Wykład dr hab. Jan Sikora podczas spotkania, które odbyło się w ramach Studia Dobrych Rozwiązań w Gdańsku 20 czerwca

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Wykład dr hab. Jan Sikora podczas spotkania, które odbyło się w ramach Studia Dobrych Rozwiązań w Gdańsku 20 czerwca
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
14 cze 2017 09:35

DR HAB. JAN SIKORA BYŁ GOŚCIEM SPECJALNYM STUDIA DOBRYCH ROZWIĄZAŃ W GDAŃSKU

O tym co tworzy wartościową architekturę opowiadał dr hab. Jan Sikora, który był gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań w Gdańsku.

Czym jest dziś wartościowa architektura? Co wyznacza jej kryteria i ją tworzy? O tym między innymi opowiadał znany i ceniony architekt, dr hab. Jan Sikora podczas spotkania, które odbyło się w ramach Studia Dobrych Rozwiązań w Gdańsku.

Dr hab. Jan Sikora to architekt wnętrz i autor ponad stu wnętrz prywatnych i publicznych. Z pasją tworzy obiekty kultury takie jak Stacja Kultura czy Sopoteka. Jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a jego prace były wielokrotnie nagradzana m.in. międzynarodową nagrodą Library Interior Design Award, Nagrodą Architektoniczną Polityki i Bryłą Roku. Prowadzi autorską pracownię Sikora Wnętrza (www.sikorawnetrza.com).

Jednym z ciekawszych, najnowszych projektów pracowni naszego gościa specjalnego są wnętrza hotelu Number One na gdańskiej Wyspie Spichrzów.

W projekcie starliśmy się oddać to, co wyjątkowe w Gdańsku. Miasto - jego wspaniałość kiedyś i dziś było dla nas punktem wyjścia oraz inspiracją do stworzenia miejsca dla nowoczesnego i ceniącego sobie jego charakter człowieka. Uzyskany styl to zderzenie sprzeczności: historii z nowoczesnością, bogactwa i prostoty form, ciężkich mebli gdańskich z lekkością współczesnego designu. Dzięki tym, dość odważnym połączeniom, chyba udało nam się uzyskać zamierzony efekt i wyznaczyć nowy gdański styl - mówi dr hab. Jan Sikora.

We wnętrzu znalazło się miejsce na takie perły współczesnego designu jak krzesła bujane NUB Andreu World, hoker Moooi New Antiques czy popularny kamień bianco carrara. Wnętrze pełne jest customowych elementów projektowanych na specjalne zamówienia (jak sofy w części restauracyjnej, kasetonowy sufit czy czarne elementy wewnętrznej stolarki).

Zobaczcie jak wygląda wnętrze hotelu.

Do zobaczenia w Gdańsku!

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