Majówka z designem w Lublinie

Autor: Redakcja Łazienka.pl
18 maj 2016 15:32

Spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań w Lublinie było rekordowym w całej, dwuletniej historii naszych spotkań z projektantami i architektami. Na warsztatach w Centrum Spotkań Kultur pojawiło się ok. 120 projektantów i architektów!

Od 2014 roku spotykamy się z Wami w najróżniejszych zakątkach Polski – pokazujemy nowości, ciekawe produkty, unikalne rozwiązania. Lubelskie spotkanie było dziesiątym w całym cyklu. I tak jak przed rokiem, także tym razem Lublin okazał się być miejscem, w którym projektanci i architekci pragną wiedzy, konsultacji i chcą się rozwijać. Na nasze spotkanie w zjawiskowej scenerii Centrum Spotkań Kultur (zobaczcie zdjęcia!) przybyło ok. 120 osób! Bardzo dziękujemy Wam, że znaleźliście czas by się spotkać z nami i naszymi Partnerami.

Garść inspiracji
Tradycyjnie, jak podczas każdego ze spotkań w ramach Studia Dobrych Rozwiązań, nasi dziennikarze opowiadali o najnowszych trendach w urządzaniu łazienek i kuchni. Anna Raducha-Romanowicz, redaktor prowadząca magazyn „Łazienka” przygotowała obszerną prezentację trendów i nowości jakie producenci zaprezentowali w tym roku podczas targów iSaloni w Mediolanie.

Z kolei Małgorzata Nietupska, redaktor prowadząca „Świat łazienek i kuchni” zabrała nas w inspirującą podróż po kuchennych nowościach EuroCucina 2016.

Nowy salon
Lubelskie spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań było okazją by poznać przedstawicieli i ofertę całkiem nowego salonu na tutejszym rynku. Partnerem Strategicznym spotkania była firma Impero, której właściciel – Wojciech Bocheński – powitał gości i opowiedział o nowym, ważnym punkcie na lubelskiej mapie salonów łazienek.

- Prowadząc naszą działalność w Radomiu liczą się dla nas przede wszystkim - jakość produktów, ich przystępna cena i dostępność od ręki. Na te kwestie będziemy również zwracać uwagę w naszym salonie w Lublinie - mówił Wojciech Bocheński.

Ofertę Impero i zaproszonych przez salon Partnerów można było poznać także na stoiskach, na których przedstawiciele firm opowiadali o ciekawych rozwiązaniach do wnętrz. 
Nowo otwarty salon łazienek Impero w Lublinie zainaugurował działalność w kwietniu. Uroczystość otwarcia z udziałem architektów wnętrz i partnerów miała miejsce 21 kwietnia. 
Od 23 kwietnia salon otwarty jest dla wszystkich klientów. Impero Style mieści się przy ul. Mełgiewskiej 7b w Lublinie. Powierzchnia salonu wynosi 900 mkw, obok salonu powstaje również magazyn.

Świat płytek
Partnerem Głównym Studia Dobrych Rozwiązań w Lublinie była Ceramika Paradyż. Anna Zalas i Katarzyna Pardiak-Borowska zabrały nas w "Sensowną podróż" po ofercie tej marki - pokazując proces tworzenia, kreacji i inspiracji jakie wpływają na wzory jakie potem producent oferuje klientom. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć i poznać proces koncepcyjny stojący za budowaniem portfolio marki. Dowiedzieliśmy się nie tylko, co inspiruje twórców wzorów, ale też - jak współczesne materiały okładzinowe – w tym nowe kolekcje płytek wielkoformatowych 75x75 cm od Ceramiki Paradyż - mogą wpływać na nasz nastrój i samopoczucie w domu.

Nowości i innowacje
Jak zawsze goście mogli liczyć w trakcie warsztatów na możliwość poznania nowości i ciekawych rozwiązań firm oferujących wyposażenie kuchni i łazienek.

Dariusz Jędrzejczak z firmy Mochnik przybliżył zebranym profil działalności firmy i jej możliwości produkcyjne w zakresie obróbki szkła, zaprezentował m.in. szkło lakierowane wykorzystywane w wystroju wnętrz. Część łazienkową zamknęła prezentacja Anny Spalony z firmy CAD Projekt K&A, która przedstawiła uczestnikom możliwości jaki daje w projektowaniu jej oprogramowanie.

W części poświęconej urządzaniu kuchni Sylwester Łopatka z firmy Peka opowiadał o zaawansowanych systemach do zabudowy kuchni. Z kolei przedstawiciel marki Archicad zaprezentował możliwości jakie projektantom wnętrz (i przedmiotów) daje oprogramowanie tej marki.

Na zakończenie części prezentacyjnej Tomasz Telej z Lubelskiej Fundacji Wspierania Biznesu i Współpracy Międzynarodowej pokazał projektantom jakimi zasadami warto się kierować, by zadbać o budowę swojej marki osobistej.

Na uczestników, którzy wytrwali do końca spotkania, czekał cały kosz niespodzianek i upominków od Partnerów spotkania. Warto było zostać do końca!

Kolejne spotkanie Studia Dobrych Rozwiązań już 7 czerwca w Gdańsku. Do zobaczenia!