PARTNER PORTALU
Stylowy pokój jak salon przedwojennej arystokracji

Stylowy pokój jak salon przedwojennej arystokracji

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Kamienie, jako materiał stosowany do wykańczania wnętrz cieszy się niezmienną popularnością. Inwestorzy doceniają jego trwałość, odporność na zużycie, a także ponadczasowe piękno stworzone przez naturę.

Częstotliwość wykorzystania kamieni można tłumaczyć chęcią wyeksponowania reprezentacyjnego charakteru domu, a nic tak tak nie wpływa na estetykę i nie podnosi prestiżu realizacji, jak właśnie zastosowanie naturalnych kamieni. W zaaranżowanym z dużym smakiem salonie uwagę zwraca duża, choć zróżnicowana przestrzeń.

Wejście do salonu zostało podkreślone przez gigantyczne kolumny. Klimat tego wnętrza został podyktowany przez architekturę wnętrza, wytworne wyposażenie czy też rzeźbiony kominek z otwartym paleniskiem. Jego imponująca, kamienna forma oddaje urokliwy klimat rezydencji.

Ciekawym rozwiązaniem wpisującym się w całość wnętrza są kamienne okładziny na podłodze oraz części ścian, które pocięte w niewielkie, nieregularne płytki tworzą idealne tło do wyeksponowania stylizowanych brył wyposażenia.

Kolor marmuru komponuje się z zaprojektowanymi z myślą o tym wnętrzu meblami, wykonanymi z jesionu i ścianami zabarwionymi na kolor wanilii. Wnętrze jest pomieszczeniem bardzo reprezentacyjnym mimo, że nie zostało całkowicie otwarte na przylegające do niego jadalnię i kuchnię.

Oddziela je od siebie ściana, rodzaj przepierzenia, ustawiona w taki sposób by zapewnić domownikom komfort prywatności w użytkowaniu kuchni, a jednocześnie umożliwić atrakcyjny widok na nią z salonu. Na parterze znajduje się też niewielka gościnna łazienka stanowiący stylistyczną kontynuację salonu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także