Studio Dobrych Rozwiązań - tak było na spotkaniu w Szczecinie! (fotorelacja)

Autor: Anna Sołomiewicz, Urszula Tatur
18 kwi 2019 11:59

16 kwietnia wraz ze Studiem Dobrych Rozwiązań odwiedziliśmy Szczecin. Jak zawsze, było merytorycznie, inspirująco, a niekiedy również wesoło. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji!

Wydarzenia z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań już na stałe wpisały się w kalendarz imprez dla architektów i projektantów w całej Polsce. Wraz z partnerującymi nam firmami odwiedzamy wszystkie województwa, a podczas naszych spotkań można skorzystać z wiedzy m.in. z zakresu trendów i nowości w urządzaniu wnętrz, poznać nowe rozwiązania i technologie użyteczne w pracy projektowej oraz nawiązać nowe kontakty.

16 kwietnia b.r. spotkaliśmy się w stolicy województwa zachodniopomorskiego, Szczecinie, w lokalu Stara Rzeźnia. Wydarzenie przyciągnęło ponad 80 architektów i projektantów. Głównym partnerem imprezy była firma Cersanit, a partnerami wydarzenia: Excellent, Marmorin Design, Muraspec, WSC/Graphisoft, CAD Projekt K&A, Wytwórnia Parkietów Dąbex, Rejs, Biuro Styl, Esko oraz KNX Poland.

Wystąpienia prelegentów podzielone były na cztery bloki tematyczne. Pierwszy z nich odbywający się pt. DOBRZE MIESZKAJ ZAPRASZA został zdominowany przez firmy z branży łazienkowej. Jako pierwszy na scenie wystąpił Piotr Wychowaniec, który przedstawił nowości produktowe z portfolio marek Cersanit i Opoczno, prezentując widowni najnowsze propozycje z segmentu mebli i ceramiki łazienkowej oraz płytek ceramicznych, w tym debiutującą pod koniec ubiegłego roku kolekcję Moduo czy też najnowsze kolekcje płytek gresowych marki Opoczno, w tym imitującą czarny marmur ze złotą żyłką kolekcję Grand Stone Royal Black, którą w formacie 80x80 cm uczestnicy spotkania mogli także zobaczyć i dotknąć na stoisku Cersanit.

Następny na scenie pojawił się Wojciech Herok z firmy Excellent. Podczas prelekcji zatytułowanej „7 rzeczy, o których warto wiedzieć przy projektowaniu łazienki” na przykładzie produktów z oferty Excellent wyjaśniał m.in. czym się różni wanna akrylowa od akrylowanej czy też jaki rodzaj odwodnienia jest najlepszy w kabinie prysznicowej. Przekonywał również, że nawet w małej łazience jest miejsce na wannę wolnostojącą (jeżeli wybierzemy model dedykowany do niewielkich wnętrz). Trzeci na scenie wystąpił Rafał Przygocki z firmy Marmorin Design. Ekspert podsumował krótko przekrój oferty marki, która specjalizuje się w produktach wykonanych ze skałki dolomitowej wydobywanej w Szklarskiej Porębie. W swoim portfolio ma 130 umywalek, 30 umywalek stojących, 40 wanien i 13 brodzików, w różnych rozmiarach i zakresach cenowych – co podkreślał podczas swojego wystąpienia Rafał Przygocki.

„Łazienkowy” blok tematyczny zakończyła dyskusja w gronie prelegentów, którą poprowadziła redaktor prowadzący magazynu Łazienka i portalu Łazienka.pl, Anna Sołomiewicz. Rozmawiano o najnowszych trendach rynkowych i wzorniczych i wyborach polskich konsumentów.

ZAPROJEKTUJ TO! - pod takim hasłem przewodnim odbył się kolejny blok prezentacji ekspertów podczas spotkania SDR w Szczecinie. Projektanci i architekci, uczestniczący w spotkaniu mogli zapoznać się z komputerowym software'em, niezbędnym w ich codziennej pracy, poznać jego zalety oraz najnowsze udogodnienia. Na cykl prezentacji złożyło się wystąpienie Konrada Zabiełło z firmy WSC/Graphisoft, który udzielił prelekcji pt. „ARCHICAD - Innowacja w projektowaniu wnętrz” oraz Marcina Pietrzyka z firmy CAD Projekt K&A, który wystąpił z prezentacją „Przełom w projektowaniu wnętrz z nowym CAD Decor PRO.”

