×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Zasłony w salonie. 6 pomysłów na piękne okno. 12 zdjęć salonów!

Zasłony w salonie. 6 pomysłów na piękne okno. 12 zdjęć salonów!

Autor: Ewa Kozioł
21 maj 2023 16:54
Aktualizacja: 25 maj 2023 09:48

Co wybrać na okno w salonie? Zasłony to świetny pomysły. Będą pięknie wyglądały w każdym wnętrzu. Zobacz kilka świetnych pomysłów na okno w salonie z polskich domów i mieszkań.

  • Zasłony w szarym kolorze w salonie.
  • Zasłony w nowoczesnym salonie. 
  • Zasłony w niebieskim kolorze w salonie
  • Salon dla rodziny: ceglasta kanapa i beżowe zasłony.
  • Zasłony w eleganckim salonie.
  • Zasłony w małym salonie w bloku. 

1. Zasłony w szarym kolorze w salonie

Projekt wnętrza i zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Salon urządzony jest nowocześnie, designersko i minimalistycznie. We wnętrzu dominuje biel, stonowane szarości i beż, przełamane zdecydowaną czernią. W wykończeniu zastosowano nieszablonowe rozwiązania – marmurową okładzinę na ścianie za telewizorem oraz stiukowe ozdoby o kształtach i strukturach wydobywanych grą strategicznie umieszczonych źródeł światła. Aranżację dopełnia drewniana podłoga ocieplająca salon oraz elegancka dekoracja dużych okien – białe firanki i zasłony w jasnym, szarym kolorze. Całość, wysmakowana w swojej prostocie, przekłada się na unikatowy efekt komfortowego luksusu. 

Więcej o projekcie tego mieszkania przeczytasz tutaj: Piękne mieszkanie w Warszawie. Elegancka kuchnia, nowoczesny salon. Świetne wnętrze!

2. Zasłony w nowoczesnym salonie

metamorfoza-stodoly-w-rumi-fantastyczny-projekt-domu-zagladamy-do-srodka-4.jpg
metamorfoza-stodoly-w-rumi-fantastyczny-projekt-domu-zagladamy-do-srodka-4.jpg
Projekt wnętrza: Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz. Fot. Fotomohito

Salon urządzony jest prosto, nowocześnie, ale też ciepło i nowocześnie. Kolor biały, szarości, czerń i naturalne drewno tworzą tu wyjątkowo udane połączenie. 

Dodatkowo do tego zestawienia w niewielkiej ilości dodałam kolor zielony, który pojawia się na narożniku w strefie dziennej, ze względu na fakt, że jest to mój ulubiony kolor –  mówi architektka

W salonie warto zwrócić uwagę na przeszkloną witrynę okienną z siedziskiem. W górnej części tapicerki ukryty jest ekran kinowy, a wąski front szafki za sofą ukrywa projektor. W słoneczne dni, ekran pełni również funkcję rolety zaciemniającej. Drugie okno w salonie zdobi i chroni zasłony w szarym kolorze. Zabudowa siedziska łączy się z zabudową tv, ciągiem półek przy podłodze oraz bocznym regałem, który jest otwarty od strony kuchni, ale nie jest widoczny od wejścia do strefy dziennej.  

O tym domu przeczytasz tutaj: Metamorfoza stodoły w Rumi: fantastyczny projekt domu! Zaglądamy do środka!

3. Zasłony w niebieskim kolorze w salonie

Projekt wnętrza: Jan Sikora, Sikora Wnętrza. Fot. Tom Kurek

Salon urządzony jest w tonacji gołębiego błękitu, który pokrywa ściany i odważnie przechodzi na sufit w postaci szerokich desek. W połączeniu z bielą mebli, surowym drewnem i cegłą tworzy klimat wakacyjnego domu na plaży. Umiejętne połączenie tak różnych materiałów i struktur dało niepowtarzalny efekt. Niesamowite są w tym mieszkaniu detale. Zaczynając od sufitu, przykuwającego uwagę kolorem i drewnianymi belkami, które przy ścianie wykańcza korbel z ozdobnym liściem akantu. Na uwagę zasługują również karnisze, wykonane na zamówienie według projektu architekta oraz wiszące na nich zasłony w niebieskim kolorze.

Więcej o tym mieszkaniu w naszym artykule: Fantastyczne mieszkanie z Gdańska: otwarty salon i loftowa kuchnia

4. Salon dla rodziny: ceglasta kanapa i beżowe zasłony

Projekt wnętrza: Marta Meresinska, Studio Niebyle. Fot. Natalia Kaczmarek, Inkadr

Ten salon został zaprojektowany dla pięcioosobowej rodziny i psa. Projektantka postawiła na proste rozwiązania, ale za to ograła je mocną, odważną kolorystyką. Miedź okazała się bazą, do której dołączyły inne barwy. W salonie widzimy róż i wszystkie odcienie koloru ceglanego, dla których tłem jest neutralny beż i biel, a pazura dodały czarne akcenty. Z okien pięknie udekorowanych zasłonami widać okoliczną zieleń. Zasłony w beżowym kolorze pięknie korespondują z ceglaną sofą.

Więcej o tym rodzinnym domu tutaj: Kolorowy dom dla pięcioosobowej rodziny. Różowa kuchnia robi wrażenie!

5. Zasłony w eleganckim salonie

nowoczesny-apartament-na-powislu-beze-brazy-i-piekna-kuchnia-z-wyspa-2.jpg
nowoczesny-apartament-na-powislu-beze-brazy-i-piekna-kuchnia-z-wyspa-2.jpg
Projekt wnętrza: Patrycja Suszek-Rączkowska, Poco Design. Fot. Yassen Hristov

Salon to wysmakowana i pełna harmonii przestrzeń. Znajduje się w nowoczesnym apartamentowcu w Warszawie. Część wypoczynkową w salonie miękko nakreśla dywan wykonany ręcznie z najwyższej jakości jedwabiu artystycznego i wełny. Jest niemalże gładki, dzięki czemu dobrze zespala barwy wnętrza. Na jego tle stanęła kanapa o geometrycznej bryle, której forma, faktura i kolor odważnie kontrastuje z fotelem Fulu jak gdyby złożonym z wyszlifowanych przez wodę otoczaków. Aranżację dopełnia ciemna, drewniana podłoga oraz zasłony. 

To mieszkanie pokazywaliśmy tutaj: Nowoczesny apartament na Powiślu. Beże, brązy i piękna kuchnia z wyspą

6. Zasłony w małym salonie w bloku

Projekt wnętrza: Monika Wierzba-Krygiel. Fot. Kroniki Studio

Salon znajduje się w 45-metrowym mieszkaniu w kamienicy blisko Gdańskiego Śródmieścia. Jest nieduży, ale wygodny. Wygospodarowano tu też miejsce na małą jadalnię z okrągłym stołem.

W salonie brakowało naturalnego światła, nawet w słoneczne dni nie wpada go tu zbyt wiele.  Projektantka postawiła więc na jasną kolorystykę, którą ożywiał mocniejszymi akcentami. Dzięki temu wnętrza jest lekkie i przestronne, optycznie powiększone, ale nie nudne. Charakter nadaje mu  zielona kanapa w przyjemnym welurowym obiciu oraz zasłony w musztardowym kolorze. W salonie  znalazły się też perełki wzornictwa i dodatki wyszukane w sklepach z unikatowym wzornictwem.

To małe mieszkanie zobaczysz tutaj: 45-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Elegancki salon, jasna kuchnia. Ależ piękne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także