×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Studio Dobrych Rozwiązań: relacja z Bydgoszczy

Studio Dobrych Rozwiązań: relacja z Bydgoszczy

Autor: Anna Usakiewicz
19 wrz 2019 09:09
Aktualizacja: 19 wrz 2019 12:07

18 września Studio Dobrych Rozwiązań gościło w Bydgoszczy. Na program spotkania dla architektów i projektantów wnętrz złożyły się prezentacje partnerów wydarzenia, dyskusje i wykłady, a na stoiskach można było poznać bliżej ofertę producentów.

Partnerami Studia Dobrych Rozwiązań w Bydgoszczy były firmy Cersanit (Partner Główny) oraz Marmorin Design, Mirad, Rejs, Technistone, Biuro Styl, Esko/Etażurka, Forner, Hörmann, Ecomax, CAD Projekt K&A, WSC/Graphisoft.

Pierwszą część spotkania otworzył Piotr Wychowaniec z firmy Cersanit, z prezentacją „Moduo – kolekcja nieograniczonych możliwości”. Przybliżył najnowszą ofertę marki Cersanit, w tym najnowsze, całościowe kolekcje wyposażenia łazienek Crea oraz Moduo, a także marki Opoczno, w której aktualnym portfolio jest m.in. kolekcja Grand Concept z płytkami imitującymi drewno, kamień i beton. 

„Marmorin Design - polska marka, światowe wzornictwo, wysoka jakość i wiele możliwości” to temat wystąpienia Rafał Przygockiego, który przedstawił ofertę firmy Marmorin Design specjalizującej się w produkcji wanien wolnostojących oraz umywalek z materiałów kompozytowych z wykorzystaniem skałki dolomitowej. Tomasz Paszkowski reprezentujący firmę Mirad przybliżył ponadczasowe duńskie wzornictwo oraz ciekawe rozwiązania w seriach armatury marki Vola, która ma swoim portfolio, obok armatury łazienkowej, takie urządzenia, jak suszarkę do ręczników, kosz podtynkowy czy przyciski spłukujące.

Podczas dyskusji podsumowującej rozmawiano m.in. o tym, jak w projekcie łazienki połączyć ponadczasowy design i najnowsze rozwiązania technologiczne.

W części spotkania pod hasłem „Świat kuchni” prezentację „Funkcjonalne wyposażenie i modne dodatki w kuchni” przedstawił Tomasz Piekarski z firmy Rejs, która w swojej ofercie ma m.in. kuchenna carga, kosze obrotowe, pojemniki do segregacji odpadów czy organizery do kuchennych szuflad. Wszystkie te produkty sprawiają, że kuchnia może stać się nie tylko bardziej funkcjonalna, ale też dobrze zorganizowana i uporządkowana. Z kolei Mateusz Dajczer z firmy Technistone, w prezentacji „Kamień naturalny w nowej odsłonie” przybliżył właściwości, proces produkcji, najnowszą ofertę kolorystyczną oraz możliwości zastosowania konglomeratów kwarcytowych, przeznaczonych na blaty, okładziny, jak również elewacje, będących nowoczesną alternatywą dla kamienia naturalnego.

W dyskusji podsumowującej poruszono głownie o aspekty dotyczące zastosowania w projektach kuchni akcesoriów meblowych oraz nowoczesnych materiałów.

Tematem kolejnej część spotkania był meble oraz materiały wykończeniowe. O wykorzystaniu nowoczesnych materiałów płytowych w aranżacji wnętrz mówi Jarosław Strzelczyk z firmy Biurostyl. Przybliżył właściwości i szerokie możliwości zastosowania we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych kompozytu Hi-Macs®. Piotr Gąsiorowski z firmy Etażurka zaprezentował regały ażurowe oraz nieszablonowe uchwyty meblowe„Włoski design w płytach meblowych” to temat wystąpienia Eweliny Kłos z firmy Forner, która przybliżyła design oferowanych płyt akrylowych, melaminowych oraz blatów HPL. Wśród prezentowanych dekorów znalazły się nawet tak zaskakujące wzory jak imitacje blachy, skóry tkanin, a także strukturyzowane obrzeża.

Tytułem podsumowania rozmawiano m.in. o właściwościach i możliwościach zastosowania prezentowanych materiałów w projektach wnętrz.

„Wejście ma znaczenie, czyli nowoczesne wzornictwo i funkcjonalność drzwi wewnętrznych Hörmann” – o tym mówił Sebastian Szwajkowski z firmy Hörmann. Zaprezentował szerokie portfolio zróżnicowanych wzorniczo drzwi wewnętrznych, najnowsze kolory oraz sposoby wykończenia. Design drzwi wewnętrznych oraz nowe spojrzenia na ten element wyposażenie w projektach wnętrz to tematy dyskusji podsumowującej prezentację.

W części poświęconej nowym technologiom ofertę firmy Ecomax przedstawili Daniel Wysoki i Oliwia Wysocka. Omówili takie rozwiązania jak odkurzacze centralne, Laundry Jet - system odkurzacza centralnego do transportu ubrań w domach i hotelach oraz profesjonale aromatyzery do mieszkań i przestrzeni komercyjnych.

W bloku tematycznym „Zaprojektuj to” uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się bliżej z możliwościami profesjonalnych programów do projektowania. Małgorzata Kubaszewska reprezentująca CAD Projekt K&A zaprezentowała nowy CAD Decor PRO. Z kolei Konrad Zabiełło z firmy WSC/Graphisoft przedstawił najnowszą wersję programu Archicad. W dyskusji podsumowującej rozmawiano o najnowszych wersjach obu programów, a także wsparciu technicznym jakie zapewniają użytkownikom producenci.

Wykład ekspercki po tytułem „Architekt w Internecie. Jak promować się online?” Wygłosił Szymon Pietkiewicz, CMO & Managing Partner, Tower Group Communications.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także