Studio Dobrych Rozwiązań było w Krakowie! Zobaczcie relację

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 kwi 2019 10:59

Merytoryczne prezentacje, duża dawka nowości i trendów, ciekawe rozmowy, inspirujące dyskusje. Tak było 10 kwietnia w Krakowie, gdzie spotkaliśmy się z projektantami i architektami wnętrz. Za nami kolejne Studio Dobrych Rozwiązań.

Kraków to kolejne po Toruniu, Białymstoku i Olszynie miasto, w którym odbyło się Studio Dobrych Rozwiązań. W surowych, a jednocześnie klimatycznych wnętrzach Żydowskiego Muzeum Galicja architekci i projektanci wnętrz mogli posłuchać profesjonalnych prezentacji poświęconych nowościom produktowym oraz trendom. Była to także znakomita okazja do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami firm i nawiązania relacji biznesowych. 

Do dyspozycji krakowskich architektów i projektantów wnętrz dostępne były stoiska naszych partnerów: CAD Projekt K&A, Kontakt Simon, Marmorin Design, Muraspec, TMSys, Wytwórnia Parkietów Dąbex.

Program merytoryczny krakowskiego spotkania rozpoczął blok tematyczny DOBRZE MIESZKAJ ZAPRASZA. Pierwsza prezentacja poświęcona była podłogom drewnianym. Mateusz Nowicki z Wytwórni Parkietów Dąbex opowiadał o specyfice tego typu produktów i możliwości stosowania ich na ogrzewaniu podłogowy. Jednym z kluczowych elementów jest wybór gatunku drewna, a także jego grubość, ale sam materiał nie zagwarantuje nam sukcesu. Równie ważne jest przygotowanie podłoża i wybór materiałów do układania podłogi – mówił Mateusz Nowicki. Podkreśli jednocześnie, że montaż takiej podłogi wymaga od wykonawcy dużego doświadczenia oraz wiedzy z zakresu wykorzystywanej technologii i właściwości stosowanych materiałów. Architekci i projektanci mogli również poznać bogatą ofertę podłóg drewnianych, wśród których są deski dwuwarstwowe, parkiety dwuwarstwowe, jodła francuska, dostępnych w ofercie Wytwórni Parkietów Dąbex.

Kolejna prezentacja skupiła się na kwestiach związanych z wyposażeniem łazienek. Rafał Przygocki z Marmorin Design zaprezentował niezwykle ciekawą i bogatą ofertę firmy. To aż 130 umywalek, 30 umywalek stojących, 40 wanien, 13 brodzików. Nie są to tylko drogie produkty z serii premium. Znajdują się wśród nich również propozycje nieco tańsze, na które może sobie pozwolić przeciętny Kowalski – podkreślił Rafał Przygocki. Mogliśmy się też dowiedzieć jak powstają produkty firmy Marmorin Design, w jakich salonach można je zobaczyć oraz poznać szereg interesujących nowości przygotowanych na ten rok. 

O tym jak wielką rolę odgrywa detal we wnętrzu mogliśmy się z kolei przekonać słuchając prezentacji Marcina Oleszczuka z firmy Kontakt Simon. Architekci i projektanci poznali szeroką ofertę włączników, gniazdek, sterowników oferowanych przez producenta osprzętu oświetleniowego. Kontakt Simon proponuje bardzo różne linie produktowe, które można dopasować do każdego wnętrza zarówno pokoju dziecka czy salonu, jak również hotelu, biura czy innego obiektu użyteczności publicznej – mówił Marcin Oleszczuk.

Równie atrakcyjną i bogatą ofertę ma w swoim portfolio firma Murascpac, która także była partnerem krakowskiego spotkania. Z prezentacji Barbary Łukasiak mogliśmy się dowiedzieć, w jakich obiektach zostały zastosowane tapety tego producenta i jak prezentują się we wnętrzach – w hotelach, biurowcach, gabinetach stomatologicznych. Mamy w swojej ofercie bardzo dużo gotowych propozycji tapet, ale nie boimy się tworzyć nowych wzorów i kolorów – mówiła Barbara Łukasiak. Podkreśliła, że dla firmy Muraspec nie ma rzeczy niemożliwych. Możemy wykonać każdy produkt na indywidualne zamówienie. Zachęcała też architektów i projektantów do kreatywnej współpracy.

