STUDIO Dobrych Rozwiązań: za nami pierwsze spotkanie w Toruniu (pełna relacja)

Autor: Studio Dobrych Rozwiązań
16 marz 2020 12:42

Solidna porcja wiedzy o aktualnych trendach i nowoczesnych technologiach, prezentacje i ciekawe rozmowy z udziałem ekspertów, networking w miłej atmosferze przy smacznej kawie i pysznym lunchu - na to mogli liczyć uczestnicy pierwszego w 2020 roku spotkania z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań, którzy 10 marca spotkali się z redakcją Dobrze Mieszkaj i zaproszonymi przez nią ekspertami w Toruniu.

Studio Dobrych Rozwiązań w Toruniu zgromadziło ponad 70 uczestników zawodowo projektujących wnętrza. W trakcie spotkania nie zabrakło także rozmów i prezentacji poświęconych praktycznym aspektom pracy projektanta wnętrz - podsumowania realiów rynku mieszkaniowego, porad, jak pracować z trudnym klientem i jak dbać o swoje prawa, warsztatów poświęconych SEO i roli własnej strony internetowej w zdobywaniu nowych klientów. 

Spotkanie rozpoczęła "Rozmowa na start". O wyzwaniach rynku mieszkaniowego w Toruniu z prowadzącą spotkanie Justyną Łotowską, reprezentującą redakcję Dobrze Mieszkaj rozmawiali zaproszeni goście: Joanna Alaborska, projektant wnętrz, właścicielka Pracowni Aranżacji Wnętrz O-Kreślarnia i Beata Janczarska, ekspert z firmy Budlex. 

Sporo miejsca w trakcie pierwszego w tym roku spotkania z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań poświęcono nowoczesnym rozwiązaniom do łazienki. Nowe kolekcje i ofertę dla projektantów wnętrz marki Marmorin Design omówił Rafał Przygocki. Mateusz Orłowski z firmy Servitor przybliżył różne aspekty skutecznej współpracy architekta i salonu w obszarze obsługi inwestycji. Z kolei Marta Domagalska, reprezentująca salon Wabud - Twój Świat Łazienek, skupiła się na wyjasnieniu, czym jest salon wyposażenia wnętrz dla architekta i projektanta. 

W trakcie spotkania nie zabrakło również tematów związanych z nowymi wersjami popularnych programów graficznych do projektowania wnętrz. Konrad Zabiełło (WSC Graphisoft) wyjaśniał, co nowego czeka na projektantów w najnowszej wersji programu ArchiCAD. Anna Spalony (Cad Projekt K&A) prezentowała najnowszą wersję programu CAD Decor PRO. 

Ciekawy i wciąż mało znany w Polsce produkt, jakim są odkurzacze centralne pokazywali Oliwia i Daniel Wysoccy w firmy Ecomax. Dużym zainteresowaniem cieszył się także poruszany przez nich temat rekuperacji wody i powietrza w domu. Prezentacje produktowe zakończyła prezentacja nowej na polskim rynku marki kamienia - Cambria, którą przedstawiła Violeta Rasimowicz.

W programie spotkań z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań w 2020 roku znalazły się nie tylko prezentacje produktowe, ale także tematy poświęcone praktycznym aspektom pracy projektanta wnętrz. Sporo miejsca poświęciliśmy problemom związanym z trudnymi klientami - jak z nimi postępowac, jak umiejętnie postawić granice, jak zadbać o dobre zapisy w umowach opowiadały doświadczone projektantki wnętrz - Beata Ignasiak, właścicielka pracowni Ignasiak Interiors i Magdalena Wiśniewska, właścicielka MW Pracownia. 

Z kolei Jan Glaziński, dyrektor zarządzający Pikseo.pl i  certyfikowany specjalista Google Ads zaprosił na warsztaty poświęcone roli SEO w promowaniu własnej marki w internecie. Uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć, jak promować swoją działalność w Google, jakie treści powinna zawierać dobra strona www, jakie błędy najczęściej popełniają projektanci wnętrz w sieci i jak się z nimi uporać. Na koniec spotkania Estera Sosnowska z pracowni Studio Projekt przybliżyła kulisy powstawania projektu domu nad jeziorem - ciekawego wnętrza, które gościło w zeszłym roku na łamach magazynu Dobrze Mieszkaj.