PARTNER PORTALU
Szary salon. 5 super projektów. 10 zdjęć salonów w szarym kolorze!

Szary salon. 5 super projektów. 10 zdjęć salonów w szarym kolorze!

Autor: Ewa Kozioł
16 wrz 2022 16:37

Urządzenie salonu w szarym kolorze to świetny pomysł. Szarości pasuję do każdego wnętrza. Są modne i wyglądają bardzo pięknie. Przekonaj się sam! Zobacz szare salony z polskich domów i mieszkań.


  • Szary salon w stylu skandynawskim.
  • Szary salon w loftowym klimacie.
  • Szary salon w nowoczesnym stylu.
  • Szary salon z klasyczną, dyskretną sztukaterią na ścianie.
  • Szary salon z kuchnią i jadalnią.

1. Szary salon w stylu skandynawskim

Salon to kwintesencja prostoty i minimalizmu rodem ze Skandynawii. Biel, jasne drewno oraz szarości optymalizują przestrzeń, a starannie dobrane dodatki i dekoracje budują rodzinny klimat. Szczególną rolę pełnią tu morskie motywy – głęboki błękit welurowych tapicerek, czy nadmorskie pejzaże. Proste, minimalistyczne formy przełamują nieco klasycyzujące elementy wystroju, takie jak fotel „uszak”. Dawkowane subtelnie, podkreślają nowoczesny charakter przestrzeni.  

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Projekt: Magdalena Bielicka, Maria Zrzelska-Pawlak, pracownia Magma, www.pracownia-magma.pl

Opis całego mieszkania: Projekt "Spokój od morza". Konkurs Dobrze Mieszkaj - Najlepsze Projekty

2. Szary salon w loftowym klimacie

Zaaranżowany w odcieniach stonowanej szarości salon ożywiają naturalne rośliny oraz miedziane i złote dodatki: okrągły stolik kawowy, oprawy lamp. Imitująca beton ściana za telewizorem oraz czarne ramki do zdjęć, metalowe kosze i świeczniki wprowadzają do otwartej przestrzeni dziennej nieco loftowy klimat. Surowość wnętrza przełamują miękkie tkaniny: ciężkie zasłony, miękkie pluszowe obicie kanapy oraz poduszki.

Zdjęcie: E. Kulibaba

Projekt wnętrza: Geometrium Design Studio, www.geometrium.com

Czytaj więcej: Nowoczesne wnętrze w szarościach - przytulne mieszkanie

3. Szary salon w nowoczesnym stylu

Punktem wyjścia koncepcji aranżacji salon i całego wnętrza była bryła budynku. Biel murów, niejako „wkroczyła” do środka. Zdominowała podłogę, na której położony został biały mikrocement, sufity oraz ściany. Biel stworzyła bazę, uzupełnioną następnie przez czerń – dla kontrastu, szarość oraz, dla ożywienia całości, barwne dodatki. Odcienie tych ostatnich miały być stłumione i nieprzytłaczające, tak, aby nie opatrzyły się domownikom zbyt szybko.

W salonie bardzo ciekawie prezentuje się regał na całą ścianę o przestrzennej, rzeźbiarskiej formie. Stanowi idealną przestrzeń ekspozycyjną dla pamiątek z podróży.

Zdjęcie: Magdalena Łojewska, Vey Photography

Projekt wnętrza: Patrycja Śliż, Jakub Flisiak, The Wall. Pracownia architektury, www.thewallarchitektura.pl

Cały dom opisywaliśmy tu: Dom dla rodziny z dziećmi. Jasny salon, kuchnia z jadalnią. Piękny!

4. Szary salon z klasyczną, dyskretną sztukaterią na ścianie

Strefa dzienna jest otwarta i pełni trzy funkcje: znajduje się w niej aneks kuchenny, jadalnia oraz salon. Wszystkie strefy tworzą stylistyczną całość i łagodnie się przenikają. Scala je jedyny mocny akcent we wnętrzu – kolorystyczna dominanta, a zarazem najlepsze z możliwych tło – antracytowa ściana udekorowana klasyczną, dyskretną sztukaterią, która miała nadać wnętrzu delikatności i elegancji. Jest ona najlepszym z możliwych tłem dla biokominka firmy Kratki ujętego w ramę nowoczesnego portalu.

Zdjęcie: Pion Poziom

Projekt wnętrza: Aneta Dudek, Martyna Leśniewska, Naboo Studio, www.naboostudio.com

Czytaj więcej: Przytulne 50-metrowe wnętrze w pastelach i szarościach

5. Szary salon z kuchnią i jadalnią

W salonie ciemne drewno, przełamane zostało szlachetnością kamienia (marmur) i surowością betonu, uzupełnione zaś jasnymi szarościami widocznymi na ścianach. Nie ma tu szaleństw kolorystycznych. Założeniem było bowiem zachowanie męskiego klimatu i możliwie również minimalizmu. W salonie komfortowy odpoczynek zapewnia bardzo wygodny narożnik w jasnym kolorze w komplecie z czarnymi, metalowymi stolikami marki Kare Design o różnej wielkości. Tuż obok znajduje się kuchnia z monolityczną wyspą kuchenną, będąca centrum domowego gotowania. 

Zdjęcie: pracownia Perfect Space

Projekt wnętrza: Aleksandra Popiołek, pracownia Perfect Space, www.perfectspace.pl

Opis całego projektu: Szare wnętrze. Piękne i nowoczesne. Zobacz 60-metrowe mieszkanie w Warszawie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także