PARTNER PORTALU
Telewizor w salonie. 15 świetnych pomysłów. Zobacz zdjęcia!

Telewizor w salonie. 15 świetnych pomysłów. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
09 marz 2021 21:25

Jak ustawić telewizor w salonie? Zobaczcie nasze propozycje!

Choć telewizor w salonie to jeden z podstawowych elementów jego wyposażenia, to jego wkomponowanie w aranżację salonu do najprostszych nie należy. Jak zatem wyeksponować nasz odbiornik telewizyjny, by nie tylko cieszył oko podczas oglądania ulubionych filmów czy seriali?

Najprostszym rozwiązaniem będzie zamontowanie telewizora na ścianie. Możemy zawiesić nasz telewizor w dowolnym miejscu, a co najważniejsze na optymalnej - względem siedzisk zestawu wypoczynkowego - wysokości. Jednakże kluczem do sukcesu będzie wpasowanie go w stylistykę wnętrza. W nowoczesnych salonach możemy śmiało zawiesić telewizor na ścianie, przy meble ograniczymy do minimum. W pokojach dziennych o tradycyjnej stylistyce najlepiej zawiesić telewizor nad stylową szafką RTV, komodą czy nawet kominkiem. Ich ciekawa forma odciągnie wzrok od nowoczesnego kształtu telewizora.

Warto także udekorować samą ścianę za telewizorem. Możliwości jest bardzo wiele. Już pomalowanie ściany farbą, najlepiej w kolorze kontrastującym z pozostałymi ścianami, będzie efektowne. Także tapeta sprawdzi się doskonale w tej roli. Nieograniczona ilość wzorów dostępnych na rynku, daje szerokie pole do popisu dla wyobraźni. Jednak szczególnie modne są naturalne materiały. Drewno i marmur to hit tego sezonu. Równie efektowne są beton i cegła. Wszystkie je jednak możemy zastąpić płytkami ceramicznymi, które do złudzenia imitują ich naturalne piękno .

Nie można także zapomnieć o tradycyjnych już szafkach RTV, które są nie tylko doskonałym miejscem na telewizor, ale też pomieszczą wszelkiego rodzaju sprzęt audiowizualny, a przy tym pozwolą ukryć zbędne dla oka kable. Wśród obecnych na rynku produktów odnajdziemy modele szafek idealne do nowoczesnych salonów – w ciepłym kolorze drewna, białe a nawet tak modne szare, jak i te dedykowane do przestrzeni klasycznych, u których pierwotnych wzorców nawet nie było wyobrażenia o telewizji, grach video czy internecie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także