PARTNER PORTALU
Szary salon: 20 wnętrz, które podobają się Polakom

Szary salon: 20 wnętrz, które podobają się Polakom

Autor: Katarzyna Masłowska
27 gru 2017 10:56

Szary salon wcale nie jest nudny i smutny. Wręcz przeciwnie. Szary może być eleganckim i przytulnym wnętrzem, jeśli dobrze wybierzemy dodatki i skomponujemy kolory.

Szare ściany czy meble wypoczynkowe w różnych odcieniach szarości w salonie cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, ponieważ aranżacje w tych kolorach są ponadczasowe i niezwykle eleganckie. W zestawieniu z czarno-białymi dodatkami lub podkreślony pastelami doskonale sprawdzi się w przestrzeni salonu. Modny obecnie styl minimalistyczny sprawił, że szarości nabrały więcej elegancji i zaczęły odgrywać bardzo istotną rolę w kolorystyce wnętrz.

Stopniujemy szarości i dobieramy dodatki

Jeśli nie boimy się nowoczesnych aranżacji możemy szarość w pokoju dziennym połączyć z bielą i czernią. Ciemnoszare ściany doskonale podkreślą jasne meble – białe lub w odcieniu drewna. Całość możemy uzupełnić delikatną firaną czy czarnym, dekoracyjnym dywanem.

W takim wystroju idealnie odnajdą się ciekawe elementy dekoracyjne, np. dekoracyjne lampy lub żyrandol o atrakcyjnym designie, oryginalna kompozycja biało-czarnych zdjęć na ścianie, czy też modne ostatnio plakaty z interesującymi cytatami.

Szary kolor jest doskonałą bazą zarówno dla kolorów wyrazistych, jak i barw naturalnych. Dlatego w szarym salonie możemy mieć dodatki w mocnym kolorze czerwieni, fiolecie, turkusowym, a nawet cytrynowym. Takie dodatki ożywią szare wnętrze i nadadzą mu charakter. Bardzo ważne, aby podczas urządzania szarego salonu wybrać jedną, najwyżej dwie mocne barwy wiodące, aby we wnętrzu nie zapanował kolorystyczny bałagan.

Zobacz również: Schody w domu - 20 pięknych zdjęć

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także