PARTNER PORTALU
Wyspa kuchenna: idealna do aneksu

Wyspa kuchenna: idealna do aneksu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Atrakcyjny, funkcjonalny, z interesującymi rozwiązaniami, wśród których jest także inteligentny, sterujący światłem i dźwiękiem system EIB – tak wygląda dziś współczesny salon.

Dzienna część mieszkania, w której salon łączy się z kuchnią, została wyraźnie podporządkowana imponującej aranżacyjnie, umieszczonej w centrum, oryginalnej „rotundzie”, kryjącej wewnątrz luksusową łazienkę. Położenie i nietypowy kształt łazienki miały wpływ na pozostałe pomieszczenia, które zostały jakby „owinięte” wokół niej i zyskały dzięki temu intrygujący wygląd.

Trzymetrowa wysokość wnętrza pozwoliła na obniżenie niektórych części sufitu, dzięki czemu przestrzeń dodatkowo zyskała na dynamice.

Wiszące lampy: ważne oświetlenie

Ważną rolę odgrywa tu oświetlenie, którego najciekawszym przykładem jest świetlna, zaokrąglona rampa wokół rotundy, ale na uwagę zasługują także rzędy wiszących lamp, nadbudowa kuchennego okapu ze świecącym okienkiem czy świetlówki i kinkiety na ścianach.

Dominującym kolorem we wnętrzu jest biel, która konsekwentnie opanowała ściany, sufit, kuchenne meble, szafę w przedpokoju i zestaw wypoczynkowy. Wszechobecnym jasnym płaszczyznom towarzyszy duża ilość szklanych mebli (stoliki w salonie, fronty szafek kuchennych) i detali (kinkiety lamp, szkło dekoracyjne).

I kolor i użyte materiały (oprócz szkła także mdf i stal) mogłyby sprawić, że wnętrze wydawałoby się dość chłodne, gdyby nie wprowadzono ocieplających elementów. Parkiet z teku, wykończenia z palisandru oraz „zwierzęce” dodatki, skutecznie, o kilka stopni, podnoszą temperaturę salonu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także