Studio Dobrych Rozwiązań: 10 wyjątkowych projektów Kuryłowicz&Associates

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
21 sie 2017 14:21

5 września 2017 roku gościem specjalnym edycji Studia Rozwiązań w Białymstoku będzie Ewa Kuryłowicz, wiceprezes pracowni Kuryłowicz&Associates. Przedstawiamy wam 10 wyjątkowych projektów, które wyszło spod jej kreski!

Pracownia Kuryłowicz & Associates to jedna z najlepszych pracowni w Polsce. Projektowali prawie wszystko: od budynków biurowych, przez centra handlowe, po osiedla mieszkalne. 

Czytaj więcej o projektach Kuryłowicz&Associates

Ewa Kuryłowicz to generalny projektant i wiceprezes w autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates, przewodnicząca Rady Fundacji im. Stefana Kuryłowicza, kierownik Zakładu Pracowni Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki.

Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Ukończyła także studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i Faculty of Architecture, Iowa State University, Ames, Iowa, USA.

Jest generalnym projektantem i współautorką zrealizowanych bądź realizowanych obecnie obiektów takich jak m.in: Galeria Warmińska w Olsztynie (w realizacji), zespół mieszkaniowy i biurowiec Powiśle Park (w realizacji), zespół biurowy przy ul Roździeńskiego w Katowicach (do realizacji), BUMA 5 w Krakowie (do realizacji), Ratusz Wilanów (w realizacji ), Nowy Plac Unii w Warszawie (2013 r.), budynek biurowy Wolf-Marszałkowska w Warszawie (2010 r.) czy hotel Courtyard by Marriott na lotnisku Okęcie w Warszawie (2003 r.).

To laureatka wielu konkursów architektonicznych, m.in. konkursu na zespół zabudowy usługowo-biurowej w Lublinie (II nagroda, 2013 r.), konkursu na Centrum Dziedzictwa Historycznego Gdańska (wyróżnienie, 2012 r.), Międzynarodowego Konkursu UIA na Muzeum Historii Polski (wyróżnienie, 2009 r.) czy konkursu SARP nr 933 na budynek dydaktyczny UW przy ul. Dobrej w Warszawie (I nagroda, 2006 r.).

Sędzia SARP, juror w międzynarodowych konkursach, członek Izby Architektów RP. Autorka książek i licznych artykułów. Przewodnicząca Rady Fundacji im. Stefana Kuryłowicza.