×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Studio Dobrych Rozwiązań - pełna relacja z Łodzi

Studio Dobrych Rozwiązań - pełna relacja z Łodzi

Autor: Anna Usakiewicz
12 wrz 2019 09:06
Aktualizacja: 12 wrz 2019 15:38

11 września w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie dla architektów i projektantów wnętrz z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań. W programie znalazły się m.in. prezentacje partnerów wydarzenia, dyskusje i wykłady eksperckie. Na stoiskach partnerów możne było zapoznać się bliżej z ofertą produktową.

Partnerami Studia Dobrych Rozwiązań w Łodzi były firmy Cersanit, Villeroy&Boch, Purmo (Partnerzy Główni) oraz Besco, Excellent, Laveo, Biuro Styl, Esco/Etażurka, CAD Projekt K&A, WSC/Graphisoft, Mochnik, Wytwórnia Parkietów Dąbex, Elkamino Dom

Pierwszą część spotkania otworzył Tomasz Wrona z firmy Cersanit, z prezentacją „Moduo – kolekcja nieograniczonych możliwości”. Przybliżył najnowszą ofertę marki Cersanit, w tym najnowsze, całościowe kolekcje wyposażenia łazienek Crea oraz Moduo, a także marki Opoczno, w której aktualnym portfolio jest m.in. kolekcja Grand Concept z płytkami imitującymi drewno, kamień i beton.
„Ciepło w formie. Design ukryty w grzejniku” to hasło prezentacji firmy Purmo. Bogusław Kwiecień mówił m.in. jak połączyć w projekcie wnętrza walory funkcjonalne i estetyczne grzejników, w jaki sposób dopasować grzejnik do wnętrz, a w szczególności do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami.
Wojciech Tomasik zabrał uczestników spotkania w podróż po niezwykłym świecie marki Villeroy & Boch łączącym tradycję i nowoczesność, charakter i styl – jak zapowiadał tytuł prezentacji. Przybliżył historię firmy oraz jej aktualne portfolio obejmujące m.in. ceramikę sanitarną oraz wanny, które łączą efektowny design z walorami użytkowymi. Uczestnicy spotkania mogli również zobaczyć co firma Villeroy&Boch prezentowała podczas tegorocznych targów ISH.
„Besco - We Shape The Water” – prezentację pod takim hasłem poprowadziła Malwina Skubińska z firmy Besco. Przedstawiła aktualną ofertę firmy specjalizującej się w rozwiązaniach do strefy kąpieli, w tym: wanny wolnostojące i do zabudowy, parawany nawannowe oraz kabiny prysznicowe. W najnowszym katalogu firmy znalazły się również propozycje w modnym czarnym wykończeniu oraz rozwiązanie Besco Glam, umożliwiające wykonanie wanny oraz umywalki w efektownym wykończeniu, np. w kolorze złotym.
Prezentację firmy Excellent pod hasłem „Zainspiruj się czarną kolekcją w łazience” przedstawił Wojciech Herok. Głównym tematem była oferta wyposażanie łazienki w najmodniejszym trendzie sezonu czyli czerni. To kabiny prysznicowe, wanny oraz armatura w modnym czarnym wykończeniu.
Podczas dyskusji podsumowującej rozmawiano m.in. o tym, jak w projekcie łazienki połączyć ponadczasowy design i najnowsze rozwiązania technologiczne.
W drugiej części spotkania, Anna Kowalska z firmy Laveo wraz z Marią Kubiak, projektantką marki przedstawiły ofertę armatury kuchennej i łazienkowej Laveo oraz prapremiery na 2020 rok, w tym nowe linie zlewozmywaków granitowych wyróżniających się oryginalnym designem.
O wykorzystaniu nowoczesnych materiałów płytowych w aranżacji wnętrz mówił Jarosław Strzelczyk z firmy Biurostyl. Przybliżył właściwości i szerokie możliwości zastosowania we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych kompozytu Hi-Macs®.
Tytułem podsumowania rozmawiano m.in. o trendach wzorniczych oraz aktualnych tendencjach w projektowaniu, które promują wnętrza otwarte oraz przestrzenie wielofunkcyjne.

W bloku tematycznym „Zaprojektuj to – Technologie” uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się bliżej z możliwościami profesjonalnych programów do projektowania. Marcin Pietrzyk reprezentujący CAD Projekt K&A wygłosił prezentację „Przełom w projektowaniu wnętrz z nowym CAD Decor PRO”. Z kolei Wojciech Wycichowski z firmy WSC/Graphisoft przedstawił najnowszą wersję programu Archicad jako innowację w projektowaniu wnętrz. W dyskusji podsumowującej prelegenci doradzali jak dobrać odpowiedni program do projektowania i jakie kryteria powinno spełniać dobre oprogramowanie dla architektów. Mówili także o wsparciu technicznym, jakie zapewniają użytkownikom producenci każdego z programów.

Tematem kolejnej część spotkania były materiały wykończeniowe. Dariusz Jędrzejczak z firmy Mochnik zaprezentował szkło lakierowane marki Colorimo – bogatą paletę kolorów i wzorów szkła lakierowanego i ornamentowego, a także szerokie możliwości zastosowania tego materiału we wnętrzach domowych i komercyjnych. Z kolei „Podłogi drewniane a ogrzewanie podłogowe” to temat prezentacji Marty Neumann z Wytwórni Parkietów Dąbex. Firma specjalizuje się w podłogach drewnianych, w tym parkietach oraz deskach warstwowych polecanych na ogrzewanie podłogowe. O płytkach w stylu starej cegły i betonie architektonicznym mówiła Magdalena Błażejczyk reprezentująca Elkamino Dom. W ofercie firmy można znaleźć m.in. płytki imitujące drewno, cegłę, a także beton architektoniczny.
Rozmowa podsumowująca prezentacje producentów materiałów wykończeniowych dotyczyła trendów wzorniczych oraz preferencji klientów, roli materiałów we wnętrzu, a także zasad dopasowania okładzin do konkretnych stylów aranżacyjnych.

Wykład ekspercki po tytułem „Architekt w Internecie. Jak promować się online?” Wygłosił Szymon Pietkiewicz, CMO & Managing Partner, Tower Group Communications. Gościem specjalnym spotkania w Łodzi był Marcin Tomaszewski, architekt, właściciel pracowni Reform Architekt, który zaprezentował wyjątkowe realizacje projektów domów, które powstały w jego pracowni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także