Obaj eksperci wzięli również udział w dyskusji podsumowującej, którą moderowała redaktor prowadząca magazynu Świat Łazienek i Kuchni oraz portalu Mamkuchnie.pl, Urszula Tatur. Nie zabrakło również pytań ze strony publiczności. Okazję do bliższego zapoznania się z oprogramowaniem komputerowym, jak również z ofertą pozostałych marek biorących udział w spotkaniu, jego uczestnicy mieli niebawem, podczas krótkiej przerwy kawowej.

Po filiżance dobrej kawy i inspirujących rozmowach w kuluarach imprezy, rozpoczął się kolejny, trzeci już cykl prezentacji, którego wspólnym mianownikiem było hasło MATERIAŁY I AKCESORIA MEBLOWE. Rozpoczęło go wystąpienie Damiana Modzelewskiego pn. „Podłogi drewniane a ogrzewanie podłogowe”, podczas którego uczestnicy mogli nie tylko dowiedzieć się, jak łączyć tzw. „podłogówkę z drewnem, ale także poznać ofertę drewnianych podłóg Wytwórni Parkietów Dąbex. Z kolei w drugim wystąpieniu tej części spotkania zatytułowanym „Funkcjonalna kuchnia”, Natalia Stępień przybliżyła portfolio firmy Rejs. Podczas prezentacji widownia mogła również zobaczyć, jak powstają produkty marki. Następie na scenie pojawił się Dawid Dybol, który omówił przekrój materiałów płytowych dostępnych w ofercie firmy Biuro Styl – od blatów laminowanych po produkty z opatentowanego przez LG Hi-Macsu. Trzecią prezentacją w najszerszym bloku tematycznym imprezy była prelekcja Piotra Gąsiorowskiego z firmy Etażurka, który zaprezentował nowoczesne regały i przegrody ażurowe do wnętrz oraz przykłady nieszablonowych uchwytów meblowych z oferty marki. Czwartą prezentacją było wystąpienie Barbary Łukasiak z firmy Muraspec, która na przykładzie gotowych realizacji pokazała szeroką ofertę tapet winylowych, przekonując o ich walorach użytkowych i wizualnych.

Zwieńczeniem cyklu prezentacji o różnorodnych materiałach do wnętrz była poprowadzona przez Urszulę Tatur gorąca dyskusja w gronie prelegentów, podczas której wywiązała się uprzejma polemika pomiędzy jej uczestnikami.

Po kolejnej przerwie na kawę i networking na scenie wystąpił Damian Fituch ze stowarzyszenia KNX Polska, któremu towarzyszył Tomasz Hahs - rozpoczynając ostatni już blok tematyczny, INTELIGENTNY DOM. Eksperci przedstawili widowni podstawowe informacje i zalety automatyki budynkowej w standardzie KNX, podając przykłady jej zastosowania. Obaj panowie wzięli także udział w dyskusji podsumowującej ich wystąpienie, podczas której Anna Sołomiewicz pytała o praktyczne zastosowanie systemów inteligentnych domów, zalety rozwiązań przewodowych i bezpieczeństwo automatyki domowej.

W programie Studia Dobrych Rozwiązań w Szczecinie nie zabrakło także wystąpienia gościa specjalnego. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem (a niekiedy szczerym rozbawieniem) wysłuchali prezentacji Karola Nieradki, właściciela biura projektowego Maxberg. Architekt na przykładzie swoich licznych projektów zaprezentował osobiste studium sukcesów, ale też pouczających porażek, jakich doświadczył w swojej karierze.

Sympatycznym zwieńczeniem spotkania był konkurs z drobnymi upominkami marki Yankee Candle oraz lunch w restauracji Stara Rzeźnia.