu naturalne światło może wlewać się do wnętrza bez żadnych przeszkód.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także