Ruke partnerem Studia Dobrych Rozwiązań

Ruke partnerem Studia Dobrych Rozwiązań

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
25 maj 2016 10:51

RUKE to firma z 30-letnią tradycją, do niedawna działająca pod nazwą Szkło-Lux.

Początki firmy Ruke sięgają 1986 roku. Założony wówczas kilkuosobowy zakład szklarski pod nazwą Szkło-Lux trudnił się głównie obróbką szkła oraz produkcją szklanych elementów wyposażenia wnętrz, luster i szkła bezpiecznego. Rosnące zainteresowanie usługami przedsiębiorstwa przyczyniło się do inwestycji w zaawansowane maszyny i zwiększenia nakładu produkcyjnego firmy. W efekcie tych działań obszar dystrybucji produktów marki Szkło-Lux po kilku latach od jej zaistnienia na rynku objął liczne sieci marketów na terenie całego kraju.

W 2013 roku zakupiono nowoczesny ploter do wydruków wieloformatowych oraz specjalistyczne piece. Opracowany przez firmę system produkcji oszklonych zadruków cyfrowych pozwolił na stworzenie innowacyjnego produktu o nazwie Monoglass. Rok później produkt ten został nagrodzony w konkursie Diament Meblarstwa jako wybitne osiągnięcie inżynieryjne w branży meblarskiej. Więcej o Monoglassie można przeczytać na jednej ze stron internetowych firmy www.monoglass.pl.

Inwestycja w innowacyjne maszyny piaskujące umożliwiła stworzenie kolejnych linii produktów i rozwiązań technologicznych. Firma otworzyła się na nowe kanały dystrybucji i rynki zbytu mdz.in w Niemczech, Austrii i Wielkiej Brytanii. W konsekwencji w roku 2015 zmieniona została nazwa przedsiębiorstwa z Szkło- Lux na Ruke. Zabieg ten ma ułatwić potencjalnemu klientowi wizualną identyfikację firmy i przyczynić się do uzyskania i umocnienia jego międzynarodowej pozycji.

Obecnie RUKE zatrudnia liczne grono pracowników, posiada przedstawicieli handlowych działających na teranie całego kraju, dysponuje własnym transportem oraz rozległym parkiem maszynowym i zajmuje powierzchnię wynoszącą blisko 3000m2. Przekrój działalności przedsiębiorstwa jest bardzo szeroki, można zapoznać się z nim na firmowych stronach internetowych lub odwiedzić jeden z punktów sprzedaży produktów RUKE.


Ruke
ul. Słowackiego 11
24-100 Puławy
tel. 81 888 11 88, email: info@ruke.eu

Filia w HTM2
ul. Fieldorfa-Nila 16/3
24-100 Puławy
tel.  81 565 17 85, email: htm2@ruke.eu
www.ruke.eu
www.monoglass.pl