×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Zasłony w salonie: hit czy kit?

Zasłony w salonie: hit czy kit?

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 19 sty 2018 11:31
Zaktualizowano: 20 sty 2018 08:52

Efektownie upięte zasłony, zwiewne firany, delikatne zazdrostki, wzorzyste rolety - dla jednych niezbędny element aranżacji, w innym wypadku niepotrzebny detal.

Dopiero odpowiednio dobrane tkaniny pozwalają w pełni wydobyć potencjał danej aranżacji. Czym w takim wypadku się kierować?

Najbardziej oczywistą i niejednokrotnie najlepszą wskazówką przy wyborze zasłon lub też podjęcia decyzji o ich braku, jest zaufanie indywidualnemu poczuciu dobrego smaku. 

Projekty nowoczesne, skandynawskie i minimalistyczne stawiają na oszczędność dekoracji, zatem również oprawa okien powinna być prosta, pozbawiona zdobień, najlepiej w klasycznych i uniwersalnych odcieniach – bieli, szarości lub delikatnych pasteli.

Zobacz także: Salon z kuchnią: 25 wnętrz z polskich domów

Na przeciwnym biegunie stylistycznym znajdują się wnętrza retro, glamour i art deco. Wyraziste wzory i bajeczne kolory – to właśnie dzięki nim pomieszczenie przeobrazi się w designerski majstersztyk.

Decydując się na zasłony pamiętajmy, że pełnia one funkcję praktyczną – osłaniają domowników przed ciekawskimi spojrzeniami, blokują dopływ światła (na przykład lampy ulicznej) z zewnątrz oraz zwiększają izolację pomieszczenia. Trzeba pamiętać, że nawet 40% ciepła ucieka z domu przez okna!

Inną rola jest po porostu dekoracja wnętrza – zasłony sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Mogą stanowić stonowany, praktyczny dodatek albo główny element ozdobny. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także