Dom na miarę Red Dota - jak go zaprojektować? O tym już 26 września w Warszawie

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
12 wrz 2018 10:07

O swoich najciekawszych projektach i kulisach otrzymania nagrody Red Dot 2018 za najpiękniejszy dom na świecie - Pasterską Chatę w Pieninach - opowiedzą w trakcie spotkania Studio Dobrych Rozwiązań Monika i Adam Bronikowscy, twórcy Grupy Projektowej HOLA.

Gośćmi specjalnymi spotkania z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań dla osób zawodowo projektujących wnętrza, które odbędzie się 26 września 2018 roku w Warszawie (Centrum Zielna, ul. Zielna 37) będą Monika i Adam Bronikowscy, projektanci i twórcy Grupy Projektowej HOLA. W 2018 roku polska pracownia projektowania wnętrz i architektury zdobyła Red Dot Award. Najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie wzornictwa trafiła do rąk projektantów za Pasterską Chatę – dom położony nad Jeziorem Czorsztyńskim na południu Polski.

Pasterska Chata jest dla nas szczególnym projektem z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że odpowiadaliśmy nie tylko za wnętrza, lecz także za architekturę tego budynku. To miejsce, które stworzyliśmy od początku do końca. Z poszanowaniem lokalnej tradycji i krajobrazu. Bez wahania możemy stwierdzić, że Red Dot jest dla nas najcenniejszą nagrodą w dotychczasowej karierze zawodowej – ze względu na swój ogromny prestiż, a zarazem na nasz duży sentyment do tego konkretnego projektu. To zaszczyt i radość być wyróżnionym czerwoną kropką – skomentowali Monika i Adam Bronikowscy, właściciele HOLA Design.

Nagrodzony Red Dotem projekt to górska chata położona na malowniczym półwyspie Stylchyn. Dom zlokalizowany jest w miejscu o niezwykłej historii – w sąsiedztwie uratowanych przed zalaniem, zabytkowych drewnianych willi, zagród i murowanych piwniczek ze spichlerzami, pochodzących z drugiej połowy XIX i początku XX wieku, z zapierającym dech widokiem na jezioro oraz zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Zarówno jej bryła, jak i wnętrza stanowią unikalną interpretację tradycyjnej architektury tego regionu Polski. Głównym materiałem zastosowanym w całości projektu jest drewno. Dach oraz fasada budynku zostały pokryte wiórem osikowym. Drewniane drzwi wejściowe udekorowano ornamentem nawiązującym do lokalnej tradycji. Ten motyw został powtórzony wielokrotnie wewnątrz – na drzwiach, meblach czy schodach. Ścianę kuchni zdobi wycięty w stalowej płycie znak kwiatu życia – lokalny symbol ludowy. W projekcie nie tylko oparto się na lokalnej tradycji, ale też lokalnych materiałach, m.in. na sufitach i ścianach położono postarzane drewniane deski. Niemal wszystkie meble to autorskie projekty architektów. Całość stanowi intrygującą grę motywów z przeszłości i współczesnych rozwiązań technologicznych.cownia Hola Design działa na rynku krajowym i zagranicznym, jest członkiem i partnerem międzynarodowych stowarzyszeń branżowych – była wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów, m.in. European Property Awards, International Property Awards, A’Design Award and Competition, a także Dobry Wzór organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W konkursie The International Design & Architecture Award pracownia Hola Design w poprzednich edycjach jako jedyna polska pracownia była nominowana zarówno w kategorii wnętrz, jak i produktu.

Chcecie posłuchać, jak projektować dom na miarę nagrody Red Dot? Zapraszamy na spotkanie z Moniką i Adamem Bronikowskimi, które odbędzie się 26 września 2018 w ramach Studia Dobrych Rozwiązań - spotkania dla osób zawodowo projektujących wnętrz. 

GDZIE SIĘ SPOTYKAMY:

Centrum Zielna (sale Warszawa i Berlin), ul. Zielna 37, Warszawa

KIEDY SIĘ SPOTYKAMY:

26 września, od godz. 9.00, początek spotkania godz. 9.30

REJESTRACJA >>>KLIK<<<

PROGRAM >>> KLIK<<<

Wstęp wolny!