A kreatywność projektantów na pewno można było dostrzec słuchając i oglądając prezentację przygotowaną przez Justynę Łotowską. Dyrektor Wydawnicza Publikatora w lekkiej, ciekawej formie pokazała całe mnóstwo nowości i kilka fajnych trendów, które zaobserwowała, będąc na tegorocznych targach Ambiente we Frankfurcie.

Blok tematyczny DOBRZE MIESZKAJ ZAPRASZA zakończyła interesująca rozmowa o trendach, nowościach oraz zakupowych preferencjach Polaków. Na pytania Justyny Łotowskiej odpowiadali przedstawiciele firm: Dąbex, Marmorin Design, Kontak Simon i Muraspec.

Po krótkiej przerwie i dobrej filiżance kawy rozpoczął się kolejny blok tematyczny: ZAPROJEKTUJ TO – TECHNOLOGIE. Jako pierwszy o przełomie w projektowaniu wnętrz z nowym CAD Decor Pro mówił Marek Krzaczkowski z CR SOFT, partner firmy CAD Projekt K&A. Uczestnicy krakowskiego spotkania mogli zobaczyć jak program działa, jakie ma daje możliwości czy przekonać się ile czasu trwa przygotowanie kompletnej wizualizacji. Marek Krzaczkowski dokładnie przybliżył architektom również nowości, które wprowadzono w programie CAD Decor Pro. Dzięki im Wasza praca ma być  jeszcze szybsza i jeszcze wygodniejsza – podkreślił.

Kolejna prezentacja poświęcona była programowi do projektowanie wnętrz ARCHLine.XP. Tomasz Staśkiewicz i Bartosz Świderski z firmy TMSys opowiedzieli o programie i zaprezentowali jego działanie. Jednym z atutów programu jest możliwość wykonania wizualizacji również w czasie rzeczywistym, dzięki temu od razu możemy pokazać klientowi jak projekt będzie wyglądał – mówił Tomasz Staśkiewicz. 

Blok tematyczny ZAPROJEKTUJ TO – TECHNOLOGIE również zakończyła rozmowa. Marek Krzaczkowski, Tomasz Staśkiewicz i Bartosz Świderski przybliżyli architektom i projektantom kwestie związane z aktualizacją programów, które można kupić w firmie CR SOFT oraz TMSys. Podpowiedzieli również jaki sprzęt komputerowy najpełniej będzie współgrał z oferowanymi programami oraz jaki pakiet usług dodatkowych proponują.

Po prezentacjach partnerów przyszedł czas na wystąpienie eksperta. Karolina Kociołek z agencji Social Media Now podzieliła się uczestnikami krakowskiego spotkania swoją wiedzą z zakresu portali społecznościowych. Podpowiedziała architektom jak budować wizerunek swój, swojej firmy na portalach: INSTAGRAM, YOU TUBE, LINKEDIN. Podkreśliła, że każdy z portali ma inną specyfikę, ale na każdym warto być i się promować. Wskazała też między innymi kilka ciekawych, pomocnych aplikacji i co ważne całkowicie bezpłatnych, które będę przydatne np. przy ustawianiu zdjęć na instagramie.

Ostatnim merytorycznym punktem krakowskiego Studia Dobrych Rozwiązań było wystąpienie gości specjalnych. Gosia Łapaj i Kuba Kowalczyk z Kropka Studio opowiedzieli o swoich najciekawszych projektach. Mogliśmy zobaczyć i posłuchać jaka historia wiąże się z powstaniem czy budową Domu w krajobrazie, Domu miejskiego, Domolasu, Domu miejskiego oraz Domu w górach. Każdy z tych domów ma inną historię, ale łączy je to, że każdy z nich został zbudowany na tak zwanych trudnych działkach z racji ukształtowania terenu – mówił Kuba Kowalczyk.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykliczne wydarzenie adresowane do architektów i projektantów wnętrz. W 2019 roku w największych miastach Polski odbędzie się łącznie 16 tego typu spotkań.