Barbara i Tomasz Bradeccy gośćmi specjalnymi spotkania w Bielsku-Białej

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
19 marz 2018 16:03

Znakomici architekci, dydaktycy i pasjonaci architektury wezmą udział jako goście specjalni w spotkaniu dla projektantów wnętrz z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań, które 11 kwietnia zagości w Bielsku-Białej.

Barbara Uherek-Bradecka i Tomasz Bradecki prowadzą wspólnie Studio Projektowe Bradeccy. Barbara Uherek-Bradecka to  projektant, dydaktyk, pracownik naukowy, dr inż. arch. Absolwentka Politechniki Śląskiej (ukończyła także podyplomowe studium konserwacji zabytków),
autorka i współautorka licznych publikacji w zakresie architektury oraz historii architektury. Od 2013 wykładowca w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Autor i współautor co najmniej kilkudziesięciu projektów wnętrz domów jednorodzinnych oraz komercyjnych: hoteli, biur, showroomów. Twórca serii warsztatów dla dzieci i młodzieży z serii "Zbudujmy razem miasto". Pasjonatka historii architektury, archeologii oraz nowoczesnych trendów we wnętrzach. Specjalizuje się w projektowaniu wnętrz i architektury oraz konserwacji zabytków. 

Ważniejsze projekty i realizacje: rozbudowa 4-gwiazdkowego hotelu Diament w Zabrzu, w tym projekt wnętrz, przebudowa budynku Portowa 8 w Gliwicach, modernizacja i projekt wnętrz hotelu Diament w Katowicach przy ul. Dworcowej, projekt aranżacji wnętrz kliniki rehabilitacji Galen w Bieruniu, przebudowa wnętrz fabryki plastyków w Gliwickiej Strefie Ekonomicznej, rozbudowa szkoły SP13 w Gliwicach.

Tomasz Bradecki to architekt, absolwent Politechniki Śląskiej (doktorat w 2009 roku). Projektant, dydaktyk, pracownik naukowy, dr inż. arch. Wcześniej doświadczenia projektowe w Hahn Helten Architekten, Aachen, Niemcy, oraz Glenn Howells Architects, Birmingham, Wielka Brytania a także An Archi Group, Gliwice. Członek Śląskiej Izby Architektów, od 2009-go roku adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, na stałe łączy pracę zawodową z dydaktyką, od 2016 roku założyciel grupy badawczej URBANMODEL www.urbanmodel.org zajmującej się modelami miejsca zamieszkania.

Autor i współautor kilkudziesięciu projektów domów jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej, laureat i uczestnik konkursów architektonicznych. Autor, współautor oraz redaktor kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych w dziedzinie urbanistyki i architektury w języku polskim i angielskim, twórca serii warsztatów dla dzieci i młodzieży z serii "Zbudujmy razem osiedle", uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej. W 2015 Tomasz Bradecki znalazł się w gronie najlepszych architektów przed 40-tką wg magazynu propertydesign.pl.

Ważniejsze projekty i realizacje: rozbudowa 4-gwiazdkowego hotelu Diament w Zabrzu, przebudowa budynku Portowa 8 w Gliwicach, przebudowa ulicy Akademickiej w Gliwicach, rewitalizacja parku w Sośnicowicach, rozbudowa szkoły SP13 w Gliwicach, osiedle Knurów Kwiatowa

Pracownia STUDIO BB ARCHITEKCI powstała w 2008 roku, kiedy Barbara Uherek-Bradecka oraz Tomasz Bradecki rozpoczęli wspólne działania projektowe. Pracownia pierwotnie realizowała głównie projekty domów oraz wnętrz mieszkalnych. Z biegiem czasu poszerzyła działalność o realizację projektów budynków i wnętrz budynków usługowych: restauracji, hoteli, a także przestrzeni publicznych. W chwili obecnej jej specjalizacją jest zabudowa mieszkaniowa wysokiej intensywności.

Do najważniejszych sukcesów biura należą: I miejsce w konkursie na centrum Goleniowa (wraz z ARCA – Michał Stangel), wyróżnienie w konkursie na projekt terenów mieszkaniowych osiedla Wygoda w Białymstoku, a także projekt i realizacja przebudowy i rozbudowy zespołu hoteli Diament w Zabrzu (opublikowane w Śląskim Przeglądzie Architektury woj. Śląskiego). W chwili obecnej biuro tworzy większy zespół projektowy, w którym zespół wnętrz prowadzi Barbara Uherek-Bradecka, a zespół odpowiedzialny za architekturę Tomasz Bradecki. 

Barbara i Tomasz Bradeccy będą gośćmi specjalnymi spotkania dla projektantów wnętrz Studio Dobrych Rozwiązań, które odbędzie się 11 kwietnia w Bielsku-Białej. Opowiedzą na nim o wyjątkowym projekcie domu jednorodzinnego  (Dom w Wilczym Gardle).

ZAREJESTRUJ SIĘ NA SPOTKANIE