SDR Katowice

Zobacz galerię [75 zdjęć]

SDR Katowice
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
04 wrz 2019 13:37

Studio Dobrych Rozwiązań w Katowicach. Zobacz pełną relację

Za nami kolejna odsłona wydarzenia z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań. Tym razem spotkanie odbyło się 3 września br. w Katowicach.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykliczne spotkania skierowane do architektów i projektantów wnętrz, którzy pragną skorzystać z wiedzy m.in. z zakresu trendów i nowości w urządzaniu wnętrz, poznać nowe rozwiązania i technologie użyteczne w pracy projektowej, a także nawiązać nowe kontakty.

Czytaj także: 11 września Studio Dobrych Rozwiązań zaprasza do Łodzi

3 września spotkaliśmy się w stolicy województwa śląskiego, Katowicach, w Międzynarodowym Centum Kongresowym. Partnerem głównym wydarzenia były firmy Purmo, Villeroy & Boch oraz Cersanit, a partnerami firmy: Bel–Pol, CAD Projekt K&A, Excellent, Jaquar, KNX Polska, Kontakt Simon, Marmorin Design, Niemann Polska, Promar Steel, Rejs, WSC Graphisoft Center oraz TechniStone.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 100 projektantów i architektów, którzy mieli okazję wysłuchać wystąpień eksperckich oraz porozmawiać w profesjonalnym gronie w kuluarach imprezy.

Prelekcje eksperckie podzielone zostały na cztery bloki tematyczne. Imprezę otworzyło wystąpienie z cyklu Dobrze Mieszkaj Zaprasza. Robert Skomorowski z firmy Purmo w swojej prezentacji pt. "Ciepło w formie. Design ukryty w grzejniku" pokazywał i omawiał nie tylko wygląd grzejników, z oferty marki, ale również towarzyszące mu funkcjonalności.

Drugi na scenie pojawił się Wojciech Tomasik z firmy Villeroy & Boch, który zabrał widzów w podróż po świecie marki Villeroy & Boch: od historii i początków firmy, po nowinki wzornicze prezentowane na tegorocznych targach ISH. Kolejną prezentację Partnera Głównego wygłosił Piotr Wychowaniec z firmy Cersanit. Zapoznał on uczestników z ofertą Cersanit i Opoczno. Przedstawił nowości i opowiedział o możliwościach aranżacyjnych współczesnych łazienek.

Po prezentacjach Partnerów Głównych przyszedł czas na wystąpienia Partnerów imprezy. Cykl Dobrze Mieszkaj Zaprasza zdominowały marki z branży łazienkowej. Paweł Fortunka z firmy Marmorin Design przedstawił widowni przekrój oferty marki oraz zakres jej działalności w wystąpieniu "Marmorin Design - polska marka, światowe wzornictwo, wysoka jakość i wiele możliwości". Następny na scenie pojawił się Wojciech Herok z firmy Excellent, który wygłaszał prezentację zatytułowaną "Zainspiruj się czarną kolekcją w łazience". Ostatnia prezentacja pierwszej części katowickiego Studia Dobrych Rozwiązań poświęcona była marce Jaquar i jej produktom łazienkowym. Jakub Tomaszek przedstawił zgromadzonym najpopularniejsze propozycje firmy Jaquar, prezentując ciekawe aranżacje wnętrz z ich udziałem.

Zwieńczeniem pierwszego cyklu prezentacji była dyskusja o trendach łazienkowych na rok 2019, zmieniających się wyborach konsumentów i nowinkach technologicznych. Wzięli w niej udział Robert Skomorowski, Wojciech Tomasik, Piotr Wychowaniec, Paweł Fortunka, Wojciech Herok oraz Jakub Tomaszek. Rozmowę prowadził redaktor portalu NajlepszeDomy.pl Wojciech Napora.

Po przerwie kawowej, podczas której uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z ofertą Partnerów wydarzenia na stoiskach usytuowanych w sali, rozpoczął się drugi blok prezentacji eksperckich. W cyklu pod wspólnym tytułem "Zaprojektuj to – Technologie" wystąpili reprezentanci dwóch firm, specjalizujących się w programach komputerowych do projektowania wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