Array
Studio Dobrych Rozwiązań w Katowicach. Zobacz pełną relację

Studio Dobrych Rozwiązań w Katowicach. Zobacz pełną relację

Autor: Katarzyna Masłowska
04 wrz 2019 13:37

Za nami kolejna odsłona wydarzenia z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań. Tym razem spotkanie odbyło się 3 września br. w Katowicach.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykliczne spotkania skierowane do architektów i projektantów wnętrz, którzy pragną skorzystać z wiedzy m.in. z zakresu trendów i nowości w urządzaniu wnętrz, poznać nowe rozwiązania i technologie użyteczne w pracy projektowej, a także nawiązać nowe kontakty.

Czytaj także: 11 września Studio Dobrych Rozwiązań zaprasza do Łodzi

3 września spotkaliśmy się w stolicy województwa śląskiego, Katowicach, w Międzynarodowym Centum Kongresowym. Partnerem głównym wydarzenia były firmy Purmo, Villeroy & Boch oraz Cersanit, a partnerami firmy: Bel–Pol, CAD Projekt K&A, Excellent, Jaquar, KNX Polska, Kontakt Simon, Marmorin Design, Niemann Polska, Promar Steel, Rejs, WSC Graphisoft Center oraz TechniStone.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 100 projektantów i architektów, którzy mieli okazję wysłuchać wystąpień eksperckich oraz porozmawiać w profesjonalnym gronie w kuluarach imprezy.

Prelekcje eksperckie podzielone zostały na cztery bloki tematyczne. Imprezę otworzyło wystąpienie z cyklu Dobrze Mieszkaj Zaprasza. Robert Skomorowski z firmy Purmo w swojej prezentacji pt. "Ciepło w formie. Design ukryty w grzejniku" pokazywał i omawiał nie tylko wygląd grzejników, z oferty marki, ale również towarzyszące mu funkcjonalności.

Drugi na scenie pojawił się Wojciech Tomasik z firmy Villeroy & Boch, który zabrał widzów w podróż po świecie marki Villeroy & Boch: od historii i początków firmy, po nowinki wzornicze prezentowane na tegorocznych targach ISH. Kolejną prezentację Partnera Głównego wygłosił Piotr Wychowaniec z firmy Cersanit. Zapoznał on uczestników z ofertą Cersanit i Opoczno. Przedstawił nowości i opowiedział o możliwościach aranżacyjnych współczesnych łazienek.

Po prezentacjach Partnerów Głównych przyszedł czas na wystąpienia Partnerów imprezy. Cykl Dobrze Mieszkaj Zaprasza zdominowały marki z branży łazienkowej. Paweł Fortunka z firmy Marmorin Design przedstawił widowni przekrój oferty marki oraz zakres jej działalności w wystąpieniu "Marmorin Design - polska marka, światowe wzornictwo, wysoka jakość i wiele możliwości". Następny na scenie pojawił się Wojciech Herok z firmy Excellent, który wygłaszał prezentację zatytułowaną "Zainspiruj się czarną kolekcją w łazience". Ostatnia prezentacja pierwszej części katowickiego Studia Dobrych Rozwiązań poświęcona była marce Jaquar i jej produktom łazienkowym. Jakub Tomaszek przedstawił zgromadzonym najpopularniejsze propozycje firmy Jaquar, prezentując ciekawe aranżacje wnętrz z ich udziałem.

Zwieńczeniem pierwszego cyklu prezentacji była dyskusja o trendach łazienkowych na rok 2019, zmieniających się wyborach konsumentów i nowinkach technologicznych. Wzięli w niej udział Robert Skomorowski, Wojciech Tomasik, Piotr Wychowaniec, Paweł Fortunka, Wojciech Herok oraz Jakub Tomaszek. Rozmowę prowadził redaktor portalu NajlepszeDomy.pl Wojciech Napora.

Po przerwie kawowej, podczas której uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z ofertą Partnerów wydarzenia na stoiskach usytuowanych w sali, rozpoczął się drugi blok prezentacji eksperckich. W cyklu pod wspólnym tytułem "Zaprojektuj to – Technologie" wystąpili reprezentanci dwóch firm, specjalizujących się w programach komputerowych do projektowania wnętrz.

Cykl tych prezentacji rozpoczął Piotr Buśko, przedstawiciel Studio Arkada, reprezentujący firmę WSC/Graphisoft. W swojej prezentacji przybliżył najciekawsze i praktyczne funkcje najnowszej wersji programu Archicad, które mogą z powodzeniem wykorzystać architekci i projektanci wnętrz w swojej pracy. Kolejną prezentację poprowadził Marcin Pietrzyk, przedstawiciel CAD Projekt K&A, który nie tylko opowiedział o najważniejszych zaletach oprogramowania CAD Decor Pro, ale też pokazał uczestnikom SDR, jak można wykorzystać wirtualną rzeczywistość w pracy projektanta wnętrz, jak i każdego architekta.

