SDR Warszawa: Zbigniew Tomaszczyk o innowacyjnych materiałach

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
18 paź 2016 10:06

Zbigniew Tomaszczyk to właściciel działającej od 1991 roku pracowni architektonicznej Decorum Architekci. Zaprojektował do tej pory wiele mieszkań, domów i budynków użyteczności publicznej. O swoich projektach opowie 25 października w Warszawie w trakcie naszych warsztatów dla projektantów.

Decorum Architekci to pracownia architektoniczna, która zajmuje się również projektowaniem wnętrz i działalnością developerską.

- Od początku w centrum naszego zainteresowania jest człowiek i jego potrzeby. Wierzymy, że jakość otoczenia ma wpływ na jakość życia. Dlatego, z taką samą starannością projektujemy i realizujemy: hotele, szkoły, biura, obiekty usługowe, jak i prywatne rezydencje i mieszkania. Zgodnie z naszą nazwą dbamy o jedność stylistyczną. Decorum, termin ukuty przez Arystotelesa, oznacza zgodność treści z formą - mówi Zbigniew Tomaszczyk, założyciel Decorum Architekci. 

Pracownia ma na koncie wygrane konkursy na projekty wnętrz dla Narodowego Banku Polskiego, budynku siedziby Agencji Reklamowej Gruppa 66 Ogilvy, przebudowy kina Atlantic, Gimnazjum na Białołęce i hotelu Airport Okęcie w Warszawie. Ich prace - między innymi - Hotel Król Kazimierz, budynek Kinnarps czy budynek Gruppa 66 Ogilvy były nagradzane za wysoką jakość projektu. Pracownia wykształciła wielu architektów, którzy dzisiaj działają samodzielnie lub w większych biurach projektowych.

Zbigniewa Tomaszczyka interesuje też design w szerszym znaczeniu - zaprojektował kilkadziesiąt okładek książek, jest autorem identyfikacji wizualnej dla Narodowego Banku Polskiego, nazwy i loga pierwszych w Polsce supermarketów Globi. W czasie spotkania dla projektantów i architektów wnętrz Studio Dobrych Rozwiązań (25.10.2016, Stadion Narodowy, Warszawa) opowie o zastosowaniu innowacyjnych materiałów w projektowaniu wnętrz.