PARTNER PORTALU
Trendy 2020: kolor w salonie. 15 świetnych realizacji

Trendy 2020: kolor w salonie. 15 świetnych realizacji

Autor: Urszula Tatur
07 wrz 2020 08:19

Zdecydowane kolory śmiało wkraczają do naszych wnętrz, ożywiając stonowane biele, czy neutralne szarości. Dodają wnętrzom, a mieszkańców wprawiają w dobry nastrój. Nie może ich zabraknąć także w aranżacji modnego salonu. Zobaczcie na jakie kolory warto postawić.

Zwykło się mawiać, że w pomieszczeniach, w których spędzamy aktywnie czas z rodziną czy znajomymi, najlepiej używać kolorystyki, mającej działanie pobudzające, np. pomarańczy czy różnorodnych odcieni koloru żółtego. Zaś we wnętrzach przeznaczonych do wypoczynku i relaksu – głównie barw wyciszających emocje, np. błękitów bądź zieleni. Za pomocą czerwieni, kojarzonej z uczuciem miłości, skutecznie „ocieplimy” natomiast mieszkalną przestrzeń, lecz zbyt intensywna może zdecydowanie przyćmić całą kompozycję. Podświadomie odczuwamy też, że barwa niebieska uspokaja, fioletowa sprzyja medytacji, a zielona wzmacnia poczucie równowagi i harmonii. 

Zobacz też:  Modnie urządzony salon. 12 aranżacji, które Cię zachwycą!

Z szerokiej palety kolorów, przy aranżacji salonu sami możemy jednak swobodnie wybierać te, które najlepiej odpowiadają naszym upodobaniom. Dla jednych przy urządzaniu mieszkania ciekawym rozwiązaniem będą monochromatyczne kompozycje, bazujące na różnych odcieniach wybranego koloru, zabawa fakturą, a dla innych kontrastowe zestawienia, które pozwalają czerpać radość z kreatywnego łączenia barw. Czarna komoda i sofa z aksamitu w odcieniu butelkowej zieleni, a może ściany wymalowane na szaro połączone z drewnianymi dodatkami? Aktualne trendy dają nam całą gamę pomysłów na to, jak urozmaicić wygląd wnętrza, odchodząc jednocześnie od utartych schematów.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także