Studio Dobrych Rozwiązań w Kielcach. Zobacz relację

Autor: Katarzyna Masłowska
24 paź 2019 08:46

23 października Studio Dobrych Rozwiązań zawitało do Kielc. To pierwsze z tego cyklu spotkanie z projektantami i architektami wnętrz zorganizowane na ziemi świętokrzyskiej. W programie znalazły się m.in. prezentacje partnerów wydarzenia, dyskusje i wykłady eksperckie. Na stoiskach partnerskich można było zapoznać się bliżej z ofertą produktową.

Partnerami Studia Dobrych Rozwiązań w Kielcach były firmy Cersanit (Partner Główny), CAD Projekt K&A, Elkamino Dom, Excellent, Floor Plus, Jawor-Parkiet, Laveo, TechniStone, WSC/Graphisoft.

Pierwszą część spotkania otworzył Piotr Wychowaniec z firmy Cersanit z prezentacją „Moduo – kolekcja nieograniczonych możliwości”. Przybliżył najnowszą ofertę marki Cersanit, w tym najnowsze, całościowe kolekcje wyposażenia łazienek Crea oraz Moduo, a także marki Opoczno, w której aktualnym portfolio jest m.in. kolekcja Grand Concept z płytkami imitującymi drewno, kamień i beton.

Prezentację firmy Excellent pod hasłem „Zainspiruj się czarną kolekcją w łazience” przedstawił Wojciech Herok. Głównym tematem była oferta wyposażanie łazienki w najmodniejszym trendzie sezonu czyli czerni. To kabiny prysznicowe, wanny oraz armatura w modnym czarnym wykończeniu.

Podczas dyskusji podsumowującej rozmawiano m.in. o trendach w urządzaniu łazienek - modnych wzorach, kolorach, czerni, personalizacji i customizacji wnętrz, ale też urządzaniu niedużych łazienek w bloku.

W drugiej części spotkania Marcin Rutkowski z firmy Technistone, w prezentacji „Kamień naturalny w nowej odsłonie” przybliżył właściwości, proces produkcji, najnowszą ofertę kolorystyczną oraz możliwości zastosowania konglomeratów kwarcytowych, przeznaczonych na blaty, okładziny, jak również elewacje, będących nowoczesną alternatywą dla kamienia naturalnego.

Już dziś zapraszamy do Poznania. <<<<<ZAREJESTRUJ SIĘ>>>>

Anna Kowalska z firmy Laveo wraz z Marią Kubiak, projektantką marki, przedstawiły ofertę armatury kuchennej i łazienkowej Laveo oraz prapremiery na 2020 rok, w tym nowe linie zlewozmywaków granitowych wyróżniających się oryginalnym designem.

W dyskusji podsumowującej poruszono kwestie funkcjonalności w kuchni, modnych materiałów wykończeniowych i designu w strefie zmywania.

Tematem kolejnej część spotkania był podłogi i ściany. O płytkach w stylu starej cegły i betonie architektonicznym mówiła Magdalena Błażejczyk reprezentująca Elkamino Dom. W ofercie firmy można znaleźć m.in. płytki imitujące drewno, cegłę, a także beton architektoniczny.

Rafał Zimoch, który reprezentował firmę Floor Plus, przedstawił zalety podłóg winylowych oraz najnowsze ich wzory, a Renata Kamieniarz pokazała, jak w prosty sposób (za pomocą specjalnej gilotyny) przygotować do montażu listwy rdzeniowe marki Doellken.

O modnych kolekcjach podłóg drewnianych inspirowanych stylem Vintage oraz swoim najmłodszym dziecku - systemie BIM opowiedział Sebastian Sklepik, reprezentant marki Jawor-Parkiet.

Rozmowa podsumowująca prezentacje producentów materiałów wykończeniowych dotyczyła trendów wzorniczych oraz preferencji klientów.

W bloku tematycznym „Zaprojektuj to – Technologie” uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się bliżej z możliwościami profesjonalnych programów do projektowania. Marcin Pietrzyk reprezentujący CAD Projekt K&A wygłosił prezentację „Przełom w projektowaniu wnętrz z nowym CAD Decor PRO”. Z kolei Wojciech Gwizdak z firmy WSC/Graphisoft przedstawił najnowszą wersję programu Archicad jako innowację w projektowaniu wnętrz.

Na jego podsumowanie złożyły się liczne pytania publiczność, dotyczące kwestii praktycznych związanych z użytkowaniem obu programów.

Wykład ekspercki po tytułem „Architekt w Internecie. Jak promować się online?” Wygłosił Szymon Pietkiewicz, CMO & Managing Partner, Tower Group Communications. Gościem specjalnym spotkania byli architekci z Tera Group - Paulina Bogdał-Śmierzyńska i Konrad Śmierzyński, którzy na przykładzie własnego portfolio, podzielili się z zebranymi pasją projektowania.