Studio Dobrych Rozwiązań - pełna relacja z Poznania

Autor: Anna Usakiewicz
30 paź 2019 08:30

29 października Studio Dobrych Rozwiązań gościło w Poznaniu. W programie wydarzenia znalazły się m.in. prezentacje partnerów, dyskusje tematyczne, wykład gościa specjalnego. Architekci i projektanci biorący udział w spotkaniu mogli poznać bliżej ofertę na stoiskach partnerów i porozmawiać o oferowanych produktach i rozwiązaniach.

Partnerami wydarzenia były firmy: Purmo, Villeroy & Boch, Cersanit (Partnerzy Główni) oraz Marmorin Design, Excellent, Besco, Promar Steel, Hörmann, Wytwórnia Parkietów Dąbex, Pfleiderer, Rejs, Biuro Styl, Technistone, KNX Poland, CAD Projekt K&A, WSC/Graphisof, Global Stone.

W programie spotkania znalazły się m.in. prezentacje partnerów, dyskusje tematyczne, wykład gościa specjalnego, prezentacja oferty na stoiskach.

Pierwszą część spotkania otworzył Robert Skomorowski z firmy Purmo, który w swojej prezentacji „Ciepło w formie. Design ukryty w grzejniku” pokazywał i omawiał nie tylko wygląd grzejników z oferty marki, ale również towarzyszące mu funkcjonalności. Następnie w podróż po świecie marki Villeroy & Boch zabrał widzów Marek Bielecki, który przybliżył porfolio i działalność niemieckiego producenta wyposażenia łazienek od historii i początków firmy, po nowinki wzornicze prezentowane na tegorocznych targach ISH.

Tomasz Wrona z firmy Cersanit w prezentacji „Moduo – kolekcja nieograniczonych możliwości”. Przybliżył najnowszą ofertę marki Cersanit, w tym najnowsze, całościowe kolekcje wyposażenia łazienek Crea oraz Moduo, a także marki Opoczno, w której aktualnym portfolio jest m.in. kolekcja Grand Concept z płytkami imitującymi drewno, kamień i beton.

Po prezentacjach Partnerów Głównym przyszedł czas na wystąpienia Partnerów imprezy. Rafał Przygocki z firmy Marmorin Design w wystąpieniu „Marmorin Design - polska marka, światowe wzornictwo, wysoka jakość i wiele możliwości” przedstawił widowni ciekawą i bogatą ofertę firmy, która zawiera aż 130 umywalek, 30 umywalek stojących, 40 wanien, 13 brodzików z produkowanych materiałów kompozytowych na bazie skałki dolmitowej.

Prezentację firmy Excellent pod hasłem „Zainspiruj się czarną kolekcją w łazience” przedstawił Wojciech Herok. Głównym tematem była oferta wyposażanie łazienki w najmodniejszym trendzie sezonu czyli czerni. To kabiny prysznicowe, wanny oraz armatura w modnym czarnym wykończeniu. Prezentacja była również okazją do zakomunikowania jakie nowości wzbogacą najnowszą ofertę firmy – wśród nich baterie umywalkowe i zestawy prysznicowe.

Następna na scenie pojawiła się Malwina Skubińska z firmy Besco, która w swoim wystąpieniu podsumowywała szeroką ofertę produktów z oferty marki, w tym umywalki, wanny czy kabiny prysznicowe, w różnych wykończeniach i kolorach (także modnej czerni).

Podczas dyskusji podsumowującej rozmawiano m.in. o tym, jak w projekcie łazienki połączyć ponadczasowy design i najnowsze rozwiązania technologiczne.

Po przerwie, w trakcie której goście mieli okazję od zapoznania się z ofertą prezentowaną na stoiskach oraz bezpośrednich rozmów z ekspertami, rozpoczął się blok tematyczny „Okna, drzwi podłogi”.

O najnowszych trendach i rozwiązaniach w ofercie okien, drzwi oraz przeszkleń firmy Promar Streel mówił Jacek Parysek. „Wejście ma znaczenie, czyli nowoczesne wzornictwo i funkcjonalność drzwi wewnętrznych Hörmann” – o tym mówił Michał Frąckowiak z firmy Hörmann. Zaprezentował szerokie portfolio zróżnicowanych wzorniczo drzwi wewnętrznych, najnowsze kolory oraz sposoby wykończenia. Z kolei „Podłogi drewniane a ogrzewanie podłogowe” to temat prezentacji Filipa Reszuty z Wytwórni Parkietów Dąbex. Firma specjalizuje się w podłogach drewnianych, w tym parkietach oraz deskach warstwowych polecanych na ogrzewanie podłogowe.

Design drzwi wewnętrznych oraz stolarki okiennej, a także nowe spojrzenia na te element wyposażenia w projektach wnętrz oraz to jeden z tematów dyskusji podsumowującej prezentacje. Rozmowa dotyczyła również trendów na runku drzwi, okien i podłóg drewnianych.

W bloku tematycznym Świat salonów i kuchni, Grzegorz Woźniak z firmy Pfleiderer zaprezentowała nowości produktowe firmy specjalizującej się w produkcji m.in. laminowanych i lakierowanych płyt dekoracyjnych, elementów HPL i blatów roboczych.

„Funkcjonalne wyposażenie i modne dodatki w kuchni” to temat prezentacji Piotra Wejchana z firmy Rejs, która w swojej ofercie ma m.in. kuchenna carga, kosze obrotowe, pojemniki do segregacji odpadów czy organizery do kuchennych szuflad. Wszystkie te produkty sprawiają, że kuchnia może stać się nie tylko bardziej funkcjonalna, ale też dobrze zorganizowana i uporządkowana. O wykorzystaniu nowoczesnych materiałów płytowych w aranżacji wnętrz mów Jarosław Strzelczyk reprezentujący Biurostyl. Przybliżył właściwości i szerokie możliwości zastosowania we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych kompozytu Hi-Macs®. Z kolei Mateusz Dajczer z firmy Technistone, w prezentacji „Kamień naturalny w nowej odsłonie” przybliżył właściwości, proces produkcji, najnowszą ofertę kolorystyczną oraz możliwości zastosowania konglomeratów kwarcytowych, przeznaczonych na blaty, okładziny, jak również elewacje, będących nowoczesną alternatywą dla kamienia naturalnego.

Kolejnym punktem programu spotkania w Poznaniu była prezentacja i rozmowa pod hasłem „Smartdom”. Jacek Zart ze stowarzyszenia KNX Poland przybliżył podstawowe informacje i zalety automatyki budynkowej w standardzie KNX. W rozmowie podsumowującej omówił bliżej zagadnienia związane z instalacją systemu inteligentnego domu.

W bloku tematycznym „Zaprojektuj to” uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się bliżej z możliwościami profesjonalnych programów do projektowania. Małgorzata Kubaszewska reprezentująca CAD Projekt K&A zaprezentowała nowy CAD Decor PRO. Następnie Konrad Zabiełło z firmy WSC/Graphisoft przedstawił najnowszą wersję programu Archicad. W dyskusji podsumowującej rozmawiano o tym jak dobrać odpowiedni dla siebie program do projektowania.

Zwieńczeniem poznańskiego spotkania było wystąpienie gościa specjalnego, którym był Piotr Kluj, główny architekt oraz założyciel poznańskiej pracowni KLUJ architekci.