Po prezentacjach obu Partnerów przyszła pora na dyskusję podsumowującą, w trakcie której Piotr Buśko, reprezentujący firmę WSC/Graphisoft i Marcin Pietrzyk, przedstawiciel CAD Projekt K&A wspólnie debatowali nad funkcjonalnością i użytecznością oferowanych przez nich najnowszych programów do projektowania wnętrz i obiektów budowlanych. Dyskusję prowadził redaktor portalu Ryneklazienek.pl, Radosław Zieniewicz.

Po dyskusji podsumowującej blok "Zaprojektuj to – Technologie" płynnie przeszliśmy do cyklu "Świat kuchni", w którym uczestnicy mieli okazję wysłuchać trzech prezentacji.

Pierwsza, wygłoszona przez Sylwię Wiśniewską z firmy Technistone, poświęcona była konglomeratowi kwarcowemu. Zebrani goście mogli dowiedzieć się o jego możliwościach i zaletach. W prezentacji nie brakowało zdjęć aranżacyjnych ukazujących konglomerat kwarcowy jako element łączący design i funkcjonalność.

Kolejna prezentacja poświęcona była nowym kolekcjom firmy Niemann Polska. Robert Dawicki, przedstawiciel Niemann Polska, przedstawił na zdjęciach produkty i ich zastosowanie w aranżacji nowoczesnych kuchni.

Ostatnia prezentacja bloku "Świat kuchni" poświęcona była funkcjonalnemu wyposażeniu i modnym dekorom w kuchni. Wygłosiła ją Beata Białek z firmy Rejs. Uczestnicy mogli zobaczyć różnego rozwiązania, np. ułatwiające przechowywanie produktów w kuchni.

Podsumowaniem tej części była dyskusja, prowadzona przez Wojciecha Naporę, w której udział wzięli: Sylwia Wiśniewska, Beata Białek oraz Robert Dawicki. Uczestnicy rozmawiali o trendach i najnowszych rozwiązaniach oferowanych wszystkim urządzającym kuchnię.

Po przerwie kawowej rozpoczął się cykl prezentacji „Smartdom”. Jako pierwszy na scenie pojawił się Karol Rzepka z firmy Lumtech, reprezentujący stowarzyszenie KNX Polska. Ekspert przybliżył zgromadzonym uczestnikom, czym jest system KNX, który wyróżnia niezawodność oraz praktycznie nieprzerwane wsparcie techniczne przy sterowaniu automatyką budynkową. Kolejną prezentację poprowadził Marcin Oleszczuk, reprezentujący firmę Kontakt Simon, który pokazał zebranym uczestnikom, że osprzęt elektroinstalacyjny, jak włączniki czy kontakty, może być nie tylko funkcjonalny, ale może też być ozdobą każdego wnętrza.
Cykl prezentacji poświęconej „Smartdomowi” zamknęła dyskusja podsumowująca zalety inteligentnych rozwiązań, ułatwiających sterowanie poszczególnymi mediami w domach i obiektach użyteczności publicznej. Wzięli w niej udział Karol Rzepka i Marcin Oleszczuk. Poprowadził ją Radosław Zieniewicz.

Ostatni blok tematyczny katowickiej odsłony Studia Dobrych Rozwiązań, poświęcony był oknom, drzwiom i podłogom we współczesnych wnętrzach. Pierwszy na scenie pojawił się Jacek Parysek z firmy Promar Steel, który w kilku punktach, w prezentacji "Okna, drzwi i przeszklenia – trendy i rozwiązania" opisał produkty i rozwiązania, oferowane przez markę Promar Steel. Po nim, prezentację wygłaszał Jacek Kula z firmy Barlinek, partnera firmy Bel-Pol. Przedstawiał on zalety podłóg drewnianych oraz opowiedział o renesansie wzoru jodła we wnętrzach.

Obaj prelegenci wzięli również udział w dyskusji poprowadzonej przez Wojciecha Naporę. Jacek Parysek rozwiną w niej temat ze swojej prezentacji, dotyczący rozwiązań smart w oknach i drzwiach. Jacek Kula opowiedział o wzorach i trendach podłogowych.

Sympatycznym akcentem spotkania był konkurs z drobnymi upominkami marki Yankee Candle.

Zwieńczeniem Studia Dobrych Rozwiązań w Katowicach były wystąpienia gości specjalnych: Szymona Pietkiewicza, CMO & Managing Partner, Tower Group Communications oraz Seweryna Nogalskiego, architekta, właściciela pracowni Beton House.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Szymon Pietkiewicz, który opowiadał o skutecznej promocji w internecie. Mówił o prowadzeniu blogów i swoich profili w social media.

Seweryn Nogalski, na podstawie projektów własnej pracowni, opowiadał o koncepcjach domów wykraczających poza opatrzone schematy. Mówił, że ważne jest, by zarówno forma, jak i funkcja zawsze odpowiadały wizji inwestora.