PARTNER PORTALU
Tropami Hucka Finna

Tropami Hucka Finna

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 lip 2009 15:31

Od wieków wiadomo, że nastoletni chłopcy lubią przygody. A z nimi wiążą się bliższe i dalsze podróże. Podróże, których plany najlepiej układa się w sypialni. Takie „stworzone” do marzeń nastolatka miejsce, „wyczarowane” zostało na poddaszu.

Właściciele domu, podobnie jak ich syn, wymagali, aby sypialnia była przede wszystkim funkcjonalna. Nie mogło w niej zabraknąć np. półeczek na książki i drobiazgi. Poza tym, miało być przytulnie i, oczywiście, „po męsku”. Różowe barwy i im podobne słodkości, zostały „zakazane”. Chętnie za to przyjęto zaproponowany przez arch. Julitę Chrząstek motyw marynistyczny – model trzymasztowego klipra z ożaglowaniem rejowym.

Obok niego, na biurku, położono wspartą na krótkich nóżkach taflę szkła. Pełni ona podwójną rolę – chroni blat przed zniszczeniem, a zarazem jest doskonałym miejscem np. na mapę z wykreśloną trasą rejsu. W pokoju zadbano także o przechowywanie „skarbów” przywiezionych z podróży. W ścianę obok okna wbudowano trzy podświetlane od środka półki-schowki, zamykane „drzwiczkami” z mlecznego szkła, które doskonale maskuje ukryte w środku rzeczy. To jednak nie koniec. Przy łóżku, w ściankach „filarowych”, również wykute zostały kwadratowe nisze. Od strony garderoby są podświetlane, zaś z drugiej strony (od wejścia do pokoju), „ażurowe”. I „aż się proszą”, aby wyeksponować w nich zdobycze z „pirackich akcji”.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także